Як знайти роботу і не стати жертвою шахраїв

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Пошук роботи, особливо якщо кандидат без досвіду і профільної освіти, – це тривалий і виснажливий процес, який ускладнюється ще й тим, що останнім часом легко можна стати жертвою шахраїв.

Існує величезна кількість прийомів, які застосовуються як і відносно нешкідливими компаніями, так і відвертими шахраями. Давайте розберемося, як визначати шахраїв при пошуку роботи, щоб не витрачати на них свій час, гроші та нерви.

Перегляньте публікацію - Як заощадити сімейний бюджет, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як знайти роботу і не стати жертвою шахраїв

Прямі продажі і мережеві компанії

Якщо ви шукали роботу, то, ймовірно, стикалися з пропозиціями по роботі в мережевих компаніях або ж торгівлі у сфері прямих продажів. Фактично, ці компанії не є шахраями, однак в своїх оголошеннях вони часто лукавлять. Як правило, їх оголошення виглядають наступним чином: шукаємо цілеспрямованих, комунікабельних людей, освіта та вік не мають значення, дохід великий (тут цифри можуть суттєво відрізнятися в залежності від регіону), графік вільний.

Як знайти роботу і не стати жертвою шахраїв.

В такому випадку, можна бути на дев’яносто відсотків бути впевненим, що вам пропонують мережевий бізнес або прямі продажі. Є й інший варіант. Розміщується вакансія кур’єра, продавця-консультанта, офіс-менеджера без вказівки компанії, коли ви приходите на співбесіду, вам кажуть, що треба ходити по офісах/внз/магазинах/квартирах і пропонувати книги/оптику/ножі/техніку та інше.

В окремих випадках вам можуть запропонувати внести певну суму, яка становить 50-100 доларів і більше – для відкриття сайту, придбання навчальної літератури та інше. На жаль, таких ошуканців складно виявити, просто ознайомившись із текстом оголошення, оскільки цілком добропорядні компанії також не можуть вказати детальну інформацію.

Дзвінки та sms на платні номери

Одним з найпопулярніших видів шахрайства в останні роки стало використання в оголошеннях про вакансії в якості контактів платних номерів. Це можуть бути короткі номери для смс або дзвінків. Виявити шахраїв у такому випадку досить просто – номери мобільних операторів з високою платою за кожну секунду розмови відрізняються від звичайних за кодом з перших трьох цифр.

Так, якщо у вашому регіоні немає мобільного оператора з кодом, наприклад, «060», то, найімовірніше, дзвінки на цей номер платні. Для надійності можна вбити номер в пошуковик і знайти якому оператору він належить, точно також можна дізнатися вартість смс на короткі номери.

Нескладна робота на дому

Саме так найчастіше починаються оголошення про складання ручок, склеювання конвертів, наборі текстів тощо. Особливість цього виду обману полягає в тому, що в перших листах вам пообіцяють хороший додатковий заробіток за простеньку роботу, з якої, за великим рахунком, впорається навіть дитина.

Проте, коли ви погодитеся на це, вам скажуть, що необхідно вислати певну суму (як правило до 10 доларів), для придбання матеріалів/впевненості в сумлінності/оплати поштових витрат і так далі. Після відправки грошей може бути два варіанти: вам дійсно можуть вислати якісь матеріали і кинути після виконання роботи або ж зникнути з горизонту відразу.

Це лише найпоширеніші види обману при пошуку роботи. Насправді ж їх значно більше. Так, окремі, з вигляду цілком добропорядні компанії, не гребують брати студентів або людей на випробувальний термін на один-два місяці, без оплати, після чого звільняють зі словами «ви нам не підходите».

Радимо прочитати також

Одягаємося в стилі IT girl про Одягаємося в стилі IT girl.

Кадрові агентства обіцяють допомогти знайти роботу за винагороду і дають номери неіснуючих компаній і так далі, варіантів дуже багато. У зв’язку з цим, слід ретельно вивчати всю доступну інформацію про роботодавця, по можливості, документально оформляти трудові відносини і уважно читати договори, які підписуєте. Крім того, якщо роботодавець просить у вас гроші, обіцяючи величезний дохід, – це практично завжди обман. Пам’ятайте, що гроші неможливо отримати просто так, і завжди об’єктивно оцінюйте ситуацію, тоді вас буде дуже складно обдурити.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як знайти роботу і не стати жертвою шахраїв, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>