Як написати про свої недоліки в резюме?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як написати про свої недоліки в резюме?Якісно складене резюме – перший крок на шляху до своєї мрії. Зазвичай в резюме ми докладно розписуємо свої заслуги і переваги. Однак деякі роботодавці просять шукачів згадати в резюме і про недоліки. Як правильно подати свої недоліки в резюме?

Як правильно подати свої недоліки в резюме?

Ви можете запитати: навіщо взагалі згадувати свої недоліки в резюме? Який сенс «палити» себе? Насправді, про ваші недоліки роботодавець при необхідності і так дізнається – на співбесіді або при проходження випробувального терміну. Це скоріше перевірка вашій чесності: якщо ви в графі «Гідності» вказали пунктуальність, а в графі «Недоліки» заявили, що іноді запізнюєтеся, протиріччя в наявності.

Перегляньте публікацію - Роль батька у вихованні сина, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

До того ж, графа «Недоліки» більшою мірою потрібна роботодавцю, щоб побачити, наскільки ви здатні об’єктивно оцінити себе, і перевірити вашу адекватність: уміння визнавати свої недоліки свідчить про те, що ви психологічно зріла особистість з тверезої самооцінкою. А це може виявитися дуже вагомою перевагою, яке переважить всі ваші недоліки.

Як написати про свої недоліки в резюме?

Як написати про свої недоліки в резюме?

Отже, що робити, якщо вас попросили згадати ваші недоліки в резюме? По-перше, не можна залишати графу порожній або йти від відповіді за допомогою загальних враз на кшталт «Я вважаю свої недоліки зворотною стороною своїх достоїнств». Ідеальних людей немає, недоліки є абсолютно у кожного з нас. По-друге, будьте чесні. Рано чи пізно правда все одно відкриється, так що обманюючи потенційного роботодавця зараз, ви підставляєте себе в майбутньому.

Але при цьому не захоплюйтеся описом недоліків. резюме треба описувати тільки ті недоліки, які мають відношення до вашої роботи: знати про вашому особистому житті роботодавцю зовсім не обов’язково. І стежте, щоб список недоліків не виявився довгого списку ваших переваг: у вашу користь це точно не зіграє.

Часто радять згадувати в резюме ті недоліки, які можна легко перетворити в гідності. Скажімо, трудоголізм, перфекціонізм, підвищене почуття відповідальності, зайва самокритика… Цим прийомом, звичайно, можна скористатися, але не варто ним зловживати. Не потрібно вважати роботодавця ідіотом, який не зможе розкусити ваші спроби обілити себе. Взагалі, потрібно уникати формальних, шаблонних і соціально бажаних відповідей.

Тому краще використовувати інший прийом – описати не всі свої недоліки в резюме, а тільки ті, які не можуть сильно перешкодити виконанню вами службових обов’язків. Скажімо, труднощі в спілкуванні з незнайомими людьми – це серйозний недолік для людини, робота якої пов’язана з продажами і взагалі контактами з іншими людьми, а для бухгалтера або програміста вона навряд чи буде сильною перешкодою.

Але якщо у вас є недоліки, які можуть виявитися серйозною перешкодою для нормального виконання вами ваших обов’язків і йдуть врозріз з ключовими вимогами вакансії, варто замислитися: а навіщо ви взагалі тоді намагаєтеся влаштуватися на цю посаду, якщо не зможете впоратися? Оцініть свої сили адекватно і зверніть свою увагу на більш підходящі вакансії: вас все одно «розкусять» на співбесіді або вже після прийому на роботу.

Важливо не тільки описати свої недоліки, але і вказати, як ви з ними боретеся: роботодавцю важливо знати, що ви працюєте над собою і готові до самовдосконалення. Швидше за все, це і хотів бачити ваш потенційний роботодавець, коли просив вас вказати свої недоліки в резюме: адекватну самооцінку, чесність і готовність ставати краще. При цьому потрібно приводити конкретні приклади, а не просто туманно повідомляти, що ви працюєте над своїми слабостями.

Радимо прочитати також

Воскова епіляція в домашніх умовах про Воскова епіляція в домашніх умовах.

Описуючи свої недоліки в резюме, вам доведеться балансувати на тонкій грані між чесністю і хитрістю. І зайва відвертість, і груба брехня можуть в рівній мірі вам нашкодити. Будьте гнучким і проявіть кмітливість, тоді вам вдасться піднести свої недоліки правильно. І пам’ятайте: навіть якщо в резюме графи «Недоліки» не виявилося, вас можуть попросити про них на співбесіді, так що будьте до цього готові.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>