У новонародженого трясеться підборіддя

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

У новонародженого трясеться підборіддя.Зазвичай батьки ставляться до здоров’я новонароджених дітей з особливим трепетом і починають хвилюватися через незначні симптоми, наприклад, якщо у новонародженого трясеться підборіддя. Чому може трястися підборіддя у немовляти і наскільки це насправді небезпечно?

Чому у новонародженого трясеться підборіддя

Якщо у новонародженого трясеться підборіддя або тремтять ручки колі він плаче, не варто турбуватися: до трьох місяців тремор (а саме так називаються мимовільні сіпання м’язів) патологією не вважається.

Перегляньте публікацію - Як визначити стать кошеняти?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

В чому причина тремору підборіддя і кінцівок у новонароджених дітей?

Причина криється в незрілості нервової та ендокринної систем новонародженої дитини. У дітей у віці до трьох місяців ще не остаточно розвинулися нервові центри, відповідальні за рух. А незрілість наднирників, що відповідають за вироблення гормону норадреналіну, призводить до надлишку цього гормону в крові при проявах дитиною емоцій. В сукупності обидва ці фактори призводять до тремору.

Зазвичай у новонародженого трясеться підборіддя після фізичних навантажень або емоційних переживань, це свідчить про перезбудження нервової системи. Однак, якщо дитина не плакала, тремор кінцівок або підборіддя має насторожити батьків: виникаючі самі по собі мимовільні сіпання м’язів можуть свідчити про гіпертонус. У цьому випадку потрібно звернутися до педіатра, який порадить, як розслабити напружені м’язи.

При гіпертонусі м’язів у новонароджених найчастіше рекомендують регулярний масаж, а також теплі ванночки з відварами меліси, м’яти або валеріани (трав, які надають заспокійливий і розслабляючий ефект). Ванночками зловживати не варто, вистачить трьох разів на тиждень: відвари можуть спровокувати у новонародженої дитини алергічну ситуацію.

У новонародженого трясеться підборіддя.

Коли батьків має турбувати тремор у дитини? Потрібно якомога швидше звернутися до дитячого невролога, якщо тремор поширюється не тільки на підборіддя, але і на всю голову, а також якщо підборіддя не перестає тремтіти, коли дитині виповниться три місяці. Не бажаючий припинятися тремор може свідчити про серйозні проблеми з нервовою системою.

Причини виникнення тремору

Ці проблеми можуть бути викликані різними причинами. Так, тремор частіше зустрічається у недоношених дітей, тому що їх нервова система спочатку була незрілою, і навіть якщо догляд за недоношеною дитиною був правильним, все одно розвиток поза материнського організму відрізняється від розвитку в утробі.

Також передумовою до тремору у новонароджених можуть бути стреси під час вагітності, які призводять до підвищеного вироблення норадреналіну у матері. Через плаценту цей гормон надходить у кров плоду, а це призводить до порушень у розвитку центральної нервової та ендокринної систем.

Тремор може бути спровокований також гіпоксією плода під час вагітності або під час пологів. Недостатнє постачання мозку киснем буває викликано різними причинами, до них відносяться: порушення функції плаценти, кровотечі, загрози викидня, багатоводдя, внутрішньоутробні інфекції, слабка пологова діяльність, стрімкі пологи, відшарування плаценти, обвиття пуповиною і т. п. Якщо мозок недоотримує кисень, його нормальне функціонування порушується, що призводить до тремору.

Отже, якщо у новонародженого трясеться підборіддя, не варто бити паніку: до трьох місяців тремор у новонароджених не вимагає корекції. Варто турбуватися, якщо тремор дуже сильний і виникає без причини, а також якщо дитині більше трьох місяців. У цьому випадку слід якомога швидше звернутися до дитячого невролога: правильне і своєчасне лікування допоможе нервовій системі вашого малюка прийти в норму.

Радимо прочитати також

Де знайти роботу на літо про Де знайти роботу на літо.

У більшості випадків виконання призначень невролога, розслабляючий масаж і водні процедури (у тому числі раннє плавання) допомагають впоратися з тремором і зміцнити нервову систему вашого малюка.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
У новонародженого трясеться підборіддя, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>