Як написати бізнес-план?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як написати бізнес-план?Почнемо з того, що визначимо роль самого бізнес-плану і детально розповімо про те, як написати бізнес-план. Він являє собою повний опис того підприємства, для якого ви його складаєте, а також прогнозує його діяльність. Цей документ є офіційною заявою на отримання будь-якої матеріальної допомоги для підприємства.

Як грамотно скласти бізнес-план?

Якщо бізнес-план складений грамотно, то він виправдає три свої основні завдання. Перша – позначення загальних цілей для менеджерів. Друге завдання – можливість поміркувати над потенційною реалізацією проекту, так як всі думки на папері і вже є наочний приклад майбутньої компанії. Бізнес-план може бути репетицією вашого підприємства, тому на цій стадії можна багато чого виправити і переробити. І нарешті, цей документ повинен залучити потенційних інвесторів, які всього лише побіжно переглядають бізнес-план, тому що часу у них дуже мало.

Перегляньте публікацію - Рахіт у дітей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Бізнес-план повинен бути ясним, коротким і повністю характеризувати майбутнє підприємство. Щоб написати бізнес-план потрібні великі витрати часу і грошей. Багато майбутні підприємці просять виконати бізнес-план на замовлення, отримують в результаті 30-40 сторінок тексту, в якому не розкрита навіть найменша суть задуманого.

Для бізнес-плану важлива не тільки прозора та акуратна концепція, але також важливо і те, щоб з перших рядків було ясно, якими конкурентними перевагами володітиме проект у своїй сфері. Це дуже важливо, адже багато венчурні фонди саме на це звертають увагу, тому намагайтеся всі висловити на перших рядках.

Як написати бізнес-план?

Як написати бізнес-план?

Ви обов’язково повинні вказати наступне: цінність складеного проекту, чому покупці захочуть платити за цей товар або саме за цю послугу, скільки конкретно грошей знадобиться для старту, як буде розвиватися і рости проект, можливі ризики та шляхи їх вирішення, хто є конкурентом і партнером підприємства, який склад команди. Також не забудьте вказати всі можливі джерела доходів і витрат. Є два основних питання, на які у вас має бути відповідь: яка прибуток проекту і коли компанія почне приносити дохід. Написати бізнес-план без фінансового розділу або розділу детального прогнозування просто неможливо.

Якщо це молода компанія, яка має обмежені засобами, то вирішальне значення становить звіт про рух грошових коштів. У цих коштах і повинна відображатися дебіторська і кредиторська заборгованість по кожному кварталу. Порада від колишнього: якщо підприємство прибуткове, то воно також може загинути, адже прибуток – це ще не готівку. Коли бізнес-план відполірований до блиску, то його не треба ховати в курний скриньку, а слід кожен раз переглядати й аналізувати, де ви були неправі і чого вам коштувала ця помилка.

Перш ніж написати бізнес план, потрібно перевірити ринок. Цим ви проаналізуєте свою ідею на унікальність і на конкурентоспроможність. Коли виробничий план і план організації роботи підприємства складені, можна приступати до маркетингового розділу. Це рекламний хід, ринок покупців, ціна товару або послуги, рішення по просуванню товарів або послуг підприємства.

Радимо прочитати також

Як підібрати штани про Як підібрати штани.

Хотілося б запропонувати вам структуру бізнес-плану, яка є дуже поширеною серед підприємців-початківців. Це титульний аркуш, резюме, докладний опис компанії, опис послуг або продукції, виробничий, організаційний і фінансовий плани, маркетинговий розділ, ризики і гарантії підприємства, значення проекту для міста, програми і доповнення до бізнес-плану. Звичайно, структура може змінюватися в залежності від ваших уподобань або від вимог венчурних компаній. Не забувайте, що стислість – сестра таланту, тому писати ні про що на 40 аркушів не варто. Нехай це буде 20 сторінок тексту, але зрозумілого, конкретного і «працюючого» тексту.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>