Як звільнити працівника

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як звільнити людину.Звільнення працівника – процедура дуже складна і дуже неприємна. Потрібно бути дуже обережними і передбачливими, знаюти, як звільнити людину правильно, без неприємних наслідків для обох сторін. Продумане тактовне звільнення – запорука успіху компанії і можливість не зруйнувати репутацію працівника і роботодавця.

Як правильно звільнити працівника

Чому роботодавець повинен турбуватися про те, як звільнити людину? Справа в тому, що звільнений працівник залишається носієм інформації про підприємство, яке перестало потребувати в його послугах. Якщо такий працівник піде до конкурентів – важливо, щоб він з повагою ставився до попереднього підприємства, в якому працював. Якщо роботодавець не подбає про порядне відношенні до звільненого працівника, наслідки можуть бути самими жахливими, аж до розголошення конкурентам цінної інформації.

Перегляньте публікацію - У новонародженого трясеться підборіддя, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Існує кілька пунктів, за якими можна звільнити працівника:

 • звільнення за власним бажанням
 • звільнення за результатами атестації, що показує рівень професійної підготовки
 • звільнення внаслідок грубого порушення робочої дисципліни
 • звільнення через невиконання обов’язків і порушення дисципліни праці.

По кожному з цих пунктів повинна бути підготовлена попередньо зібрана документація, яка вказує на факт наявності порушень і невідповідностей вимогам підприємства. Як би це зрадницьки не звучало, перед рішенням звільнити людину потрібно зібрати на нього так званий «компромат», яким буде легко оперувати, пояснюючи людині, чому його звільняють. Тут не потрібно спиратися на думку співробітників, як на провідну причину звільнення. Необхідно звернути увагу на такі моменти:

 • невиконання обов’язків
 • погана професійна підготовка
 • незадовільні результати атестації
 • поява працівника на робочому місці в стані алкогольного сп’яніння
 • зрив роботи
 • негативне ставлення до роботи
 • спроба поділитися з конкурентами конфіденційної інформацією
 • безпричинні прогули
 • розтрата або розкрадання майна підприємства
 • недотримання техніки безпеки.

У всіх цих випадках потрібно враховувати, що для звинувачення співробітника хоча б в одному з цих пунктів необхідно письмове підтвердження його провини. Крім того, перш ніж пред’являти співробітникові звинувачення, переконайтеся в тому, що він ознайомлений з правилами роботи на даному підприємстві. Потурбуйтеся про те, щоб кожен момент було обговорено з самим працівником, а не з колегами.

Як звільнити людину.

Як звільнити працівника

Порядний роботодавець повинен запропонувати працівнику, чиє звільнення розглядається, менш престижне місце на підприємстві. Якщо співробітник весь час працював на знос, але раптом завалив атестацію – дайте йому можливість ще раз пройти атестацію.

Радимо прочитати також

Новорічні малюнки на нігтях про Новорічні малюнки на нігтях.

Якщо працівник не згоден з висунутими йому звинуваченнями, він може подати в суд. У цьому випадку ви особливо уважно повинні зібрати необхідну документацію. Якщо суд стане на бік позивача (працівника), його можуть повернути на випробувальний термін у ваше підприємство. Навіщо вам співробітник, який вас жодним чином не влаштовував? Таким чином, краще заздалегідь підготуватися до мирного розставання з працівником. Ви повинні знати, як звільнити людину безболісно для вас, вашого підприємства і, власне, самого працівника.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>