Екзема у собак

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Екзема у собак.Шкірні захворювання в собак – не рідкість. Проблема полягає в тому, що їх буває непросто діагностувати через густу шерсть, що приховує симптоми на початкових стадіях хвороби. Екзема у собак – одне з найбільш поширених шкірних захворювань.

Екземою називають незаразне запальне захворювання шкіри, яке має алергічну природу. Екзема у собак може бути викликана різними причинами, серед яких є як зовнішні, так і внутрішні.

Перегляньте публікацію - Як мити посуд?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Екзема у собак

Найпоширеніші причини екземи – зовнішні. Під зовнішніми причинами передбачають місцеве подразнення шкіри. В якості зовнішніх подразників можуть виступати:

 • забруднення шкіри
 • хімічні речовини
 • ектопаразити (воші, блохи, кліщі)
 • механічні подразнення (наприклад, тертя від нашийника).

Однак іноді екзема є лише симптомом, який вказує на існування певних проблем зі здоров’ям. У цьому випадку говорять, що екзема викликана внутрішніми причинами. До внутрішніх причин екземи відносять:

 • неправильне харчування (нестача вітамінів, дефіцит чи надлишок тваринного білка)
 • хронічні захворювання
 • розлади травлення
 • проблеми з статевої системою у сук (тривала або мляво протікаюча тічка, помилкова вагітність)
 • ожиріння
 • старість
 • прийом деяких медикаментів.

Екзема у собак протікає у кількох стадіях: почервоніння шкіри, поява вузликыв, бульбашок, гнійничків, мокнучої поверхні, струпів (кірок) і лусочок. Через густу шерсть тварин перші стадії екземи можуть залишитися непоміченими, що згодом утруднить лікування захворювання.

Екзема у собак.

Тому дуже важливо стежити за поведінкою свого собаки: деякі зміни в поведінці можуть бути непрямими ознаками екземи. Так, екзема у собак зазвичай супроводжується сверблячкою, так що якщо ваша собака почала чухатися більше звичайного, варто звернутися до ветеринара. Також екзема може супроводжуватися втратою ваги, іноді – лихоманкою і проблемами з нирками.

Діагноз «екзема» може поставити тільки ветеринар. Справа в тому, що екзему можна сплутати з іншими шкірними захворюваннями – коростою, трихофітією (стригучим лишаєм), демодекозом (підшкірним кліщем). Тому потрібно здати аналізи, щоб виключити ці захворювання. Також ветеринар визначить форму захворювання (гостра та хронічна) і його стадію.

Гостра форма екземи зазвичай локалізована на місцях, покритих густою шерстю (шия, лопатки, зовнішня поверхня стегон, області під вухами і біля кореня хвоста). Хронічна екзема частіше зустрічається в області спини, від голови і холки до кореня хвоста.

Екзема у собак лікується комплексно: в першу чергу необхідно виявити й усунути причину захворювання. Якщо хвороба була діагностована на ранній стадії, цього може бути достатньо для успішного лікування екземи, однак найчастіше потрібно використовувати інші методи лікування. До них відносяться:

 • прийом десенсибілізуючих препаратів (димедрол і глюконат кальцію всередину, куркуміни внутрішньовенно)
 • аутогемотерапія (підшкірне або внутрішньом’язове введення собаці власної крові)
 • спеціальна дієта (обмежується вживання м’яса і збільшується частка молочно-рослинної їжі)
 • прийом вітамінів
 • місцеве лікування спеціальними мазями.

Займатися самолікуванням не варто: ветеринар краще знає, які препарати і в якому дозуванні призначити тварині в залежності від форми, локалізації і стадії захворювання. Завдання господаря – чітко виконувати всі розпорядження ветеринарного лікаря і стежити за станом собаки.

Радимо прочитати також

У новонародженого трясеться підборіддя про У новонародженого трясеться підборіддя.

Не можна переривати курс лікування, навіть якщо вам здається, що ваш вихованець вже повністю видужав: екзема могла перейти в приховану хронічну форму. Тільки коли ветеринарний лікар підтвердить, що тварина дійсно здорово, можна припиняти лікування.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>