Цукровий діабет у дітей

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Цукровий діабет у дітей.Цукровий діабет – серйозне і небезпечне захворювання. На жаль, у наш час почастішали випадки захворювання на цукровий діабет у дітей. Цукровий діабет у дітей протікає особливо важко. Які ознаки цукрового діабету у дітей і як можна виявити захворювання на ранніх стадіях, розповість наш сайт.

Як виявити цукровий діабет у дитини

Цукровий діабет у дітей діагностувати непросто, адже багато його ознак маскуються під інфекційні захворювання, аденовірусні інфекції. Батьки можуть навіть не підозрювати, що в їхньої дитини розвивається настільки серйозне захворювання, як діабет.

Перегляньте публікацію - Як визначити стать хом’яка, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Симптоми діабету у дітей

Серед випадків захворювань на цукровий діабет у дітей найбільш часто зустрічається діабет I типу. До симптомів діабету I типу відносять сухість у роті, спрагу, часте сечовипускання або навіть нетримання сечі, зниження маси тіла. На жаль, подібна симптоматика спостерігається також і при безлічі інших захворювань у дітей, що нерідко призводить до дуже пізнього виявлення діабету, коли він вже встиг сильно нашкодити дитячому організму.

Як виявити цукровий діабет у дітей.

Слабкість, присмак заліза у роті, постійно свербіж шкіри, порушення зору – все це також симптоми діабету у дітей. Проявляються ці симптоми не завжди. Найбільш точно виявити цукровий діабет у дітей допомагають лабораторні аналізи крові і сечі.

На підставі аналізу крові на рівень цукру, на голодний шлунок, а потім через 2 години після їжи, лікар визначає, чи є у дитини діабет. Також можуть знадобитися аналізи на вміст цукру в сечі дитини. Якщо діагноз «цукровий діабет» підтвердився, слід негайно починати лікування.

Лікування цукрового діабету

Лікування цукрового діабету у дітей призначається лікарем, проводиться зазвичай в домашніх умовах. Хворій діабетом дитині необхідно часто харчуватися, але порції при цьому повинні бути не дуже великими. Батькам слід пам’ятати, що при цукровому діабеті дітям показана особлива дієта, дотримуватися якої, можливо, доведеться і всій родині.

Справа в тому, що дітям особливо важко «сидіти» на вимушеній дієті, що повністю виключає солодощі, коли інші члени сім’ї ласують тортами, тістечками, пирогами. Спокуса таємно з’їсти хоч шматочок торта або цукерку для дітей у цьому випадку дуже велика.

Тому краще всією родиною постаратися допомогти хворій дитині і звести до мінімуму споживання солодощів, дотримуватися режиму харчування. Це, до того ж, буде корисно і для здоров’я всіх членів сім’ї.

Цукровий діабет у дітей потребує регулярних ін’єкцій інсуліну, а також регулярного контролю рівня цукру в крові. Маніпуляції по введенню інсулінових препаратів батькам краще освоїти, щоб мати можливість самостійно робити дитині життєво необхідні ін’єкції. Для вимірювання рівня цукру в крові існують побутові портативні глюкометри.

Хворих діабетом дітей зазвичай звільняють від занять фізкультурою в школі. Але відбувається це зовсім не тому, що хворій дитині заборонені навантаження, а тому що вчителю, що займається відразу з цілим класом, дуже важко контролювати стан такої дитини. Тим не менш, фізичні навантаження при захворюванні на цукровий діабет корисні, важливо тільки правильно підходити до цього питання.

Не рекомендуються фізичні вправи дітям, хворим на діабет, в період з 12 до 2 годин дня. У цей час рівень цукру в крові найбільш низький і при перевищенні навантаження на організм рівень цукру в крові може різко впасти і може розвинутися гіпоглікемія. При цьому в період з 16 до 17 годин рівень цукру в крові зазвичай високий, тому в цей час дитина може займатися фізичними вправами.

Радимо прочитати також

Інфографіка в резюме про Інфографіка в резюме.

Цукровий діабет у дітей – серйозне захворювання, з яким доводиться жити. Але це не означає, що хвора дитина в чомусь гірша, навпаки, її життя повинне бути як можна більш повним, насиченим, цікавим!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Цукровий діабет у дітей, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>