Як стати програмістом

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)

Як стати програмістом.У зв’язку з бурхливим розвитком сфери IT всі професії, з нею пов’язані, стають все більш затребуваними. Одна з таких професій – программист, тому багатьох молодих людей, так і дівчат теж, цікавить питання: як стати програмістом?

Як можна стати прграмістом

Почнемо з того, що программист – це досить розпливчасте поняття, як, скажімо, юрист. Чоловік, який вивчав юриспруденцію, може стати нотаріусом, адвокатом, прокурором, суддею, юрисконсультом і т. п. А чоловік, який вивчав програмування, може стати програмістом баз даних, програмістом 1С, веб-програмістом, писати користувальницький софт, ігри або програмувати верстати з ЧПУ…

Перегляньте публікацію - Як заощадити сімейний бюджет, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Ще професію програміста умовно можна порівняти з професією перекладача. Ні один перекладач не знає всіх іноземних мов, зазвичай він спеціалізується на одному-двох. Точно так само ні один програміст не знає всіх мов програмування: не можна стати програмістом «взагалі», на всіх мовах, потрібно буде визначити кілька мов програмування, на яких ви будете спеціалізуватися.

Гарна новина: щоб стати програмістом, не обов’язково отримувати вищу освіту. Звичайно, якщо у вас є можливість, краще витратити кілька років на навчання у вузі: там знання дають систематично, до того ж, у вас буде можливість визначитися з напрямом і яким віддається перевага мовами програмування. Але зараз попит на хороших програмістів великий, тому талановитому самоучке влаштуватися на роботу простіше, ніж випускника вузу, п’ять років просиживавшему штани. Так що «корочка» ще нічого не вирішує.

Ось тільки щоб стати програмістом високого рівня, вам доведеться довго і наполегливо працювати. Неважливо, чи вчитеся ви у вузі або самостійно, займатися доведеться багато. Для початку треба підтягти свої знання математики та технічної англійської. Стати програмістом без знання математики практично неможливо. Математика не тільки розвиває мислення «загалом»: для аналізу алгоритмів використовується велика кількість математичних методів. У більшості випадків математика «йде за руку» з програмуванням.

Стати програмістом без знання англійської мови теж непросто. Звичайно, ніхто не говорить, що ви повинні вміти підтримати розмову на будь-яку тему і володіти бездоганним британським акцентом. Але справа в тому, що багато функцій, процедури і т. п. в мовах програмування позначаються словами, запозиченими з англійської мови. Погодьтеся, набагато легше запам’ятати функцію, зрозумівши її назва, ніж механічно зубрити незрозумілі англійські слова. Крім того, якщо ви вирішили стати програмістом самостійно, ви можете зіткнутися з необхідністю прочитати мануал, існуючий тільки англійською, або попросити допомоги у закордонних колег. Без технічного англійської в IT – нікуди.

Вирішивши стати програмістом, не намагайтеся одразу вивчати цю мову, з яким ви в майбутньому хочете мати справу (особливо якщо ви вибрали його тому що «назва сподобалося», з за популярністю або навпаки – специфічності, особливо якщо ви ніколи не мали справи з програмуванням. Почніть, приміром, з Паскаля. По-перше, він допоможе вам освоїти основи програмування. По-друге, багато мови програмування базуються саме на Паскалі, так що це полегшить вивчення їх у майбутньому.

Як стати програмістом.

Як стати програмістом

У міру освоєння основ ви зможете визначитися, який напрям в програмуванні ви хочете вибрати, і потім вже наполегливо і цілеспрямовано рухатися до досягнення своєї мети. Стати програмістом неможливо без практики. Звичайно, ви почнете з лабораторних робіт: у вузі їх будуть задавати викладачі, при самостійному навчанні ви самі будете знаходити і вирішувати типові завдання. Але потрібно використовувати кожну можливість придбати новий досвід.

Спілкуйтеся на професійних форумах, не бійтеся просити допомоги у бувалих програмістів, а по мірі просування в навчанні можете самі намагатися щось радити новачкам: якщо ви порадите неправильно, вас поправлять, але сприймайте це не як «опускання», а як джерело знань і досвіду. Приймайте участь в Open Source проектах. Грошей вони вам не принесуть, зате принесуть досвід і сходинку в резюме. Беріть участь у конкурсах. Навіть якщо ви не займете призове місце це, знову ж таки, досвід. До того ж, багато великі компанії знаходять нові кадри саме за допомогою різних конкурсів з програмування.

Радимо прочитати також

Манікюр скотчем про Манікюр скотчем.

Стати програмістом, звичайно, непросто. Якщо вас просто привертає престижність професії і про програмування ви маєте досить розпливчасте подання, а з математики пам’ятайте тільки «двічі два – чотири» і «піфагорові штани в усі сторони рівні», навряд чи у вас щось вийде. Але якщо ви готові довго і наполегливо працювати, постійно вчитися новому і вдосконалюватися, варто спробувати.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)
Як стати програмістом, 1.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>