Відносини з клієнтами

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Відносини з клієнтами.Мало знайти клієнта – потрібно його утримати, тому що один постійний клієнт часто може принести компанії більше прибутку, ніж кілька «одноразових». Тому дуже важливо підтримувати хороші відносини з клієнтами.

Відносини з клієнтами

Спочатку відносини з клієнтами будуються на індивідуальному підході. Боріться з спокусою «оптимізувати» процес спілкування з клієнтами, працюючи на основі готових шаблонів. Безумовно, на першому етапі шаблони взаємодії потрібні, адже ви ще нічого не знаєте про вашого потенційного клієнта. Але під час першого спілкування потрібно дізнатися про нього якомога більше і використовувати ці знання на практиці, будувати відносини з клієнтами на основі їх індивідуальних особливостей.

Перегляньте публікацію - Фенхель для новонародженого при коліках, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Звичайно, відносини з клієнтом будуть залежати від ступеня його важливості для фірми. На етапі збору інформації дуже важливо правильно оцінити потенційного клієнта: наскільки співпраця з ним буде вигідна для фірми? А вже на основі цього можна визначити, наскільки індивідуальним буде підхід. Погодьтеся, нерозумно «танцювати» навколо клієнта, а в підсумку отримати прибуток, який піде на закупівлю паперу для принтера в офіс, тому що ні на що інше не вистачить.

Відносини з клієнтами.

Відносини з клієнтами

Інформація про клієнтів – це фундамент для відносин, але якщо ви не вмієте правильно її використовувати, вам так і не вдасться звести на цьому фундаменті будівлю. Зрозуміло, що використання інформації про клієнтів не повинна виходити за межі етики – професійної, так і загальнолюдської. Вам потрібно чітко сформулювати стандарти спілкування з клієнтами і дотримуватися їх, тому що це – ваша репутація. Її легко зіпсувати, але непросто відновити.

Щоб побудувати продуктивні відносини з клієнтами, потрібно навчитися ставити себе на їх місце і розуміти їх потреби. У такому разі ви зможете не тільки задовольнити їх найкращим чином, але і, можливо, запропонувати клієнтові якісь супутні товари і послуги. А зробити це успішно ви зможете лише в тому випадку, якщо будете знати, чого клієнт потребує – спроби «впарити» клієнтові щось навмання навряд чи будуть успішними і можуть викликати відразу.

Клієнтам подобається відчувати себе значущими. Помилка багатьох продавців в тому, що вони багато говорять самі, не дозволяючи клієнту і рота відкрити. Слухайте клієнтів – людям подобається, коли їх слухають. Причому не просто слухають, а чують. Не перетворюйте спілкування з клієнтами в обмін монологами – слухайте, що вони вам говорять, і використовуйте інформацію собі на користь. Покажіть клієнтам, що ви зацікавлені в них, взаємодійте з ними, будьте відкриті для діалогу.

Важливо запам’ятати: після укладення конкретної угоди ваші відносини з клієнтами не закінчуються, адже ми вже говорили, що постійні клієнти часто приносять більше прибутку, ніж «одноразові». Тому важливо підтримувати зв’язок з клієнтами. Один із способів це зробити – це вітати клієнтів зі святами. Але і тут важливо не забувати про індивідуальний підхід.

Новорічна листівка, надіслана всім вашим клієнтам по електронній пошті «одним махом», навряд чи буде гідно оцінена: коли клієнт бачить, що одночасно з ним цю листівку отримали ще декілька десятків людей, він розуміє, що індивідуальним привітанням тут і не пахне. Тому під час «масових» свят краще розсилати індивідуальні поздоровлення. Нехай вони будуть складені за одним шаблоном, але в кожному повинно міститися індивідуальне звернення на ім’я-батькові.

Також непогано вітати клієнтів з їх особистими і професійними святами. Це може бути, наприклад, день народження клієнта або його компанії. Деякі вітають клієнтів з датою першої угоди, відзначаючи таким чином річницю початку співробітництва.

Але при цьому не потрібно бути занадто нав’язливим у своєму прагненні підтримувати відносини з клієнтами – все добре в міру.

Радимо прочитати також

З чим носити мокасини про З чим носити мокасини.

Будуючи відносини з клієнтами, важливо пам’ятати одне: вони – не сіра безлика маса, яка служить для вас джерелом прибутку. Якщо ви зрозумієте унікальність клієнта і будете спілкуватися з ним відповідно, це принесе вам набагато більше вигоди, яка навіть у бізнесі не завжди вимірюється в грошовому еквіваленті.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>