Чим годувати рибок

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Чим годувати рибок.Правильне і повноцінне харчування – запорука нормального росту, розвитку і розмноження акваріумних риб, тому до підбору раціону для них потрібно підходити дуже відповідально. Чим годувати рибок?

Чим годувати акваріумних рибок

Дати однозначну відповідь на це питання складно, оскільки кожен вид акваріумних рибок потребує певного корму. За характером харчування всіх риб можна розділити на три групи: рослиноїдні, твориноїдні і хижі. Рослиноїдні риби їдять водні рослини, твариноїдні – безхребетних, хижі – безхребетних та інших риб. Це досить умовна класифікація, а більшість акваріумних рибок так взагалі є всеїдними.

Перегляньте публікацію - Як готувати в рукаві, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Також акваріумні риби  відрізняються по способу харчування. Більшість рибок харчуються в середніх шарах води, але деякі воліють збирати корм з дна або навіть викопувати його з ґрунту, а частина видів риб беруть корм в основному з поверхні води. Всі ці нюанси потрібно враховувати, підбираючи раціон для ваших рибок.

Корм для рибок повинен містити всі необхідні для нормальної життєдіяльності речовини: жири, білки, вуглеводи, вітаміни, мінерали. Годувати рибок можна двома видами кормів – готовими і живими. Багато акваріумісти воліють готові штучні корму, так як їх легше зберігати.

Рибки обов’язково мають потребу в живому кормі. Якщо годувати рибок тільки готовим кормом, цього буде достатньо для підтримки їх життєдіяльності, однак для нормального розмноження в їх раціоні неодмінно повинен бути живий корм. До речі, він може бути як живим в буквальному розумінні цього слова, так і замороженим.

Чим годувати рибок.

Чим годувати рибок

Готовий сухий корм випускається у вигляді порошку, пластівців, таблеток або гранул (пелет). Зазвичай пластівцями годують риб, які беруть корм з поверхні, порошком – мальків, таблетками – донних риб. Важливо пам’ятати, що розмір корму повинен відповідати розміру рибок. Це ж стосується і живого корму: скажімо, трубочник і мотиль рибкам зазвичай дають нарізаним на невеликі частини.

Дуже важливо годувати рибок різноманітно. Не можна постійно давати їм один і той же корм, корми слід чергувати. Врахуйте, що живий корм набагато корисніше в сирому вигляді, ніж у вареному. Живий корм потрібно купувати в зоомагазині, збирати його самостійно в довколишніх водоймах не варто, якщо ви не хочете, щоб ваші рибки захворіли.

Перш ніж годувати рибок живим кормом, його потрібно промити в проточній воді, температура якої близька до акваріумної. Заморожений корм потрібно згодувати рибкам відразу після відтавання. Перш ніж давати сухий корм, переконаєтеся в його якості: він не повинен бути злипнувшийся. Зберігати його потрібно в щільно закритій тарі. Слідкуйте, щоб в корм не потрапила вода. У жодному разі не годуйте рибок простроченим кормом.

Як часто годувати рибок?

Як часто годувати рибок? Дорослих рибок зазвичай годують один-два рази на день, мальків – як можна частіше. Живий корм дають кілька разів на день невеликими порціями. Годувати рибок потрібно завжди в той же час, а класти корм слід у звичне місце. Раз на тиждень корисно влаштовувати рибкам голодний день – голод благотворно впливає на біохімічні процеси в організмі і активізує статеву активність рибок. Також читайте статтю про яванський мох.

Скільки корму давати рибкам?

Скільки корму давати рибкам? Відповідь на це питання ви отримаєте практичним шляхом. В ідеалі рибки повинні повністю з’їсти корм протягом п’яти хвилин. Залишки корму (якщо такі є) потрібно видалити з акваріума, так як вони можуть викликати забруднення акваріума і зіпсувати воду. Пам’ятайте, що рибок краще недогодувати, ніж перегодувати. Невелике голодування риби перенести в змозі, а ось ожиріння їх, швидше за все, уб’є.

Також можете прочитати статтю про те як правильно годувати, та чим харчуються черепахи.

Радимо прочитати також

Фенхель для новонародженого при коліках про Фенхель для новонародженого при коліках.

Якщо ви ніколи раніше не мали акваріумних рибок, краще всього для початку придбати невибагливих в годівлі рибок і докладно розпитати продавця, чим і як їх треба годувати.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>