Синдром дефіциту уваги та гіперактивності

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності.Некерована дитина – проблема для батьків. Проте не варто думати, що вона погано поводиться на зло навколишнім: можливо, у неї синдром дефіциту уваги та гіперактивності. У такому випадку потрібно не лаяти дитину, а намагатися їй допомогти.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) відноситься до неврологічно-поведінкових розладів особистості і зазвичай починається в ранньому віці. Типові симптоми СДУГ – гіперактивність, труднощі концентрації уваги, погано керована імпульсивність.

Перегляньте публікацію - Як визначити стать папуги, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Незважаючи на те, що Синдром дефіциту уваги та гіперактивності включений в МКБ-10 (клас V, психічні розлади і розлади поведінки), навколо цього синдрому досі не вщухають суперечки: деякі медики, вчителі, політики, батьки і ЗМІ сумніваються в існуванні СДУГ. На даний момент не існує єдиних діагностичних критеріїв і методів, що дозволяють оцінити симптоми захворювання.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності частіше зустрічається у хлопчиків, ніж дівчаток. Діагностувати СДУГ можна з пізнього дошкільного або раннього шкільного віку. Пов’язано це з тим, що для постановки діагнозу необхідно оцінити поведінку дитини як мінімум у двох різних умовах обстановки, наприклад, вдома та в дитячому саду (у школі). Ознаки синдрому дефіциту уваги та гіперактивності можуть проявлятися не постійно, а час від часу.

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності.

Сиптоми синдрому дефіциту уваги та гіперактивності

Два основних діагностичних критерії СДУГ (ми вже згадували їх на початку статті): неуважність і гіперактивність і імпульсивність. Існує дев’ять симптомів за кожним критерієм, для постановки діагнозу у дитини повинні бути як мінімум шість з них. При цьому симптоми повинні бути виражені досить яскраво і зберігатися протягом як мінімум півроку.

Незважаючи на те, що синдром дефіциту уваги та гіперактивності вважають «дитячим» синдромом, він зустрічається і у дорослих. Однак синдром не розвивається в дорослому віці, а зберігається з дитинства. Якщо у дорослого діагностували СДУГ, це означає, що проблему просто не виявили в дитинстві. У дорослому віці СДУГ може призвести до проблем у навчанні і роботі, організації простору навколо себе, міжособистісних стосунках.

Оскільки статус синдрому дефіциту уваги та гіперактивності досить сумнівний, а точні причини його виникнення до цих пір неясні, то і підходи до лікування синдрому в різних країнах відрізняються. Однак більшість фахівців вважають за краще комплексний підхід, що поєднує кілька методів психокорекції. Оптимальне поєднання підбирається індивідуально в кожному конкретному випадку.

Лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей

В якості допоміжного засібу при лікуванні СДУГ можуть використовувати лікарські засоби – психостимулятори і ноотропи (психостимулятори традиційно більш популярні на Заході, ноотропні препарати – в СНД). Однак немає жодних доказів ефективності такого лікування, крім того, прийом психостимуляторів може швидше нашкодити дитячому організму, ніж принести йому хоч якусь користь.

Тому при можливості намагаються лікувати синдром дефіциту уваги та гіперактивності за допомогою методів психокорекції, вдаючись до медикаментозного лікування лише в крайніх випадках. СДУГ вважається стійким і хронічним синдромом, який неможливо повністю вилікувати, але цілком реально компенсувати порушення і допомогти гіперактивним дітям повністю реалізуватися в житті.

Що можна сказати в висновок? Не поспішайте навішувати на імпульсивну, гіперактивну, легко збудливу дитину ярлик неповажного і розхристаноого ледаря. Синдром дефіциту уваги та гіперактивності завдає незручностей не тільки оточуючим, але і дитині. Ваше завдання як батьків – допомогти йому впоратися з проявами синдрому. З медикаментозним лікуванням бажано не поспішати (а самолікуванням в даному випадку займатися взагалі не можна).

Що ви можете зробити для дитини з СДУГ?

Радимо прочитати також

Де і як шукати клієнтів? про Де і як шукати клієнтів?.

Поспілкуйтеся з психологом, а також з батьками, які зіткнулись з тією ж проблемою. Психолог навчить вас спеціальних прийомів, які допоможуть контролювати поведінку дитини. Часто дітей теж вчать спеціальним технікам, які допомагають їм впоратися з проблемами в навчанні. Підтримуйте дитину, підвищуйте його самооцінку, слідкуйте за режимом дня, будьте послідовні в питаннях виховання і дисципліни, дотримуйтесь порад психолога – і тоді вам, швидше за все, вдасться мінімізувати прояви СДУГ.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Синдром дефіциту уваги та гіперактивності, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>