Самооцінка підлітка

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)

Самооцінка підлітка.Підлітковий вік – непростий життєвий етап для дитини. У цьому віці думка однолітків для неї стає важливішою думки дорослих. Ось тільки далеко не завжди це думка виявляється втішною, в результаті самооцінка підлітка страждає. І завдання батьків – допомогти дитині підвищити самооцінку.

Самооцінка підлітка

Підлітковий вік – це період становлення самооцінки. Зрозуміло, вона починає формуватися в ранньому дитинстві, але саме в підлітковому віці дитина починає повною мірою усвідомлювати себе частиною соціуму. В ідеалі самооцінка підлітка проходить через кілька стадій, від повного невідання по відношенню до себе і своїх здібностей і до формування адекватної самооцінки – об’єктивного ставлення до своїх якостей, здібностей і можливостей.

Перегляньте публікацію - Як визначити стать хвилястого папуги?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

На практиці ж самооцінка підлітка в більшості випадків занижена. На розвиток заниженої самооцінки впливають різні фактори: це і фізичні зміни в організмі, які нерідко призводять до підлітковим комплексів, пов’язаних із зовнішністю – і пошуки схвалення з боку однолітків, які далеко не завжди увінчуються успіхом – і «підвішений стан» між світом дорослих і світом дітей.

Незважаючи на те, що в підлітковому віці для дитини ровесники є більшим авторитетом, ніж батьки, саме батьки можуть і повинні допомогти дитині підвищити самооцінку. Підліток щосили прагне стати частиною соціуму, який часто виявляється ворожим. Тому йому потрібна «тиха гавань», де його будуть любити і приймати, незважаючи ні на що. Такий «тихою гаванню» повинен стати дім та сім’я: підліткові необхідно місце, де він повинен відчувати себе захищеним.

Проблеми з самооцінкою

Проблеми з самооцінкою у підлітка можуть виникнути тому, що він постійно порівнює себе з іншими людьми. Батьки повинні пояснити йому, що всі люди різні: хтось успішніший в одному, хтось в іншому. Те, що він відрізняється від когось, не означає, що він гірше. Він просто інший.

При цьому свої слова важливо підкріплювати діями: ніколи не порівнюйте дитини з його друзями або просто однолітками, особливо якщо це порівняння не на його користь. Підлітки дуже чутливі до критики, вони болісно сприймають зауваження на свою адресу, тому висловлювати критику в адресу підлітка потрібно дуже м’яко, бажано – поєднуючи її з похвалою, щоб «підсолодити пігулку».

Самооцінка підлітка.

Також самооцінка підлітка тісно пов’язана з його успіхами в навчанні. Часто в старших класах успішність дітей падає не тільки тому, що спілкування з однолітками їх цікавить набагато більше рішення рівнянь або завчання неправильних дієслів, але і через невпевненість у власних силах.

Наближається вступ до вузу, вчителі стають все більш вимогливими, вчитися стає важче. У цей нелегкий період підліткам важливі не тільки оцінки, але і схвалення вчителів. Відсутність похвали і стимулювання з боку вчителів часто призводить до того, що підліток втрачає впевненість у своїх силах і, як наслідок, – інтерес до навчання. Мовляв, навіщо намагатися, якщо все одно нічого не виходить?

Якщо занижена самооцінка підлітка пов’язана з тим, що він не може реалізувати себе в шкільному колективі, можна запропонувати йому записатися в якій-небудь гурток, клуб або секцію, де він зможе знайти нових знайомих, які поділяють його інтереси. Можливо, в компанії однодумців йому буде легше розкритися і відчути себе «своїм». До того ж, успіх в улюбленому хобі теж грає важливу роль для підняття самооцінки. Саме тому гурток підліток повинен сам вибирати, на підставі своїх інтересах: не потрібно наполягати на бальних танцях, якщо ваша дитина мріє малювати або грати на гітарі.

Радимо прочитати також

Делегування повноважень про Делегування повноважень.

Важливо пам’ятати: незважаючи на те, що підлітки часто приховують свої справжні почуття за маскою самовпевненості, вони дуже вразливі. Не дозволяйте підліткові обдурити вас своєю бравадою: у цьому віці він як ніколи потребує вашої підтримки і схвалення. Саме ваша похвала допоможе йому повернути впевненість у своїх силах. Але тільки не перехваліть: завищена самооцінка підлітка може стати не меншим джерелом проблем, ніж занижена.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)
Самооцінка підлітка, 1.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>