Види співбесіди

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Види співбесіди.Співбесіда – дуже важливий етап працевлаштування, адже зазвичай саме від того, як ви показали себе на співбесіді, залежить, чи отримаєте ви бажану роботу. Далеко не завжди співбесіда являє собою інтерв’ю зі стандартним набором питань: існують різні види співбесіди, деякі з яких здатні застати кандидата зненацька.

Найпоширеніші види співбесіди

Найпоширеніший вид співбесіди, з яким стикається більшість претендентів, називається відбіркове (структуроване) інтерв’ю. Зазвичай він складається з низки стандартних запитань, які за короткий час ознайомитися з професійними і особистісними якостями кандидата, перевірити наведену в резюме інформацію.

Перегляньте публікацію - Чому у дитини виникають синці під очима?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Також таке інтерв’ю може включати в себе творчі питання, які зазвичай використовують для оцінки творчих здібностей, окремих якостей характеру. Іноді мета таких питань – вивести претендента на відверту розмову, чого стандартними питаннями не зробиш.

До більш вузьким підвидів такої співбесіди можна віднести біографічна інтерв’ю (наголос на біографію і життєвий досвід кандидата) і атестаційне інтерв’ю (включає строго професійні питання для оцінки рівня кваліфікації спеціаліста).

Така техніка співбесіди перевірена часом і досвідом, однак є інформація, яку складно отримати, просто ставлячи запитання. До того ж, найбільш типові питання на співбесіді давно відомі більшості людей, які знаходяться в пошуку роботи, так що рекрутерам часто не відповідають правду, а те, що (на думку шукачів) вони хотіли б почути. Тому hr’u використовують інші види співбесіди, які дозволяють ненав’язливо витягнути з кандидата потрібну інформацію.

Види співбесіди.

Види співбесіди

Один із таких типів співбесіди – це кейс-інтерв’ю (ситуаційне інтерв’ю). Інтерв’юер описує кандидату проблемну ситуацію, завдання претендента – розповісти, як би він діяв в цій ситуації для вирішення проблеми. Кейс-інтерв’ю допомагають дізнатися більше про особистісні якості характеру. Нерідко трапляється так, що кандидат розписує в резюме свою спритність або стресостійкість, а на ситуаційному інтерв’ю «провалюється».

Але кейс-інтерв’ю не таке складне, як може здатися на перший погляд: на вас не тиснуть і дають час для роздумів. Є і набагато більш жорсткі види співбесіди, покликані застати вас зненацька. До них відноситься стресове інтерв’ю, під час якого рекрутер здійснює на кандидата психологічний тиск, задаючи провокаційні запитання, використовуючи звинувачувальний тон і т. п. Завдання такого типу інтерв’ю – перевірити стресостійкість кандидата.

Деякі здобувачі беруть стресове інтерв ’ ю за чисту монету і відмовляються від посади, втрачаючи гарне місце. Тому якщо рекрутер тисне на вас, не поспішайте прощатися і йти: можливо, це частина випробування.

Насторожитися потрібно в тому випадку, якщо всі співбесіду відбувається в атмосфері психологічного тиску: зазвичай рекрутери комбінують стресове інтерв ’ ю і традиційні співбесіди, адже з одного стресового інтерв ’ ю не отримаєш всю необхідну інформацію про кандидата.

Також має насторожити використання цього типу інтерв’ю при співбесіді на посаду, для якої стресостійкість не є одним з головних вимог. Загалом, уважно придивіться до рекрутеру, щоб зрозуміти, хто він: любитель нових методик в області набору персоналу або просто неадекватна людина.

Не дивуйтеся, якщо на співбесіді вам пропонують представити себе героєм казки: це так зване проективне інтерв’ю. Воно щось схоже на кейс-інтерв’ю, але різниця в тому, що в ситуативному інтерв’ю вам пропонують змоделювати реальну ситуацію, і у вас є шанс здогадатися, чого саме від вас хочуть. А в проективном інтерв’ю ви будете несвідомо переносити на героя свій особистий досвід і знання, так у інтерв’юєра більше шансів отримати від вас достовірну інформацію. Але цей вид інтерв’ю вимагає від рекрутера великого професіоналізму, інакше він просто не зможе інтерпретувати результати.

При великій кількості кандидатів на одну позицію використовують групові види співбесіди. Зазвичай вони являють собою ділову гру: групі кандидатів дають завдання, а в ході його виконання спостерігають, як при групової роботи виявляються ті або інші якості і навички.

Окремо варто згадати такі види співбесіди, як телефонна співбесіда і онлайн інтерв’ю. Їх особливість в тому, що спілкування з рекрутером відбувається не при особистій зустрічі, а по телефону або через Скайп. Таке співбесіда може бути стандартним, ситуаційним і т. п. (хіба що стресового співбесіди при такому спілкуванні піддати важко). При проходженні цих типів співбесіди варто враховувати особливості опосередкованого спілкування з роботодавцем.

Є й інші види співбесіди, які виділяються за різними критеріями. Коротко перелічимо їх:

  • За цілью: попередня (відсіваюча) і відбіркові співбесіди. Перше використовується для звуження кола кандидатів, друге – для вибору одного-єдиного, підходить на цю посаду.
  • За структурою: жорстка (structured, формалізоване) і вільна (неформалізована). Перша проводиться за заздалегідь складеним планом, друга більше нагадує світську бесіду. Зазвичай для кращого результату ці види співбесіди комбінують.

У деяких компаніях практикують серійну співбесіду, при якому кандидат послідовно спілкується з різними представниками компанії: менеджером по персоналу, начальником відділу і т. п.

Радимо прочитати також

Гламурний макіяж в домашніх умовах про Гламурний макіяж в домашніх умовах.

Як бачите, видів співбесіди існує дуже багато, і не треба переживати, зіткнувшись з одною з них: зберіться, і у вас неодмінно все вийде!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Види співбесіди, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>