Рахіт у дітей

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Рахіт у дітей до року.Рахіт – це захворювання дітей грудного та раннього віку, викликане дефіцитом кальцію. При рахіті порушується утворення кісток – якщо вчасно не почати лікування, викликані недостатньою мінералізацією деформації кісток скелета можуть викликати безліч проблем у дорослому віці. Як діагностують і лікують рахіту у дітей до року?

Рахіт у дітей до року

Найчастіше рахіт у немовлят викликаний не дефіцитом кальцію як такого, а неcnfxt. вітаміну D, який необхідний для нормального засвоєння кальцію і фосфору. Навіть якщо в організм дитини надходить досить цих мінералів, при дефіциті вітаміну D вони не проникають в кісткову тканину в необхідному обсязі.

Перегляньте публікацію - Як бачать кішки?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Для синтезу вітаміну D потрібне ультрафіолетове випромінювання, простіше кажучи – сонячне світло. Саме тому рахіт у дітей до року найчастіше розвивається пізньою осеню, взимку і ранньою весною, коли діти знаходяться в закритому приміщенні, а під час прогулянок тепло одягнені, так що на шкіру майже не потрапляють сонячні промені.

Рахіту у дітей до року.

Рахіт у дітей

Серед інших причин, які можуть спровокувати розвиток рахіту, можна виділити недоношеність дитини, нераціональне годування і порушення роботи внутрішніх органів, які призводять до порушення синтезу і всмоктування вітаміну D.

Які ознаки рахіту у дітей до року? Зазвичай перші чіткі симптоми рахіту проявляються у віці 3-4 місяців (перші симптоми можуть виникати і в місяць – півтора, але в силу їх неспецифічності вони зазвичай залишаються непоміченими). Отже, рахіт у дітей до року на ранній стадії зазвичай проявляється наступними симптомами:

  • зміни в поведінці: дитина стає примхливою, неспокійною, полохливою, дратівливою
  • порушення сну: дитина погано засинає і часто прокидається
  • помітне зниження апетиту, яке іноді може супроводжуватися запором
  • сильна пітливість, особливо у сні, піт має характерний кислий і різкий запах
  • знижений тонус м’язів.

Якщо ігнорувати ці симптоми, через 2-4 тижні почнеться так звана стадія розпалу – зміни кісткової системи (змінюється форма черепа, грудна клітка вдавлюється всередину, таз стає вужчим). Може також спостерігатися відставання в фізичному і психічному розвитку. Якщо вчасно не почати лікування, виниклі деформації скелета можуть зберегтися і в дорослому віці, ставши джерелом проблем зі здоров’ям. Також читайте статтю Температура у дитини влітку

Профілактика та лікування рахіту

Лікування рахіту у дітей залежить від періоду хвороби, а також від ступеня тяжкості. Зазвичай призначають прийом препаратів вітаміну D всередину, додатково можуть призначити препарати кальцію, АТФ і цитратну суміш.

Важливу роль у лікуванні рахіту грає збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі. Дитині можуть призначити ряд загальнозміцнюючих заходів: вітамінотерапію, хвойні і сольові ванни, сонячні ванни, масаж і лікувальну гімнастику. Однак важливо пам’ятати, що сонячні ванни не можна поєднувати з прийомом вітаміну D.

Як і будь-яке інше захворювання, рахіт легше попередити, ніж лікувати. Причому профілактика рахіту повинна починатися ще в період вагітності. Вагітній жінці важливо стежити за своїм харчуванням, більше гуляти на свіжому повітрі, своєчасно лікувати токсикози і анемію. На пізніх термінах вагітності можуть призначити прийом вітаміну D.

Після народження дитини велике значення для профілактики рахіту грає правильний режим дня, достатнє перебування на свіжому повітрі, раціональне харчування (переважно грудне вигодовування), загартовування, стимулювання рухової активності малюка, гімнастика і масаж. Можливо, педіатр додатково призначить дитині прийом вітаміну D.

Радимо прочитати також

Тимчасові працівники про Тимчасові працівники.

Рахіт у немовлят – не таке вже і рідкісне захворювання, яке в жодному разі не можна доводити до стадії розпалу. При появі перших ознак рахіту потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, який підтвердить або спростує діагноз та призначити лікування. Дуже важлива профілактика рахіту у дітей до трьох років, особливо у недоношених або ослаблених дітей перших місяців життя.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>