Психологічний клімат в організації

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Психологічний клімат в організації.На успішність організації впливає не тільки професіоналізм співробітників, але й взаємини в колективі: «людський фактор» часто недооцінюють, а даремно. Психологічний клімат в організації дуже важливий для її успішної і плідної діяльності.

Що таке психологічний клімат в організації

Психологічний клімат в організації – це неофіційні відносини, що складаються між працівниками. Вони виникають на основі збігу характерів, схильностей, інтересів, симпатії. Крім психологічного клімату буває ще моральний (він визначається моральними цінностями організації) та соціальний (він визначається загальними цілями і завданнями). В цілому ці три аспекти становлять соціально-психологічний клімат.

Перегляньте публікацію - Рахіт у дітей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Психологічний клімат в організації залежить від різних факторів. Один з них – це стиль керівництва в компанії. Зрозуміло, що надмірно авторитарний стиль керівництва навряд чи сприятливо позначиться на психологічному кліматі у колективі. Хоча якщо такий стиль приводить до успіху, він може поліпшити психологічний клімат у деяких колективах.

Також значення має прийнята в організації система взаємин між співробітниками – як по вертикалі, так і по горизонталі. Ще важливі особливості діяльності компанії і психологічна сумісність співробітників.

Чим характеризується сприятливий психологічний клімат в організації? Один з його ознак – довіра працівників один до одного. Але ця довіра поєднується до високої вимогливості до інших і до себе. В такому колективі присутня критика, але вона завжди конструктивна і висловлюється в доброзичливій манері. Причитайте цікаву статтю як працювати з важкими клієнтами?

У колективі з сприятливим психологічним кліматом начальство не тисне на підлеглих і надає їм право самостійно приймати рішення – в розумних межах, само собою. Співробітники мають право вільно висловлювати свою думку, якщо обговорюються питання, які стосуються всього колективу.

Психологічний клімат в організації.

Психологічний клімат в організації

А ще працівники знають свої завдання (тобто не тільки що потрібно робити, але і для чого це потрібно робити), тобто їхня робота не здається їм безглуздою. Керівництво повинно інформувати їх про стан справ, щоб не створювалося враження, що робота відбувається даремно.

У колективі з гарним психологічним кліматом кожен з членів розуміє свою відповідальність і переймається за стан справ в колективі в цілому. При цьому в групі високий рівень взаємодопомоги.

У загальному і цілому, всі або майже всі співробітники задоволені своєю приналежністю до колективу, а саме: стилем керівництва, взаєминами з колегами і начальством, професіоналізмом колег, характером і змістом праці, рівнем конфліктності.

Є кілька непрямих ознак, які допомагають оцінити психологічний клімат в організації. Крім продуктивності праці та її якості, до них можна віднести виконання роботи вчасно або з запізненням (форс-мажори, зрозуміло, до уваги не беруться).

Про психологічний клімат можна судити за кількістю запізнень і прогулів, відношенню до казенного майна, частоті перерв у роботі, плинності кадрів. Ну і, звичайно, претензії і скарги від клієнтів і співробітників – теж досить яскравий показник.

Щоб більш точно оцінити психологічний клімат в організації, використовуються різні методики. Це різноманітні опитування, як у вигляді анкет, так і у вигляді бесід та інтерв’ю. Використовуються різні методики тестування, а також соціометрія (методика оцінки міжособистісних відносин в групі). Ще використовують методику групової оцінки особистості для керівництва.

Радимо прочитати також

Весільні зачіски з короткою фатою про Весільні зачіски з короткою фатою.

Керівникові варто звертати увагу на психологічний клімат у колективі, адже він безпосередньо впливає на успішність фірми. Тому важливо не просто оцінювати психологічний клімат, але й впливати на нього в позитивну сторону. Тим більше, що його змінити на краще керівникові цілком під силу, адже дуже багато залежить від стилю керівництва. Більшість фахівців радять дотримуватися демократичного стилю керівництва, вважаючи авторитарний не дуже ефективним.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>