Як стати діджеєм

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Як стати діджеєм.Далеко не всім до душі «серйозні» професії: є люди, які вважають за краще заробляти на життя творчою діяльністю. Одна з популярних сучасних творчих професій – це професія діджея. Як стати діджеєм?

Професія діджей не така молода, як може здатися. Першим словосполучення «диск жокей» (disc jockey), яке пізніше скоротили до «діджей» (DJ), вжив Уолтер Уінчелл, американський журналіст і радиокомментатор. Уінчелл назвав диск-жокеєм Мартіна Блоку, відомого радіоведучого.

Перегляньте публікацію - Хеллоуїн у школі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як можна стати діджеєм

Тепер діджеєм називають людину, який здійснює публічне відтворення музичних творів, записаних на звукові носії (як аналогові та цифрові) з зміною музичного матеріалу технічними засобами або без нього. Трохи громіздкий визначення, але суть ясна. Отже, як стати діджеєм?

Професії діджея не вчать у вузах і технікумах, офіційно її взагалі не існує. У трудовій книжці діджея на радіо, приміром, швидше за все написано щось на зразок «звукорежисер» або «диктор». Тому щоб стати дижеем, доведеться освоювати самому або просити допомоги у досвідчених диск-жокеїв.

Умовно діджеїнг можна розділити на три напрями: клубний діджеїнг, діджеїнг на радіо і так званий «мобільний диждеинг». З першими двома напрямками, думаємо, все зрозуміло, а на третьому варто зупиниться. «Мобільні діджеї» обслуговують масові заходи, від дитячих ранків і шкільних дискотек до весіль і корпоративів.

У кожного напряму діджеїнгу є своя специфіка. Скажімо, щоб стати діджеєм, що працюють в нічних клубах, потрібно освоїти роботу зі спеціальною апаратурою, причому бажано вміти працювати з різними носіями, від вінілових платівок до компакт-дисков. Також потрібно освоїти роботу з комп’ютерними програмами для зведення сетів на той випадок, якщо доведеться грати з комп’ютера або ноутбука.

У ідеалі варто придбати власну апаратуру, але на перших порах можна обійтися і без неї. А ось якщо ви хочете стати діджеєм, обслуговуючим заходи, без своєї апаратури обійтися буде складно: далеко не завжди в залах, де ці заходи проводяться своя апаратура є.

Також потрібно зібрати свою бібліотеку, постійно поповнювати її і систематизувати. Причому не обмежуйтеся тільки тими треками, що подобаються вам: ваша задача – догодити аудиторії, смаки якої далеко не завжди будуть збігатися з вашими власними. Клубних діджеїв це стосується меншою мірою, а ось для мобільних ді-джеїв це дуже актуально.

Специфіка роботи радіодіджея трохи інша. Він, звичайно, теж повинен уміти підбирати музику, виводити її в ефір і грамотно поводитися з обладнанням. Але до радиодиджею пред’являються та інші важливі вимоги: приємний голос, грамотна мова, добре підвішений язик. А музика, яку він ставить, повинна відповідати формату радіостанції.

Як стати діджеєм.

Якими якостями потрібно володіти, щоб стати діджеєм?

Якими якостями потрібно володіти, щоб стати діджеєм? найголовніше – це хороший музичний слух і відчуття ритму, без них у вас навряд чи то вийде. Обидва цих вміння можна і потрібно розвивати. Також потрібно розбиратися в музиці. Спеціальну музичну освіту не потрібно, але широка музична ерудиція дуже бажана. Не варто зациклюватися на одному музичному напрямку.

Одне з найважливіших умінь для діджея – це вміння «відчувати» аудиторію. Особливо це актуально для тих, хто хоче стати діджеєм у клубі або мобільним діджеєм. Важливо не просто механічно зводити треки, а «заводити» людей. Тут немає готових рецептів – все приходить виключно з практикою. Також для діджея важливі артистизм, почуття гумору, творчий азарт і готовність до експериментом.

Отже, всі ці якості у вас є, як стати діджеєм? Відповідь проста – потрібно тренуватися, тільки практика допоможе навчитися технічних аспектів професії. Перший час грати, швидше за все, доведеться безкоштовно, скажімо, для знайомих. Якщо ви навчаєтесь, можна спробувати попрацювати на заходах/радіостанції вашого навчального закладу. При можливості можна повчитися у досвідчених дижеев. Є також спеціальні школи діджеїв, головне – знайти заклад, в якому реально можуть чомусь навчити, а не просто «викачують гроші.

Радимо прочитати також

Малюнки на нігтях з допомогою голки про Малюнки на нігтях з допомогою голки.

Якщо ви дійсно любите музику і відкриті для всього нового, стати діджеєм може бути простіше, ніж ви думаєте. Головне постійно практикуватися і не опускати руки, якщо у вас щось не виходить.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як стати діджеєм, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>