Як стати пілотом

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.0/10 (4 голоси)

Як стати пілотом.У той час як багато дівчата мріють стати стюардесами молодих людей більше приваблює професія пілота. Вона одночасно романтична і досить прибуткова (якщо вдасться влаштуватися на роботу в гарну авіакомпанію). Ось тільки отримати професію пілота не так вже й просто. Як стати пілотом?

Як стати пілотом

Право працювати пілотом дає льотне свідоцтво (ліцензія, «льотні права»). Це свідчення, по суті, аналог водійських прав на землі: воно підтверджує, що ви успішно пройшли відповідне навчання і здатні самостійно керувати повітряним судном. Стати пілотом без льотного свідоцтва, зрозуміло, не можна.

Перегляньте публікацію - Роль батька у вихованні сина, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Щоб стати пілотом, потрібно отримати відповідну освіту, пройти медкомісію, здати теоретичні і практичні іспити і відлітати певну кількість годин (так званий наліт). Оптимальний варіант (якщо вам не шкода часу і дозволяє вік) – це пройти навчання в льотному училище або академії цивільної авіації. Також є можливість отримати необхідні теоретичні знання і практичні навички в аероклубі.

Після проходження навчання ви отримаєте свідоцтво пілота (якщо, звичайно, ви успішно пройдете медкомісію і склали іспити). У нас є три ступені льотної майстерності і, відповідно, три категорії «льотних прав». Вони видаються послідовно, тобто не можна отримати одразу високу категорію, «перескочивши» через більш низьку. Виняток – якщо ви проходите інтегрований курс в льотному училище або академії цивільної авіації.

Перша категорія – це приватний пілот (пілот-любитель). За кордоном їй відповідає ліцензія PPL (private pilot license). Пілот-любитель не має право вести комерційну діяльність, тобто ви можете літати тільки для власного задоволення. Так що якщо ви хочете стати пілотом, які працюють на комерційних рейсах, ви повинні отримати як мінімум ліцензію комерційного пілота.

Якщо ви вчилися у вищому авіаційному навчальному закладі, свідоцтво комерційного пілота ви отримаєте по закінченні навчання. Якщо ж ви вчилися польотів у аероклубі, спочатку потрібно буде отримати свідоцтво пілота-любителя. Власник ліцензії комерційного пілота (закордонний аналог – commercial pilot license, CPL) має право виконувати комерційні польоти, але невеликий льотний досвід накладає свої обмеження. Скажімо, якщо екіпаж літака складається з двох і більше осіб, комерційний пілот може бути тільки другим пілотом.

Нарешті, щоб стати пілотом великого літака у великої авіакомпанії, потрібно свідоцтво лінійного пілота (за кордоном – airline transport pilot license, ATPL). Таке свідоцтво показує, що ви володієте великим літнім досвідом, тому можете виконувати будь-які комерційні польоти в якості командира, так і другого пілота.

Також всередині кожної категорії є свої кваліфікаційні відмітки, що дають право, наприклад, на польоти за правилами польотів за приладами (ППП), польоти в нічний час, польоти на багатодвигунних літальних апаратах і т. п.

Щоб стати пілотом тієї або іншої категорії, потрібно відповідати низці вимог. Перша вимога – це наліт, який включає в себе польоти в ході курсу підготовки, самостійний наліт за маршрутом (включаючи один політ за маршрутом встановленої протяжності з посадкою до повної зупинки), наліт по приладах, наліт вночі (з встановленим кількістю зльотів і посадок), наліт як КВС (командира повітряного судна) – для комерційних і лінійних пілотів.

Як стати пілотом.

Як стати пілотом

Також вимоги пред’являються до мінімального віку, теоретичним знанням, станом здоров’я (необхідно медичний висновок встановленого класу), досвіду експлуатації повітряних суден. Якщо ви не проходьте інтегрований курс в авіаційному навчальному закладі, потрібно свідоцтво пілота на клас нижче того, на який ви претендуєте.

Але одне лише наявність свідоцтва не означає, що вас з розкритими обіймами візьмуть у будь-якої комерційної авіакомпанії. Отримати ліцензію не так вже й складно, було б бажання і гроші. Куди складніше з нальотом – нальоту, отриманого за час навчання, звичайно, недостатньо, щоб стати пілотом в авіакомпанії. Нерідко доводиться набирати наліт у авіаклубі, сплачуючи за це гроші.

Правда, останнім часом вимоги до нальота в авіакомпаніях знижуються, тому що пілоти, які навчалися ще в СРСР, поступово виходять на пенсію, і треба десь брати нових. Але все одно, відразу сісти за штурвал Boeing 737 вам не дозволять, доведеться починати з більш скромних літаків.

Плюси навчання за кордоном – це те, що у великих авіакомпаніях є свої школи пілотів, там ви за 1,5-2 роки зможете отримати свідоцтво ATPL і будете працевлаштовані. Та й отримати наліт за кордоном легше і дешевше. Мінуси – потрібно володіти англійською мовою і виконати всі умови, пропоновані до нерезидентам, які бажають стати пілотом.

Радимо прочитати також

Маски для волосся з оливковою олією про Маски для волосся з оливковою олією.

Стати пілотом не так вже й просто, але цілком реально. Якщо ви любите небо і хочете присвятити своє життя пілотуванню, не здавайтеся – і у вас все вийде!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.0/10 (4 голоси)
Як стати пілотом, 8.0 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>