Телефонний етикет

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Телефонний етикет.Сьогодні спілкування по телефону стало невід’ємною частиною життя кожної людини. Чи перебуваєте ви вдома або на вулиці, але у вас завжди під рукою буде телефон. А вже на роботі без телефону просто не обійтися. Згадайте, скільки разів на день вам дзвонять або ви телефонуєте, щоб уточнити або отримати потрібну інформацію. І при кожному діловому дзвінку вам доводиться дотримуватися телефонного етикету.

Привила телефонного етикету

Ділове спілкування по телефону – це ціла наука, осягати яку припадає з першого дня роботи. Інколи дуже важко перебудувати себе з звичних фраз, які ви вживаєте при розмові по телефону для вирішення особистих питань. А тепер з’являються різні правила телефонного етикету, які вам ніколи не можна забувати. При цьому є правила етикету, які приписані тим, хто дзвонить, і тому, кому телефонують.

Перегляньте публікацію - Чому у дитини виникають синці під очима?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Правила телефонного етикету, якщо ви телефонуєте

Отже, вам треба зробити діловий дзвінок, щоб дізнатися певну інформацію. В цьому випадку, коли вам скажуть, уточніть, чи додзвонилися ви туди, куди хотіли. Часто компанії розробляють певне привітання для всіх тих, хто телефонує, з якого ви дізнаєтеся, куди додзвонилися і хто вам відповів. Після отримання цієї інформації вам треба коротко представитися і описати ситуацію, чому ви телефонуєте.

Часто буває так, що людина просила вас передзвонити, але на момент вашого дзвінка працівника немає на місці. У цьому випадку телефонний етикет зобов’язує вас не кидати трубку і не з’ясовувати у іншої людини суть питання, а запитати, коли буде потрібний вам співробітник і в який час зручніше всього буде зателефонувати.

Іноді розмова по телефону може затягтися надовго. Якщо ви припускаєте саме такий результат, не зайвим буде поцікавитися у співрозмовника, чи є у нього час для розмови. Навіть якщо ваш співрозмовник може вам приділити достатньо часу, не затягуйте розмову, адже спілкування по телефону – це обмін інформацією, тому говоріть коротко, але інформативно.

Завершувати розмову також повинні ви. Зараз вам потрібно постаратися залишити про себе гарне враження, тому до слів прощання додайте фразу «Сподіваюся, що наші контакти будуть корисні!».

Правила телефонного етикету, якщо вам дзвонять

А тепер слід розглянути правила ділового спілкування по телефону, якщо вам дзвонять. У цьому випадку телефонний етикет пропонує вам не одразу кидатися до телефону, а зняти слухавку після 2-3 дзвінка. Затягувати також сильно не варто. Перед тим як знімете трубку, зберіться, посміхніться і тільки після цього можете вітати співрозмовника.

В якості вітання психологи не рекомендують використовувати слово «Привіт», оскільки в ньому дуже багато приголосних звуків. Також не можна використовувати як привітання такі слова, як «Алло» і «Слухаю», так як це ознака неповаги до співрозмовника. Вітайте людини, який вам телефонує, словами «Добрий день!». Зауважте, що використовувати привітання «Добрий ранок» або «Добрий вечір» також не можна, так як робочим вважається саме день.

Телефонний етикет.

Телефонний етикет

Після привітання назвіть вашу посаду і представтеся. Якщо вам не назвали причину дзвінка, то вам треба постаратися її з’ясувати. Якщо ви не з’ясуєте причину дзвінка до початку самої розмови, то в цьому випадку продовжувати контакт буде недоречно.

Так як людина, яка телефонує вам, сподівається на те, що його дзвінку приділять належну увагу, завжди під час розмови з абонентами підтримуйте його такими репліками «Так», «Абсолютно правильно», «Розумію…» і т. д.

Завжди контролюйте свій голос і темп розмови. Телефонний етикет точно означає швидкість промови: 120-150 слів на хвилину. Саме такий темп прийнятий для проведення телефонних переговорів. Вітати співрозмовника і називати себе потрібно трохи повільніше. Також намагайтеся завжди відповідати бадьорим голосом, навіть якщо ви дуже втомилися. Людині на іншому кінці дроту завжди набагато приємніше говорити зі співрозмовником, який показує живий інтерес до розмови.

За правилами телефонного етикету розмову має закінчувати той, хто дзвонить. Але якщо ви відчуваєте, що розмова занадто сильно затягнувся, до того ж, вона йде в сторону, то постарайтеся закінчити розмову, направивши її в потрібне русло. Для цього ви можете скористатися фразою, наприклад, «Думаю, основні деталі ми з’ясували…».

І запам’ятайте, що під час ділової розмови по телефону ви не повинні підривати довіру клієнта до компанії, тому не вживайте фраз з негативною конструкцією. Так, замість фрази «Я не знаю» вживайте фразу «Мені потрібно уточнити інформацію з цього питання». Не можна напряму відмовляти людині, яка вам телефонує, тому не кажіть «Ми не можемо цього зробити для вас». Замість цієї фрази скажіть «В даний час для нас це буде досить важко, але…».

Радимо прочитати також

Весільні зачіски з квітами про Весільні зачіски з квітами.

Завжди підтримуйте хороший імідж компанії, адже саме для цього і був розроблений телефонний етикет. Вчіться правильно говорити з клієнтами, слідкуйте за вашою мовою, щоб кількість охочих спілкуватися з вами тільки збільшувалася.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>