Як заощадити сімейний бюджет

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.7/10 (3 голоси)

Це питання дивним чином об’єднує наше суспільство і хвилює всіх людей, незалежно від їх соціального положення, рівня поточних доходів і способу життя. Різниця лише в масштабах. Хоча правильніше цю проблему варто поставити інакше: як спланувати витрати сім’ї, щоб дотримати права, інтереси і побажання всіх її членів і при цьому колективно не опинитися біля розбитого корита або в борговій ямі?

Як можна заощадити сімейний бюджет

Де і як можна правильно заощадити, а коли можна пуститися в нестримне марнотратство? Давайте розбиратися.

Перегляньте публікацію - Де залишити собаку на час відпустки?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як заощадити сімейний бюджет. Вибір рівня споживання

Давно помічено, що люди, наполегливо, крок за кроком досягають певного фінансового благополуччя, протягом наступного часу не квапляться змінювати свій рівень споживчих запитів при зростанні реальних сімейних доходів. Перед переходом на наступну ступінь купівельної активності вони створюють певну буферну зону, тобто етап накопичення. Частина грошей, що виходить за рамки звичного рівня в тій чи іншій формі, накопичується як стабілізаційний фонд для покриття можливих невдач наступних періодів.

Як заощадити сімейний бюджет.

Це краща модель формування сімейного бюджету, при якій завдання заощадити не стоїть в принципі. Люди просто озираються по сторонах, шукають нові інтереси, вибирають пріоритети. Проблема покупки нової машини, спільної закордонної поїздки або придбання дорогої побутової техніки, найчастіше, необхідної, а не брендової в таких сім’ях вирішується досить легко. Нудно, зате надійно.

 Ситуація зворотна. На хвилі випадкових грошових надходжень (спадок від тітки, виграш у лотерею, вдала халтура) запити та відповідно витрати всіх домочадців раптово зростають. Вони розуміють, що об’єктивних передумов для такого життя немає навіть на найближчу перспективу, але принцип «живемо один раз» спрацьовує безвідмовно. Психологічно людині дуже важко відмовитися від усіх спокус сучасної цивілізації, якщо вони самі пливуть в руки.

Підсумок зазвичай плачевний: потреби залишаються, а гроші скінчилися. І переходити на найдешевші пельмені після того, як скуштував фуа-гра в паризькому ресторані, дуже важко, але доведеться. Саме такі життєві колізії, природно, не в такій перебільшеній формі, і змушують людей переходити на режим жорсткої економії і думати про формування нового сімейного бюджету.

Бюджетні проблеми решти населення нашої країни просто копіюють проблеми самої держави. Ну не вийти їм з дефіциту, не звести актив і пасив. Нехай трохи, десь на 5-6%, а все одно в мінусі. Цьому є цілком просте, економічно і психологічно обґрунтоване пояснення: наші люди навчилися жити в борг і з задоволенням цим користуються. Можливість відкласти частину виплат на потім дозволяє багатьом нашим співгромадянам (особливо молодим) верстати свій сімейний бюджет без особливого прагнення заощадити на сімейному бюджеті. Можливо, це правильно. Весь світ живе в кредит, а чим ми гірше. Насторожує одне, у борг беруть батьки, а розплачуватися за них доведеться їх дітям.

Як заощадити сімейний бюджет. На чому можна заощадити

На їжі та її купівлі. На продукти ми витрачаємо значну частину нашого сімейного бюджету. Але от парадокс, ми впритул наблизилися до катастрофічних показників західної статистики за кількістю викинутої їжі. Вдумайтеся: майже чверть куплених у магазинах продовольчих товарів (хлібобулочних, молочних, м’ясних продуктів, круп, овочів, фруктів і далі за списком) виявляються в результаті на смітнику. Це факти.

Тому, хто скаже, що важко спрогнозувати реальну проїдальну здатність сім’ї на тиждень при поході до супермаркету, дамо три прості поради: перед походом в магазин щільно поснідайте або пообідайте – ситий індивід не змітає з полиць що завгодно – складіть список покупок і неухильно дотримуйтесь йому – поменше звертайте уваги на торговельні знижки та акції.

На комунальних послугах. Про це вже багато говорилося, але факт залишається фактом: установка контрольних приладів на труби холодного, гарячого водопостачання та опалення, а також електролічильників дозволяє істотно заощадити сімейні гроші.

На непотрібній техніці. Це біда нашого часу. Імпортна та вітчизняна побутова техніка, яка могла опрацювати 10-20 років, канула в літа, нові гаджети рекомендують купувати раз у півроку, тому що новий телевізор буде вам перед вимиканням бажати спокійної ночі. Показує він так само, як і попередній, тому що антена у вас так собі, і новий планшетник теж не дружить з мережею. Люди купують електром’ясорубки, пароварки і хлібопічки, якими, дай бог, скористаються один – два рази в житті.

Радимо прочитати також

Як написати автобіографію про Як написати автобіографію.

На одязі і іграшках. Як правильно економити на одязі чоловіка знає будь-яка жінка. Одягу у чоловіка повинно бути чотири комплекти: літній і зимовий парадні, річна робоча і домашня повсякденна. А от з дитячими капризами все набагато гірше, причому беруть участь у цій безсовісній справі зазвичай обоє батьків. Якщо замість покупки чергового Hero Factory ви просто півгодини пограєте зі своїм хлопчиком у старі іграшки, ви не тільки заощадите гроші на його навчання, але і зробите його щасливим.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.7/10 (3 голоси)
Як заощадити сімейний бюджет, 9.7 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>