Правила переговорів

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Правила переговорів.Ведення ділових переговорів – відповідальний процес, адже іноді від результату переговорів залежить не тільки кінцевий результат конкретної операції, але і репутація фірми в цілому. Тому варто запам’ятати певні правила переговорів, які допоможуть зробити переговори більш ефективними.

Правила переговорів стосуються різних аспектів цього процесу, починаючи від зовнішнього вигляду і нюансів етикету і закінчуючи технікою ведення переговорів. Мабуть, говорити про охайну зовнішність, діловий дресс-код, ввічливу і грамотну мову немає сенсу: основи ділового етикету відомі всім. Тому зупинимося на більш специфічних правилах.

Перегляньте публікацію - Як заощадити сімейний бюджет, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Правила ведення ділових переговорів

Під час переговорів потрібно дотримуватися ввічливого тону – доброзичливого або нейтрального. Уникайте сарказму і будь-яких висловлювань, які партнер по переговорів може вважати образливими. Не підвищуйте голос – деякі люди починають говорити голосніше, захопившись темою, але співрозмовник може сприйняти це як ознаку агресії. Якщо ви відчуваєте, що починаєте «заводитися» і не можете стримати емоцій, попросіть перерву, адже недотримання цього правила переговорів може звести нанівець всі ваші зусилля.

Обов’язково слухайте співрозмовника і беріть до уваги те, що він говорить. Досить часто переговори заходять у глухий кут, тому що один або обидва учасника говорять, але не слухають: замість діалогу виходить обмін монологами. Природно, що в такому разі говорити про результативність переговорів не доводиться. Обов’язково беріть до уваги думку співрозмовника і переконайтеся, що він бере до уваги вашу.

У процесі переговорів напевно доведеться згадати як позитивні, так і негативні моменти, які в підсумку можуть вплинути на ухвалення рішення. Правила переговорів говорять: «Починати потрібно з викладу позитивних сторін, і тільки потім можна протиставляти їм негативні». Якщо співрозмовник спочатку почує про негативні моменти, він внутрішньо напряжется і може проігнорувати позитивні. Втім, варто дотримуватися «принципу сендвіча» і закінчити на позитивній ноті, адже перше і останнє висловлювання запам’ятовуються краще, ніж середина.

Правила переговорів.

Правила переговорів

Не можна очікувати, що партнер по переговорам зі всім буде погоджуватися: напевно, у нього виникнуть якісь заперечення. Правила переговорів радять вислуховувати їх спокійно, не перебиваючи. Перш ніж відповідати на заперечення, повторіть їх вголос: так ви, по-перше, переконайтеся, що всі зрозуміли правильно, і по-друге, покажете співрозмовникові, що уважно його слухали. Не йдіть на пряму конфронтацію, не потрібно всі заперечення сприймати в багнети. Краще акцентувати увагу на тих моментах, в яких ви досягли угоди, і намагатися домовитися на їх основі.

Під час переговорів потрібно пам’ятати, що ви з партнером знаходитесь на рівних. Не потрібно намагатися загнати його в кут, зменшуючи його статус, але при цьому і свій статус не принижуйте: у вас обох повинна бути можливість зберегти обличчя. Особливо важливо дотримуватися цього правила переговорів, якщо ви обрали стратегію переговорів «виграш – виграш», в результаті якої обидві сторони переговорів повинні знайти компроміс і залишитися у виграші.

Протягом переговорів не покладайтеся на свою пам’ять, обов’язково робіть нотатки, навіть якщо ведеться протокол. Обов’язково записуйте все те, з чим ви погодилися, а також свої обіцянки, щоб згодом точно і акуратно їх виконати. Наприкінці переговорів ще раз озвучте остаточні результати переговорів і обов’язково зафіксуйте їх письмово, щоб уникнути можливих непорозумінь.

Радимо прочитати також

З чим носити поло про З чим носити поло.

Звичайно, абсолютно всі правила переговорів перерахувати в одній статті просто неможливо: є дуже багато нюансів, які багато в чому залежать від того, як проводяться переговори, з якою метою, хто бере в них участь. Але якщо ви хочете не тільки досягти своєї мети, але залишитися з партнером в хороших відносинах і налагодити з ним тривалу і продуктивну співпрацю, потрібно пам’ятати лише одне правило. Воно діє не тільки на переговорах, але і практично у всіх сферах людського спілкування. Ставитеся до співрозмовника так, як би ви хотіли, щоб він ставився до вас.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>