Як налагоджувати ділові контакти

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як налагоджувати ділові контакти.У бізнесі без зв’язків нікуди, вони – важлива складова успішності будь-якого поважаючого себе бізнесмена. У сучасному світі є дуже багато можливостей для налагодження ділових зв’язків (не в останню чергу завдяки інформаційним технологіям), головне – вміти ними користуватися. Як налагоджувати і підтримувати ділові контакти?

Як налагоджувати і підтримувати ділові контакти?

Важливо пам’ятати, що не можна «перемикатися в режим налагодження ділових зв’язків», в ньому ви повинні бути завжди. Кожну секунду пам’ятайте, що всі люди навколо є вашими потенційними діловими зв’язками. Іноді випадковий збіг обставин обертається вкрай корисним знайомством. Звичайно, це не означає, що потрібно відразу випитувати у кожного нового знайомого всю таємницю. Просто будьте привітні і товариські – найчастіше цього достатньо.

Перегляньте публікацію - Як допомогти дитині адаптуватися до школи, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Пам’ятайте старий рекламний слоган «Імідж – ніщо, спрага – все»? Так от, якщо пам’ятаєте – забудьте. Імідж ділової людини має велике значення для налагодження ділових контактів. Ви можете зустріти корисної людини на вечірці або навіть в черзі в поліклініці – в житті всяке трапляється. І нерозумно буде упустити шанс тому, що ви в цей момент виглядали не надто охайно. Ми не говоримо, що потрібно ходити в діловому костюмі в режимі 24/7. Просто слідкуйте за собою – банальна доглянутість і акуратність можуть послужити вам добру службу, адже зустрічають по одежинці.

Як налагоджувати ділові контакти.

Як налагоджувати ділові контакти

Проте зовнішній вигляд виробляє лише перше враження, подальший успіх спілкування залежить від ваших навичок ділової комунікації та особистісних якостей. Тому будьте готові до того, що якийсь час доведеться витратити на взаємні расшаркивания і розмови про погоду. Будьте ввічливі і відкриті.

Посміхайтеся – посмішка відкриває багато дверей. Ось тільки штучна натягнута посмішка навряд чи допоможе вам зав’язати ділові контакти. Постарайтеся, щоб вона була щирою (а щира посмішка, як відомо, видно не тільки на губах, але і в очах).

Що ще подобається людям у співрозмовників? Щирість, впевненість в собі (не плутати з самовпевненістю), відсутність страху висловити свою точку зору (природно, в коректній формі, нікому її не нав’язуючи).

У прагненні завести корисні ділові контакти важливо не перестаратися: не треба відверто демонструвати бажання отримати від людини вигоду. Не намагайтеся одразу брати «бика за роги»: навіть якщо співрозмовник чудово розуміє, навіщо ви насправді з ним заговорили, це не означає, що потрібно відразу переходити до справи. Це як у відносинах: навіть якщо обидва знають, що побачення закінчиться сексом, це ще не привід відразу переходити до «головної страви», минаючи кіно/ресторан/прогулянки під зірками.

Домігшись свого, у жодному разі не переривайте розмова різко: ваш співрозмовник може відчути себе використаним, і ви втратите новий діловий контакт, не встигнувши його завести. Розмову треба завершувати на позитивній ноті, дайте співрозмовнику зрозуміти, що вам було приємно з ним спілкуватися.

Але мало завести ділові контакти – потрібно ще і підтримувати їх. Навіщо збирати телефонні номери потенційно корисних людей, а потім не користуватися ними? Обов’язково упорядкування контактну інформацію (номери телефонів, адреси електронної пошти і т. п.) і завжди тримайте його під рукою. Не покладайтеся на візитки – вони мають властивість губитися, для підстрахування перенесіть контакти в свій мобільний телефон або комп’ютер (а краще і туди, і туди).

Люди заводять ділові контакти для взаємної вигоди. Тому будьте готові не тільки отримувати допомогу, але і надавати її. Таким чином ви висловлюєте свою подяку і не даєте заглухнути вашої плідної співпраці. Підтримуйте зв’язок: навіть якщо вам нічого не потрібно від цих людей на даному етапі, час від часу зв’язуйтеся з ними, щоб дізнатися, як у них справи. Тільки не робіть цього занадто часто, щоб не здатися нав’язливим.

Радимо прочитати також

Як наклеїти накладні вії? про Як наклеїти накладні вії?.

Ділові контакти – одна із запорук успіху вашого бізнесу. Так що не нехтуйте налагодженням зв’язків: ніколи не знаєш, чим може обернутися те або інше знайомство, і краще скористатися шансом, ніж втратити його.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>