Як допомогти дитині адаптуватися до школи

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Дитина в початковій школі.Початкова школа, особливо перший рік навчання стає свого роду переломним моментом у житті дитини. Дитина в початковій школі нерідко відчуває стрес, і завдання батьків – допомогти йому якщо не повністю впоратися зі стресом, то хоча б звести його до мінімуму.

Як допомогти дитині адаптуватися до шкільного навчання

Коли дитина йде в перший клас, її фізичне та розумове навантаження різко зростає. Щоденне навчання в поєднанні з додатковими заняттями (гуртки, секції) – це вам не безтурботні ігри дошкільнят. Крім того, змінюється соціальний статус дитини, їй доводиться вчитися встановлювати контакти з педагогами і однолітками, бути більш відповідальним. В результаті дитина в початковій школі знаходиться під значним тиском.

Перегляньте публікацію - Як вибрати папугу, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перегляньте статю про те чим зайнятися дітям влітку з батьками.

Адаптація дитини до школи не проходить за один день і навіть за один тиждень. Навіть діти, рівень інтелектуального розвитку яких досить високий, часто важко переносять шкільне навантаження. З першого дня навчання до організму дитини пред’являються підвищені вимоги, реакція на які може виражатися в втомі, дратівливості, плаксивості, порушенні сну, головних болях.

Проблеми з навчанням можуть призвести до труднощів психологічного характеру, наприклад, негативного відношенню до навчання і вчителів, неправильного уявлення про свої можливості і здібності (проблем з самооцінкою), навіть до почуття страху перед школою.

Дитина в початковій школі відчуває так званий «шкільний стрес» (вчені ще називають його «шкільним шоком» або «адаптаційною хворобою»). Ситуація ускладнюється тим, що початок навчання в школі зазвичай збігається з так званою «кризою семи років»: переломним моментом у розвитку дитини, який супроводжується істотними фізіологічними і психологічними змінами. Також читайте статтю про те, як влаштувати Хеллоуїн у школі.

Як допомогти дитині адаптуватися до шкільного навчання

Як допомогти дитині впоратися зі стресом і адаптуватися до шкільного навчання? Постарайтеся згладити різкість переходу з статусу дошкільника в статус школяра. Наприклад, якщо дитина хоче взяти з собою в школу улюблену іграшку, не потрібно йому це забороняти. Звичний предмет, свого роду «частинка будинку», допоможе дитині швидше адаптувати до нової обстановки. Зазвичай звичка брати в школу іграшку проходить сама собою до другого-третього класу.

Також важливо сформувати у дитини правильне ставлення до школи. Деякі батьки використовують школу як засіб залякування «у виховних цілях», а потім дивуються, чому дитина негативно ставиться до школи і вчителів і ніяк не може адаптуватися до навчання в школі.

Дитина в початковій школі.

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

У перші тижні навчання не потрібно занадто завантажувати дитини додатковими заняттями (репетитори, гуртки, секції), дайте йому час звикнути до навчання. Всебічним розвитком дитини можна буде зайнятися потім, коли ви будете впевнені, що він зможе це витримати. Пам’ятайте, навчання та творчі заняття – це ще не все, у дитини повинен залишатися час для спілкування з однолітками і власних інтересів, не нав’язаних йому батьками.

Не будьте занадто вимогливі до дитини. Дайте їй зрозуміти, що ви будете любити його, навіть якщо він не буде вчитися на одні п’ятірки. Визнайте право дитини на помилку. Однак не треба впадати в іншу крайність, взагалі не цікавлячись його успіхами. Важливо знайти золоту середину і показати її дитині: ніхто не може бути ідеальним, але це не означає, що до ідеалу не потрібно прагнути.

На цій межі дуже складно балансувати. З одного боку, дитина повинна навчитися долати труднощі і отримувати досвід з власних помилок. З іншого – у жодному разі не можна позбавляти її вашої підтримки у важких ситуаціях. Це стосується не тільки навчання, але і, скажімо, конфліктів з однолітками: не потрібно всі конфлікти вирішувати за дитину, виступаючи його щитом, але і пускати їх на самоплив теж не варто.

Радимо прочитати також

Види співбесіди про Види співбесіди.

Перші тижні, місяці, а іноді навіть і роки навчання в школі досить непрості. Ваше завдання як батьків – стати для вашої дитини підтримкою і опорою, але в той же час не перетворитися на квочку і навчити дитину бути самостійною.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як допомогти дитині адаптуватися до школи, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>