Як створити портфоліо дизайнера

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як створити портфоліо дизайнера.Представнику практично будь-якої творчої професії необхідно портфоліо, адже саме воно допомагає потенційному роботодавцю або замовнику оцінити його професіоналізм. Грамотно складене портфоліо в буквальному сенсі «годує» його володаря. Як скласти портфоліо дизайнера?

Як скласти портфоліо дизайнера?

Незалежно від того, в якій сфері дизайну спеціалізується дизайнер (графічний дизайн, веб дизайн, рекламний дизайн, дизайн інтер’єрів і т. п.), йому необхідно портфоліо, в якому будуть представлені його найбільш вдалі проекти. Ні один замовник не захоче купувати кота в мішку: якщо йому потрібні послуги дизайнера, він повинен бути впевнений в його професіоналізмі.

Перегляньте публікацію - Синдром дефіциту уваги та гіперактивності, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Поговоримо про те, як створити портфоліо дизайнера. Для початку визначити цілі і завдання вашого портфоліо. Чи буде воно використовуватися для залучення прямих клієнтів або для пошуку постійного місця роботи? Від цілей і завдань буде залежати наповнення вашого портфоліо. Скажімо, у першому випадку можна підібрати роботи так, щоб продемонструвати всі межі вашого дизайнерського таланту. А в другому випадку краще створити портфоліо, «заточений» під вимоги роботодавців.

Для портфоліо дизайнера, як і для портфоліо фотографа, треба відбирати тільки кращі роботи, якими ви дійсно пишаєтеся. Намагайтеся не вибирати однотипні роботи, вони не тільки не принесуть користі, але і можуть налякати потенційного клієнта: він може засумніватися у ваших творчих здібностей і подумати, що ви тяжієте до шаблонним рішенням.

Чи варто включати в портфоліо роботи, не прийняті замовником? Якщо вони здаються вам дійсно вдалими – то цілком, адже дизайн – сфера досить суб’єктивна. Те, що не сподобалося одному, іншого може призвести у захват.

Відібравши роботи для портфоліо, дайте їм трошки «полежить», а потім окиньте колекцію фінальним поглядом і внесіть останні правки: можливо, ви захочете додати, видалити або замінити яку-небудь роботу.

Після цього можна визначати порядок розміщення робіт в портфоліо: найкращі роботи потрібно розміщувати на початку і в кінці, так вони найкраще запам ’ ятовуються. Роботи в портфоліо бажано чітко структурувати (хронологічно, з видом робіт або іншим чітким і зрозумілим критеріям).

Як створити портфоліо дизайнера.

Як створити портфоліо дизайнера

До речі, в портфоліо дизайнера можна включати не тільки готові роботи, але і процес створення тієї або іншої роботи. Це допоможе замовнику оцінити обсяг робіт, який був виконаний, і зрозуміти, за що він платить. А коли замовник розуміє, що саме йдуть його кровні гроші, він розлучається з ними значно охочіше.

Які існують варіанти оформлення портфоліо дизайнера? Є дві основні групи – друковані та електронні портфоліо. Вибір тієї або іншої групи буде залежати від спеціалізації дизайнера. Так, для графічного або промислового дизайнера більше підходить друковане портфоліо, а веб-дизайнер не обійтися без електронного портфоліо. Взагалі, бажано мати обидва види портфоліо – ніколи не знаєш, який може стати в нагоді.

Електронне портфоліо також ділиться на види: електронний документ і онлайн портфоліо. Портфоліо у вигляді PDF файлу або презентації Power Point можна відправити клієнту по електронній пошті або використовувати для проведення презентації. Онлайн портфоліо може являти собою власний сайт дизайнера, також подібне портфоліо можна розмістити на спеціалізованому сайті.

У онлайн портфоліо є два основні переваги. По-перше, у цьому випадку не ви шукаєте клієнтів, а вони самі знаходять вас (є, звичайно, і певні нюанси – якщо ви не займаєтеся розкручуванням свого сайту з портфоліо, навряд чи хтось знайде). По-друге, онлайн портфоліо особливо важливо для веб-дизайнерів, адже вони мають справу з анімацією і інтерактивними елементами, тому статичне портфоліо (хоч друковане, хоч електронне) не дозволить повною мірою оцінити їх творіння.

Портфоліо дизайнера має відображати його творчу індивідуальність. Не бійтеся креативно підходити до оформлення портфоліо, однак і переборщувати теж не варто: головним все ж залишається зміст, а не форма. Оформлення не повинно виходити на перший план, затьмарювати собою представлені роботи.

Радимо прочитати також

Як підібрати стиль одягу про Як підібрати стиль одягу.

Правильно складене портфоліо дизайнера допоможе залучити клієнтів і заробити хорошу репутацію в професійних колах, тому не варто нехтувати його створенням.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>