Побудова бізнес-моделей

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Побудова бізнес-моделей.Правильно побудована бізнес-модель – це запорука успішного бізнесу. На жаль, багато починають свою діяльність без чіткого плану, в якому розмежовані і продумані всі позиції, вимоги та очікувані результати. Побудова бізнес-моделей – це окрема наука, яка вимагає уважного вивчення та практики.

Як побудувати бізнес-модель

Бізнес-моделювання завжди було досить трудомістким процесом. Їм повинні займатися фахівці, які цілеспрямовано вкладають у цю діяльність багато часу і сил. Вся справа в тому, що побудова бізнес-моделей базується на постійному вивченні зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на бізнес. Тенденції ринку, як ми знаємо, змінюються щодня, тому складно зачепитися за щось одне, але варте.

Перегляньте публікацію - Роль батька у вихованні сина, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Побудова бізнес-моделей.

Побудова бізнес-моделей

Для початку, давайте розглянемо план побудови бізнес-моделей. Це самий універсальний план, який можна взяти за «фундамент». По ходу побудови своїх моделей, ви самі розберетеся, що важливо врахувати саме для вашого бізнесу.

План побудови бізнес-моделей

  • Перше, що слід врахувати, – це комплексне маркетингове дослідження ринку. Вам необхідно визначити, в якому напрямку рухатися і наскільки ваш бізнес відповідає вимогам ринку.
  • Необхідно оцінити всі поточні витрати. Більш того, їх краще розписати поетапно, з огляду на кожну дрібницю. Побудова бізнес-моделей виключає слово «приблизно». Це точна наука, тому вона вивчає тільки конкретно визначені цілі.
  • Необхідно розробити схему залучення інвестицій і оцінити інвестиційні потреби. Кожен бізнесмен повинен розуміти, що без зовнішніх факторів, що впливають на бізнес, дуже складно просунутися. Не варто залучати інвесторів, про діяльність яких ви знаєте смутно. Для цього важливо скласти базу, з якої ви зможете вибрати відповідні вам варіанти, що вигідні для бізнесу і безпечні.
  • Оцінка ризику – це один із самих головних пунктів побудови бізнес-моделей. Бізнес і ризик – два поняття, які неможливо розділити. Оцінка ризику розраховується на основі головного правила бізнесу: можливу фінансовий збиток не повинен перевищувати фінансових можливостей бізнесмена. Простіше кажучи, ви не маєте права збанкрутувати.
  • Дослідження аудиторії, якій ви надаєте товари і послуги. Тут важливо враховувати не так споживчий попит, як фінансову можливість споживача. Ви ж не будете продавати ананаси в магазині, де пересічний споживач не може собі дозволити купити навіть кілограм яблук? Ось тому потрібно аналізувати навіть територію, на якій ви плануєте реалізовувати свої послуги або збувати продукцію.

Побудова бізнес-моделей, певною мірою, – заняття дуже корисне, навіть якщо ви не прийдете до спільного знаменника і не зможете визначитися з вибором і метою. На майбутнє такий бізнес-план гарантує вам скорочення часу і витрат на повторне дослідження всіх факторів ринку і бізнесу в цілому.

Радимо прочитати також

З чим носити чорне плаття про З чим носити чорне плаття.

Врахуйте, що побудова бізнес-моделей – це процес не п’ятихвилинний. Якщо вам здається, що ви знаєте про всі нюанси ринку, на якому збираєтеся зайняти певне місце, то поспішаємо вас засмутити: ви не знаєте нічого. На збір матеріалів іноді йде рік, а то й більше. Перш ніж відкривати власний бізнес, будьте готові до того, що вам доведеться виконувати нудну «паперову» роботу, приклавши потрібні зусилля до якої, ви будете вдячні самі собі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>