Епілепсія у собак

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Епілепсія у собак.Епілепсія – одне з найпоширеніших неврологічних захворювань. Єю хворіють не тільки люди, але і деякі тварини. Наприклад, епілепсія у собак – не таке вже і рідкісне явище. Про причини, симптоми і лікування епілепсії у собак розповість наш сайт.

Епілепсія у собак

Епілепсії схильні всі породи собак, але у деяких порід собак ризик захворіти на епілепсію вище, ніж в інших. До них відносяться, наприклад, такси, боксери, кокер-спанієлі, сенбернари, лабрадор ретрівер, золотисті ретривери, гончі, ірландський сетер, бельгійські і німецькі вівчарки і деякі інші породи собак. Схильність до епілепсії генетично обумовлена, проте точний механізм її наслідування невідомий.

Перегляньте публікацію - Як їсти манго, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Часто з епілепсією плутають судоми у собак, супутні деяким захворюванням (інфекціям, пухлинам, отруєнням і т. п.). Такі судоми називають вторинною епілепсією, але фактично вони епілепсією не є і проходять, якщо вилікувати основне захворювання. Первинна епілепсія у собак не лікується, можна тільки впоратися з її симптомами (епілептичними нападами).

Зазвичай перший епілептичний припадок трапляється у собаки у віці від шести місяців до п’яти років. Ступінь серйозності його може бути різною – від невеликого тремтіння до сильних судом. Є деякі фактори, які підвищують ймовірність епілептичних нападів. Приміром, у сук епілептичні припадки можуть загострюватися при тічці, істинній або помилковій вагітності.

Епілепсія у собак.

Епілептичний напад

Епілептичний напад складається з трьох стадій. Перша називається «аура». Собака стає напруженою, починає скиглити, намагатися втекти, сховатися, спостерігається також підвищене слиновиділення.

Друга стадія – іктальна (власне припадок) – супроводжується судомами. Під час судом може спостерігатися мимовільне випорожнювання і сечовипускання (через напругу черевних м’язів), собака може прикушувати язик, щоку, в результаті чого буде замітна пофарбована кров’ю піниста слина. Припадок нерідко супроводжується гавкотом, скулінням і т. д.

Третя стадія – постіктальна. Якийсь час після нападу може тривати слиновиділення, собака буде дезорієнтована. Деякі собаки після епілептичних припадків пригнічені і неактивні, деякі – навпаки, непосидючі.

Незважаючи на те, що епілептичний припадок у собаки може виглядати досить страшно, зазвичай він не загрожує життя тварини. Як допомогти собаці під час нападу? Поширена помилка господарів – намагатися розтиснути собаці щелепи. Всупереч поширеній думці, собака навряд чи задихнеться під час нападу. А ось, намагаючись розтиснути щелепи силою, ви можете травмувати собаку або отримати травму самі.

Все, що від вас потрібно, знаходитися поряд з вихованцем і акуратно підтримувати його голову або хоча б підкласти під неї м’яку підстилку, щоб під час конвульсій ваша собака не вдарилася головою і не отримала додаткову травму. Якщо напад дуже сильний або судоми не припиняються більше півгодини, потрібно терміново відвезти собаку до ветеринара. Самостійно намагатися робити собаці ін’єкції протисудомних препаратів вкрай не рекомендується.

Лікування епілепсії у собак

Як ми вже говорили, епілепсія у собак не лікується, можна тільки впоратися з симптомами. Для лікування епілептичних припадків використовують протисудомні препарати, які призначає ветеринар. Тільки ветеринарний лікар може правильно підібрати препарат і його індивідуальну дозування залежно від породи, статі, віку собаки та інших її особливостей.

Призначенням протисудомних засобів лікування епілепсії не обмежується. При епілепсії собакам показана спеціальна дієта в якій обмежена кількість м’ясної їжі. До того ж, хворі епілепсією тварини не повинні нести службу, відвідувати дресирувальні майданчики тощо: значна фізична активність – це стрес, а стрес здатний спровокувати епілептичний припадок.

Радимо прочитати також

Чому у дитини виникають синці під очима? про Чому у дитини виникають синці під очима?.

Епілепсія у собак – це серйозне захворювання, але не таке страшне, як може здатися на перший погляд. Якщо вчасно діагностувати епілепсію і почати лікування, життя хворих епілепсією собаки практично не буде відрізнятися від життя її здорових побратимів.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>