Як правильно оформити резюме

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Оформлення резюме.При пошуку роботи дуже важливо пам’ятати, що оформлення резюме не менш важливо, ніж його зміст: як відомо, зустрічають по одежі – недбало оформлене резюме навряд чи викличе у рекрутера бажання у нього вчитатися. Давайте поговоримо про нюанси оформлення вашого резюме.

Оформлення резюме

Якщо ви заповнюєте резюме онлайн на сайті з пошуку роботи або використовуєте шаблон резюме, наданий конкретною компанією, в яку ви хочете влаштуватися, труднощей з оформленням виникнути не повинно: структура резюме вже розписано, вам залишилося тільки вписати у відповідні графи потрібну інформацію. Однак при складанні резюме у вільній формі дуже легко «проколотися» з оформленням. Яким має бути правильне оформлення резюме?

Перегляньте публікацію - Чим зайнятися дітям влітку?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Яким має бути правильне оформлення резюме?

Почати потрібно з визначення структури документа. Про неї ми вже говорили в нашій статті «Секрети хорошого резюме», там же можна знайти докладні інструкції з інформаційного наповнення резюме. На всяк випадок коротко повторимо основні блоки:

 • прізвище, ім’я, по батькові
 • контактна інформація
 • мета
 • досвід роботи (починаючи з останнього місця роботи у зворотному порядку)
 • освіта (основне і додаткове)
 • професійні знання і навики
 • професійні сертифікати
 • публікації
 • знання мов
 • рекомендації
 • інше.

Кожен блок повинен бути чітко відокремлений від інших. Для цього можна використовувати таблицю (її границі не повинні обов’язково бути видимі, достатньо розмістити текст колонками) або просто залишати між блоками порожній рядок.

Всі резюме бажано розмістити на одній сторінці, вказуючи лише найважливішу інформацію. Не треба намагатися помістити на одній сторінці якомога більше інформації, зменшуючи розмір шрифту: набране дуже дрібним шрифтом резюме буде нечитабельним. Оптимальний розмір шрифту – 12-14 пунктів, гарнітуру вибирайте стандартну (Times або Arial). Якщо у резюме не помістилася інформація, яку ви вважаєте важливою, але не першорядною, краще викладіть її в супровідному листі.

Оформлення резюме.

Як правильно оформити резюме

Оформлення резюме повинне бути акуратним. Дотримуйтесь відступів та вертикальних проміжки, не нехтуйте абзацами і списками. Правильне форматування робить резюме більш читабельним. Однак не варто захоплюватися «прикрасами», використовуючи рамки, віньєтки, незвичайні шрифти і ефекти, химерну графіку: все-таки резюме – це діловий документ, воно повинно бути простим. Якщо потрібно виділити важливе, використовуйте жирний шрифт.

Перед відправленням обов’язково уважно перечитайте резюме і виправти всі помилки. Якщо боїтеся, що у вас «замилилося» око, віддайте його кому-то на перевірку, нехай заодно критично оцінить оформлення резюме і його читабельність. Простежте, щоб у тексті не було абревіатур, які потенційний роботодавець не може розшифрувати: назви організацій та навчальних закладів краще писати повністю.

Резюме може бути відправлено роботодавцю як у друкованому, так і в електронному вигляді. У першому випадку потрібно роздруковувати резюме на якісному папері, використовуючи лазерний принтер. Якщо ви розсилаєте резюме в кілька фірм, потрібно роздрукувати кілька екземплярів, а не робити ксерокопії: вони завжди будуть гірші за якістю, ніж оригінал.

Якщо ви посилаєте резюме в електронному вигляді, то, як вже говорилося вище, потрібно використовувати тільки стандартні шрифти. Не потрібно робити оформлення резюме складними вбудованими таблицями, макросами і т. д.: вони можуть повністю не відкритися або не відкритися взагалі. Резюме найкраще відправляти у форматі DOC або RTF. Файл не повинен бути занадто «важким». Не потрібно архівувати його, щоб зменшити «вагу»: цим ви змушуєте рекрутера виконувати додаткові дії, що навряд чи розташує його до вас.

Зверніть увагу на назву файлу: не потрібно називати його «резюме», «resume», а тим більше – «безіменний» або «новий документ». Як ви думаєте, скільки файлів з такими назвами щодня отримує рекрутер? Щоб ваше резюме не загубилося, краще всього назвати його своїм прізвищем, а якщо ваше прізвище поширене, можна додати до нього ім’я або ім’я та по батькові.

Радимо прочитати також

З чим носити оксфорди про З чим носити оксфорди.

Пам’ятайте, що більшість резюме рекрутери переглядають по діагоналі: у них немає часу вчитуватися в кожне. Акуратне оформлення резюме значно підвищує шанси на те, що на нього звернуть увагу, прочитають і вас запросять на співбесіду.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>