Чому кішки муркочуть?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Чому кішки муркочуть?Тихе муркотіння кішки заспокійливо діє на кожну людину. Ми звикли думати, що кішки муркочуть, тільки коли їм добре, але насправді це не зовсім так. Наш сайт розповість вам, чому кішки муркочуть.

Як муркочать кішки

У того, як саме кішки муркочуть, є багато теорій. На даний момент вчені схильні вважати, що муркотіння викликано електричними імпульсами, які генеруються в корі головного мозку кішки. Ці імпульси передаються в м’язи, розташовані біля голосових зв’язок, і там вони приводять в дію спеціальний апарат «для муркання». Цей апарат складається з декількох тонких кісточок, які пов’язані між собою. Так як ці кісточки знаходяться під мовою кішки, їх називають під’язичними.

Перегляньте публікацію - Історія 8 Березня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Але виявляється, що не тільки домашні кішки вміють муркотати. У представників малих диких кішок також є така можливість. Але великі кішки, такі як тигри і леви, втратили цю можливість. Їх під’язикові кісточки з віком обростають хрящами, тому вони не можуть вібрувати. Особливо цікавий той факт, що відсутність вібрації під’язикових кісточок у львів призвело до того, що вони навчилися ревіти. Інші котячі не можуть видавати подібних звуків, хоча в їхньому арсеналі є безліч різноманітних варіантів прояви голоси.

Але все ж, чому кішки муркочуть? Муркотіння кішки – це сигнал. Не тільки одним нявканням ним спілкуватися один з одним! Так, кошенята з перших днів вміють муркотати, а ось нявкати вони вчаться трохи пізніше. Також муркотіння кішки використовують, щоб показати свій настрій, або щоб дати знати кому-то про їх наміри. Але про все варто розповісти докладніше.

Чому кішки муркочуть?

Чому кішки муркочуть?

Муркотіння кошенят можна почути з перших днів життя. Таким нехитрим чином вони дають знати матері, що вони відчувають себе добре. Особливо часто кошенята муркочуть, коли смокчуть молоко. Погодьтеся, що нявкати і одночасно пити молоко не видається зовсім зручним. А ось муркотати під час прийому їжі можна. Тим більше, що кішки мурлычут як на вдиху і видиху. Під час годування кішка також муркоче, тим самим вона підбадьорює кошенят і заспокоює їх.

Але не варто забувати, що кішки муркочуть не тільки тоді, коли відчувають себе добре. Якщо кішка хворіє або серйозно поранено, вона також муркоче. Погодьтеся, що кішка в цьому випадку муркоче не за гарного самопочуття. Чому так відбувається? Чому кішки муркочуть, коли їм боляче? Є кілька пояснень цієї поведінки. Тихе муркотіння завжди є знаком беззахисності. Коли кішка поранена або хворіє, своїм тихим муркотанням вона дає знати іншим тваринам, що вона не несе ніякої загрози. Також існує думка, що з допомогою тихого мурлыканья кішка просить у господаря, щоб той що зробив для комфорту тварини. Наступного разу зверніть увагу, чи буде муркотати ваша кішка, якщо у неї щось сильно болить.

При спілкуванні один з одним дорослі кішки також можуть використовувати муркотіння. Чому коти муркочуть в цьому випадку? Коли два дорослих кота знаходяться на одній території, домінантний самець може почати муркотати. Насправді він не показує, що знаходження іншого самця на його території йде йому радість. Своїм муркотанням домінантний самець показує, що він не збирається нападати. З іншого боку, другий кіт може муркотати, щоб показати свою слабкість і відсутність будь-якої агресії з його боку.

Власники кішок помічають, що їх улюблениця може муркотати то голосно, то тихо. Чому кішки муркочуть з різною гучністю? Виявляється, гучність мурлыканья також має своє значення. Гучне муркотіння – це сигнал того, що кішка абсолютно щаслива і задоволена всім. Гучне муркотіння вважається альтернативою посмішці. Тихе муркотіння – сигнал, що кішка чого-то просить. Це може бути, як вже було відзначено, сигналом болю або хвороби, а може, ваша кішка просто таким чином просить, щоб ви взяли її на руки або погодували її.

Радимо прочитати також

Чому у дитини виникають синці під очима? про Чому у дитини виникають синці під очима?.

Варто також зауважити кілька особливостей того, навіщо кішки муркочуть. Багато тварин зрозуміли, що нявкання не приносить бажаних результатів. А ось завдяки мурлыканью кішка завжди доб’ється того, що їй потрібно. Тому ті тварини, які зрозуміли, навчилися видавати особливий звук, який є якійсь сумішшю мурлыканья і мяуканья. У вчених є своя думка з цього приводу. Недавні дослідження англійського університету в Сассексі показали, що тональність цього особливого звуку має частоту, аналогічну плачу дитини. Виходить, що кішки спеціально видають такий муркаюче звук, щоб маніпулювати людиною і отримувати те, чого вони хочуть. Власникам кішок залишається тільки радіти, що не всі кішки вміють видавати подібні звуки.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Чому кішки муркочуть?, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>