Як створити портфоліо фотографа

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як створити портфоліо фотографа.Люди, які потребують послуги фотографа, воліють спочатку ознайомитися з його роботами, щоб оцінити професіоналізм. Для демонстрації свого таланту не тільки фотографи, але і люди інших творчих професій зазвичай складають портфоліо – збірку своїх кращих робіт. Як створити портфоліо фотографа?

Створення портфоліо фотографа

Фотографам-початківцям важливо пам’ятати, що наявність портфоліо саме по собі не зробить їх затребуваними. Правильно складене портфоліо фотографа підвищує шанси отримати цікавий і достойно оплачувану замовлення, а от якщо ви становили портфоліо «абияк», ви можете відлякати потенційного замовника і заробити не кращу репутацію в професійних колах.

Перегляньте публікацію - Стоматит у немовлят, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

У випадку з портфоліо фотографа принцип «чим більше, тим краще» не працює: навряд чи потенційний замовник захоче проглядати занадто багато фотографій. Але і дуже маленьким кількість знімків бути не повинно: їх повинно бути досить, щоб реально було скласти думку про вашу компетентність.

Для портфоліо потрібно відібрати тільки самі вдалі знімки. При виборі знімків потрібно чітко представляти свою цільову аудиторію, а також ваші переваги перед іншими фотографами. На підставі цих двох критеріїв і відбираються фотографії: вони повинні підходити цільової аудиторії і в той же час відображати вашу індивідуальність як фотографа. Бажано включати в портфоліо знімки різних жанрів (портретна, весільна, рекламна зйомка і т. п.), роблячи наголос на той жанр, у якому ви плануєте працювати.

Найкраще відбирати фотографії в кілька етапів: відберіть вдалі фотографії, дайте їм якесь час «полежить», потім виберіть з них найбільш вдалі. Після цього порівняйте відібрані фотографії: якщо серед них є знімки, дуже схожі по ракурсі або колірному рішенню, один зі знімків краще замінити. Дайте фінальної колекції ще трошки «полежить», потім окиньте її свіжим поглядом і внесіть останні зміни, якщо вони потрібні.

Коли фотографії відібрані, настав час оформити портфоліо. Є чотири основні варіанти оформлення портфоліо фотографа, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Найбільш консервативний варіант – паперове портфоліо. Фотографії роздруковуються (зазвичай у форматі 20х30 або 30х40), а потім збираються в папку з файлами або вклеюються у альбом.

Другий варіант – це портфоліо у вигляді відеопрезентації. Монтується відеофайл, який представляє собою слайд-шоу з знімків. При створенні відео можна використовувати різні переходи й ефекти, накласти на відео музику, додати підписи до фотографій і т. п.

Третій варіант портфоліо фотографа – це власна сторінка в популярній соціальній мережі або на спеціалізованому сайті для фотографів. Ви просто створюєте акаунт, заповнюєте особисту інформацію та завантажуєте фотографії в альбоми.

Нарешті, четвертий варіант – це створення власного сайту з фотографіями і контактною інформацією.

Як створити портфоліо фотографа.

Як створити портфоліо фотографа

У кожного виду портфоліо фотографа є свої переваги і недоліки. Паперове портфоліо можна носити з собою і показувати потенційним замовникам, не залежачи від наявності комп’ютера та інтернету. Однак багатьом замовникам таке портфоліо може здатися консервативним.

Відеопрезентація досить ефектно виглядає, однак не завжди у потенційних замовників є можливість і бажання повністю дивитися відео. До того ж, можуть бути проблеми з відтворенням відеофайлу.

Онлайн портфоліо фотографа на спеціалізованому сайті добре тим, що його побачить відразу багато людей. Однак врахуйте, що на такому сайті ви всього лише один з маси фотографів: вам потрібно придумати спосіб виділитися з натовпу, інакше ваше портфоліо так і не принесе вам клієнтів.

Нарешті, особистий сайт фотографа дуже презентабельно виглядає і дарує вам певну незалежність: ви можете оформляти його так, як хочете. Однак створення і підтримка сайту коштують грошей, до того ж, вам знадобиться розкрутка сайту, щоб користувачі інтернету змогли його знаходити.

Радимо прочитати також

Як перевірити натуральність косметики? про Як перевірити натуральність косметики?.

Остаточний вибір типу портфоліо залежить від вас, але радимо вам завести хоча б два портфоліо фотографа різних видів, наприклад, паперове портфоліо та сторінку на спеціалізованому сайті. Так ви будете підготовлені до різних ситуацій. І ще одна порада: який би тип портфоліо ви не вибрали, найвдаліші фотографії потрібно розміщувати на початку і в кінці.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>