Як провести робочу нараду?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як провести робочу нараду?Один з найефективніших способів вирішити поточні або «наболілі питання – це провести робочу нараду. Ось тільки ефективна вона в теорії, а на практиці буває так, що наради тільки віднімають робочий час. Чому так відбувається? Як провести успішну робочу нараду?

Як провести успішну робочу нараду?

Для початку потрібно визначитися, навіщо вам потрібна робоча нарада і чи потрібне вона взагалі. У деяких компаніях наради перетворюються у своєрідний «розбір польотів»: начальник «випускає пару», але ніхто не виносить нічого корисного з цих нарад, раз за разом повторюється одне і те ж. А іноді наради стають безглуздим ритуалом, але все одно продовжують збиратися в певний день, тому що «так треба». Жодної користі, тільки робочий час витрачається.

Перегляньте публікацію - Самооцінка підлітка, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Тому проводити робочі наради потрібно лише в тому випадку, якщо вам дійсно є що обговорити. Можливо, є якась інформація, яку вам потрібно донести до всіх співробітників разом, і корпоративної розсилкою тут не обійдешся. Або ж вам потрібно прийняти якесь рішення, і перед його прийняттям ви хочете ознайомитися з думкою колективу.

Потім потрібно визначитися з часом і місцем проведення наради. Нерідко проводяться наради в кабінеті начальника, але при цьому багато співробітники можуть почувати себе некомфортно. Справа навіть не в тому, що кабінет начальника може асоціюватися з викликом на килим». Просто начальник і так головний, а в своєму кабінеті він – цар і бог. І деякі працівники просто будуть боятися висловлювати свою думку в такій обстановці.

Тому бажано проводити робочу нараду на нейтральній території. Це може бути переговорна кімната або конференц-зал. Якщо ж спеціальних приміщень для цих цілей, краще вже вам піти до працівників, а не запрошувати їх до себе. Так ви дасте їм зрозуміти, що вони – повноцінні учасники наради, а не просто аудиторія, покликана благоговійно слухати і піддакувати.

Як провести робочу нараду?

Як провести робочу нараду?

Також дуже важливо час, в який відбудеться робоча нарада: правильно обраний час допоможе зробити нараду максимально продуктивним. Не варто збиратися на початку робочого дня (співробітники ще не прокинулися і не увійшли робочий ритм) і наприкінці (співробітники втомилися і хочуть додому). Не варто також проводити робочу нараду до обіду (усі думки співробітників про їжі) і відразу після нього (після ситного обіду думається погано). Тому оптимальний час для робочої наради – 10-11 годин ранку (за умови, що робочий день починається о 8-9, а не пізніше).

Щоб робоча нарада пройшла успішно, потрібно чітко визначитися з його метою і скласти список питань, які ви збираєтеся обговорити. Інакше нараду, заплановане на годину, може затягнутися на кілька годин і пройти по схемі «почали за здравіє, а закінчили за упокій». Причому не можна ставити собі занадто багато завдань: ви ризикуєте не вирішити жодної, бо будете намагатися укластися у відведений час, в результаті на кожен конкретний питання часу залишиться мізерно мало.

Як бути з питаннями, які хвилюють працівників? Можна, звичайно, виділити для них час наприкінці наради, але ви впевнені, що встигнете? Краще відвести, скажімо, робочу нараду в місяць для вирішення питань, які хочуть обговорити самі працівники. У цьому випадку особливо важливо стежити за регламентом, щоб нараду не затягувалося.

Окресливши коло питань, визначитеся, кого з працівників ви запросите на робочу нараду. Навіщо запрошувати весь відділ, якщо питання безпосередньо стосуються лише кількох людей, а інші будуть під час наради нудьгувати? Тому запрошуйте на нараду лише тих, хто дійсно буде корисний. Звичайно, бувають випадки, коли нараду потрібно проводити для всього колективу, але не потрібно зривати людей з робочих місць, якщо в цьому немає реальної потреби.

Під час наради потрібно вести протокол або хоча б позначати для себе важливі ідеї. Тому що одна справа – обговорити, а зовсім інше – все це реалізовувати. Не треба сподіватися на свою пам’ять, іноді вона підводить нас в самий невідповідний момент. наприкінці наради краще ще раз проговорити важливі висновки: по-перше, щоб переконатися, що всі зрозуміли один одного правильно, по-друге, щоб перевірити, чи не забули ви що-небудь.

Радимо прочитати також

Як підібрати костюм про Як підібрати костюм.

Робоча нарада – це не захід для «галочки». Щоб воно пройшло успішно, потрібно до нього ретельно підготуватися, тільки тоді наради допоможуть зробити роботу більш ефективною.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>