Як стати психологом

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.7/10 (6 голоси)

Як стати психологом.Професія психолога приваблює багатьох, адже вона дає унікальну можливість заглянути в чужу душу, яка, як відомо, потемки. І стати психологом – значить отримати ключ до таємниць людської душі. Але як стати психологом?

Як можна стати психологом

Якщо ви твердо вирішили стати психологом, для початку визначитеся, навіщо це вам потрібно. Деякі вирішують піти вчитися на психолога, для того щоб вирішити власні проблеми. Що ж, доведеться їх розчарувати: навіть найкращі психологи в більшості випадків не здатні допомогти собі і своїм близьким, тому звертаються за допомогою до колег. Психолог – теж людина, якій притаманна суб’єктивність. Так що не думайте, що диплом психолога позбавить вас від особистих проблем.

Перегляньте публікацію - Рахіт у дітей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Є люди, які хочуть стати психологом, щоб використовувати той самий ключик до людської душі в особистих цілях, маніпулюючи оточуючими. Не дуже благородна мотивація. Працювати психологом і допомагати людям навряд чи вони потім зможуть, і виявиться, що кілька років життя було витрачено на придбання професії, якої вони не збираються заробляти.

Вам дійсно варто спробувати стати психологом, якщо ви хочете допомагати людям впоратися з їх проблемами. Мотивація хорошого психолога виходить не з його особистих цілей, а з потреб людей навколо. Тільки тоді у нього є шанс стати дійсно кваліфікованим фахівцем.

Розібравшись з мотивацією, можна переходити безпосередньо до навчання на психолога. Стати психологом самостійно, навчаючись за книгами, не можна. По-перше, дуже багато книги з популярної психології написані занадто спрощеним мовою, і далеко не у всіх з них міститься правдива інформація. По-друге, мало засвоїти інформацію – потрібно навчитися застосовувати її на практиці, самоучке зробити це буде непросто. Нарешті, вам просто ніхто не дасть працювати психологом без відповідної освіти – занадто велика відповідальність.

Так що для того щоб стати психологом, вам потрібно вступити до внз, в якому існує відповідний напрям підготовки. Зазвичай вивчитися на психолога можна або у великому багатопрофільному університеті, або в педагогічному навчальному закладі. Психологічну освіту – не медичне, а гуманітарне.

Як стати психологом.

Як стати психологом

Цим, до речі, психолог відрізняється від психотерапевта і психіатра. Психотерапевт і психіатр повинні закінчити медичний вуз і інтернатуру. Психолог працює з людьми, чиї статки не виходить за рамки прийнятої норми. А психотерапевти і психіатри мають справу з пацієнтами, психічні відхилення яких вийшли за рамки норми. Вони можуть застосовувати медикаментозне лікування, психолог – немає.

Щоб стати психологом, потрібно відучитися у внз як мінімум 4 роки (на денному відділенні) і отримати ступінь бакалавра. Це ступінь вже дає вам право працювати психологом. Але, звичайно, можна піти далі і вивчитися на спеціаліста або магістра. Також можна стати психологом, пройшовши дев’ятимісячні курси професійної перепідготовки, але для цього потрібно мати вищу освіту.

Якщо ви вирішили стати психологом, будьте готові до того, що вам доведеться багато вчитися. Перші кілька років у вузі вам доведеться засвоїти масу теоретичній інформації, перш ніж ви перейдете безпосередньо на практиці. Але хороший психолог навчається все життя, набираючись досвіду і працюючи над собою.

Важливі для психолога й особистісні якості: готуйтеся до того, що вам, можливо, доведеться їх розвивати. Доброго психолога властиві людяність і терпимість: у ваш кабінет будуть заходити різні люди, і ви повинні будете їм допомогти, навіть якщо їх спосіб життя для вас є неприйнятним. Психолог повинен володіти хорошим емоційним інтелектом, бути гнучким, вміти стримувати власні негативні емоції. Будьте готові до того, що на вас обрушиться лавина чужих проблем – ви здатні це витримати?

Радимо прочитати також

Маски для жирного волосся з яєць про Маски для жирного волосся з яєць.

Стати психологом непросто, і гра коштує свіч, якщо ви дійсно будете допомагати людям. Професія психолога на увазі велику відповідальність, але подяку клієнтів буде вам найкращою нагородою.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.7/10 (6 голоси)
Як стати психологом, 8.7 з 10 (основано на 6 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>