Артрит у собак

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Артрит у собак.Якщо ваша собака раптом почала кульгати, цей симптом в жодному разі не можна ігнорувати, думаючи: «Напевно, забила лапу, згодом саме пройде». Кульгавість може бути ознакою артриту – захворювання суглобів. Що являє собою артрит у собак?

Що являє собою артрит у собак?

Для початку варто сказати, що артрит – це не якесь конкретне захворювання, а загальне позначення різних хвороб суглобів. Він може бути як самостійним захворюванням, так і проявом іншої хвороби. Артрит у собак поділяється на п’ять основних типів.

Перегляньте публікацію - Подарунок дружині на 8 березня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Остеоартроз – найпоширеніша форма артриту у собак. Остеоартроз – це дегенерація хряща, що покриває суглоб. Його причиною може бути травма, сильне навантаження на кінцівку (з-за надмірної фізичної активності або зайвої ваги), порушення форми кінцівок, дефекти розвитку (наприклад, дисплазія тазостегнового суглоба, якої схильні собаки багатьох великих порід).

Ще одна форма артриту – ревматоїдний артрит у собак, він більше розповсюджений серед собак невеликих і мініатюрних порід, хоча великі породи також можуть захворіти. Це неінфекційні хронічне запальне захворювання, якщо його не лікувати, з часом може початися деформація суглоба.

Гострий травматичний артрит розвивається внаслідок механічного пошкодження суглоба (травми). Типові симптоми гострого артриту – кульгавість, набряк, біль, підвищення місцевої температури. Якщо вчасно не надати першу допомогу при травмі, з часом приєднається інфекція і почнеться запалення.

Ревматоїдний артрит у собак – це артрит, викликаний іншими захворюваннями (рак, хвороби ШКТ, інфекції, ураження імунної системи). Однак точні причини виникнення артриту при цих захворюваннях ще не знайдені (або механізм виникнення проблем з суглобами недостатньо вивчений).

Нарешті, сама рідка форма артриту у собак – лікарський артрит, він є реакцією на деякі вакцини і лікарські препарати. Зустрічається вкрай рідко і в жодному разі не є приводом відмовлятися від вакцинації.

Артрит у собак заподіює їм чимало страждань, тому дуже важливо вчасно розпізнати захворювання на ранній стадії, щоб вчасно розпочати лікування. Кульгати собака починає по мірі того, як хвороба прогресує, є і більш ранні симптоми артриту:

  • собака стала менш активною, швидше втомлюється на прогулянках, ігри доставляють їй менше задоволення
  • відпочивши, собака насилу встає на лапи
  • собаці стало важче ходити по сходах, забиратися в машину або на диван.

У літніх собак артрит зустрічається частіше, ніж у молодих, однак захворіти артрит може собака будь-якого віку.

Як лікувати артрит у собак? Правильне лікування може призначити тільки ветеринар після того, як буде встановлено тип і причина артриту. Зазвичай лікування артриту у собак включає призначення нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Зауважте, що не можна самостійно підбирати для собаки НПЗЗ: багато ліків, нешкідливі для людини, для собак можуть бути токсичними (наприклад, ібупрофен). До того ж, навіть правильно підібрані НПЗЗ при неправильній дозуванні можуть викликати побічні ефекти, тому дуже важливо точно дотримуватись дозування, запропонованої лікарем.

Артрит у собак.

Артрит у собак

Також ветеринар може призначити спеціальні вправи, лікувальний масаж і дієту. Якщо собака страждає від остеоартрозу, викликаного зайвою вагою, спеціальну дієту потрібно буде дотримуватися і після одужання, щоб тримати вагу собаки в нормі і запобігти рецидив захворювання.

Для собак з артритом важлива помірна фізичне навантаження, яка повинна розподілятися рівномірно (так, краще гуляти з собакою кілька разів на день, але потрошку, ніж виводити її на одну тривалу прогулянку). Якщо у вас вдома слизьку підлогу, потрібно на час одужання вихованця застелити його паласом або килимом.

При гнійному інфекційний артрит може знадобитися хірургічне втручання: розтин гнійника і промивання рани антибіотиками або антисептичними розчинами, після чого на уражену суглоб накладають пов’язку і призначають антибіотики і болезаспокійливі.

Радимо прочитати також

Як влаштувати дитяче свято про Як влаштувати дитяче свято.

Артрит у собак – це захворювання, яке ні в якому разі не можна пускати на самоплив. При перших ознаках артриту потрібно звернутися до ветеринара і чітко дотримуватися його рекомендацій.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Артрит у собак, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>