Як написати автобіографію

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)

Автобіографія при прийомі на роботу.Деякі роботодавці в перелік документів, необхідних при прийомі на роботу, включають автобіографію. Що являє собою автобіографія при прийомі на роботу? Як написати автобіографію?

Як написати автобіографію при прийомі на роботу

Автобіографія – це короткий виклад ключових подій вашого життя (в основному відносяться до професійної діяльності). Зазвичай в автобіографії перераховують наступну інформацію:

Перегляньте публікацію - Роль батька у вихованні сина, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • ПІБ (повністю), дата та місце народження, адреса поточного місця проживання
  • інформація про основну (школа, ВНЗ) і додаткову (курси, тренінги, семінари) освіту: роки навчання, місце отримання освіти, отримана спеціальність
  • досвід роботи в хронологічному порядку (роки прийому і звільнення, назва організації, займана посада, функціональні обов’язки)
  • інша інформація про професійній діяльності: нагороди, заохочення, премії, зміна функціональних обов’язків або спеціальності
  • сімейний стан, інформація про найближчих родичів (батьки, чоловік чи дружина, діти)
  • ставлення до військової служби (для чоловіків), періоди перебування у декретній відпустці (для жінок)
  • контактна інформація.

Якщо вам доводилося міняти прізвище, цей факт теж слід відобразити в автобіографії, вказавши попереднє прізвище, дату і обставини його зміни.

Можна помітити, що в автобіографії частково викладається інформація, яка вже була викладена в резюме. У чому тоді сенс написання автобіографії при прийомі на роботу? Чому роботодавцю недостатньо резюме?

Автобіографія при прийомі на роботу.

Як написати автобіографію

На це є кілька причин. По-перше, в автобіографії дані викладаються більш докладно: у вас є можливість повідомити роботодавця інформацію, яку ви не змогли включити в резюме. Скажімо, в резюме найчастіше не вказуються місця роботи, які не відносяться безпосередньо до вакансії, на яку ви претендуєте, а в автобіографії можна освітити весь свій трудовий стаж.

По-друге, автобіографія – це свого роду перевірка кандидата на чесність: якщо якась інформація в автобіографії розходиться з резюме, це привід для роботодавця засумніватися в кандидатурі.

По-третє, автобіографія зазвичай пишеться від руки, тому роботодавець має можливість оцінити грамотність, аккуратность, умение вибирати потрібні відомості і лаконічно їх викладати без шкоди для змісту тексту, стиль викладу, манеру подання інформації та деякі інші якості здобувача. При складанні резюме вас рятує Інтернет і автоматична перевірка орфографії – при написанні автобіографії доводиться покладатися на самого себе.

Як написати автобіографію? Зазвичай автобіографія при прийомі на роботу складається в довільній формі на аркуші формату А4 або спеціальному бланку (у деяких організаціях пропонують бланки зі списком питань, щоб полегшити написання автобіографії, але це швидше виняток, ніж правило). Як вже було сказано, зазвичай автобіографія пишеться від руки.

Текст автобіографії потрібно викладати в описовій формі від першої особи. При цьому події викладаються в строго хронологічному порядку (ще одна відмінність автобіографії від резюме: в резюме місця роботи зазвичай перераховуються в зворотному порядку, від останнього до першого).

Зазвичай автобіографія починається наступним чином: «Я, ПІБ (повністю), народився (-лась)…». Викладати інформацію найкраще з планом, наведеним на початку цієї статті, якщо тільки вам не дали жодних специфічних вказівок щодо написання автобіографії. Закінчують автобіографію датою написання (ліворуч) і підписом (праворуч).

Якщо вас попросили написати автобіографію, не потрібно хвилюватися і поспішати: пам’ятайте, що написано пером, то не витягнеш сокирою. Написання документа від руки вимагає особливої обережності й акуратності. Тому спочатку добре обміркуйте, що і як ви хочете написати, а вже потім починайте безпосередньо до складання документа.

Радимо прочитати також

Макіяж на випускний про Макіяж на випускний.

Іноді саме автобіографія допомагає роботодавцю прийняти остаточне рішення про те, кому ж дістанеться вакансія. Тому до написання автобіографії не потрібно ставитися недбало. Правильно написана автобіографія допоможе вам представити себе в найбільш вигідному світлі. Але вірно і зворотне: автобіографія, написана якось, з безліччю виправлень, граматичних і стилістичних помилок, навряд чи допоможе вам отримати омріяну вакансію.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)
Як написати автобіографію, 10.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>