Линька у папуг

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Линька у папуг.Линяти можуть не тільки кішки і собаки, але навіть птахи, приміром, папуги. Линька у папуг – це природний процес зміни опірення. Вона не є приводом для неспокою, але в період линьки папуга потребує особливого догляду.

Ювенільна і періодична линька у папуг

Линька у папуг буває ювенільною і періодичною. Ювенільний линька – це линька молодняку, перша зміна пір’яного покриву. Час першої линьки залежить від виду папуги і умов утримання, але зазвичай вона починається у віці 3-4 місяців і може тривати кілька місяців. Ювенільний линька у папуг зазвичай досить інтенсивна, яке-тоді ваш вихованець може виглядати непрезентабельно, періодично на тілі можуть з’являтися облисілі ділянки.

Перегляньте публікацію - Як коптити рибу дома, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Періодична линька у папуг відбувається двічі на рік і триває близько місяця. В нормі втрата пір’я не дуже помітна: спочатку випадає пушок, потім поступово змінюється весь сенсорний покрив, махові і хвостові пір’я – в останню чергу. Папуга під час линьки не втрачає здатність літати, тому що махові і рульове пір’я змінюються симетрично, парами, щоб птах могла зберігати баланс.

Взагалі, механізм такого високорозвинутого процесу, як линяння, ще не вивчений до кінця, але відомо, що линька у папуг регулюється центральною нервовою системою і залозами внутрішньої секреції. Зокрема, відомо, що стимулює линяння гормон тироксин, який виділяє щитовидна залоза. Так що проблемна линька може сигналізувати про хвороби щитовидної залози.

Під час линьки обмін речовин у папуг стає інтенсивнішим, піднімається температура тіла. В цей час птах потребує більшої кількості корисних речовин, тому потрібно забезпечити папузі різноманітний раціон з вітамінними і мінеральними живленням.

У зоомагазині можна придбати вітаміни для птахів, які додаються до їжі. Також потрібно забезпечити папузі постійний доступ до джерел мінералів (мінеральний камінь, органічний пісок, товчені морські мушлі, сепія, кісткове борошно, яєчна шкаралупа, крейда, подрібнений черепашник, гліцерофосфат кальцію).

Ще папугам в період линьки потрібен білок. У природі папуги під час линьки охоче поїдають комах, але ловити для них мух і жуков в умовах міста не варто. Краще піти в зоомагазин і придбати живий корм, який підходить папугам. Також модно давати знежирений сир або трохи вареного яйця (курячого або перепелиного).

Під час линьки папугам особливо подобається купатися, тому не потрібно позбавляти їх такої можливості. Взагалі, в цей період для птиці дуже важлива вологість повітря. В холодну пору року, коли в квартирі повітря сухою з-за опалення, слід користуватися зволожувачем повітря або хоча б класти на батарею мокрий рушник, періодично змінюючи його.

Линька у папуг.

Линька у папуг

Зазвичай линька у папуг проходить досить спокійно, хоча іноді папуги можуть ставати неспокійними і дратівливими. Під час линьки папуга піддається стресу, тому потрібно забезпечити йому спокій і комфорт. Папуга може сам вищипувати старі пір’я, які завдають йому занадто великий дискомфорт, але в нормі птах не повинна занадто захоплюватися выщипыванием.

На протікання линьки впливає багато факторів. Неправильні умови утримання і незбалансований раціон призводять до неправильної затяжний линьки, при якій спостерігаються оголені ділянки шкіри, а пір’я довго не відростає. У такому випадку потрібно скоротити світловий день до восьми годин – це допоможе стимулювати линяння. Якщо це не допомагає, потрібно звернутися до ветеринара.

Існує ще так звана шокова линька у папуг, це наслідок стресу. При такій линьки папуга втрачає пір’я різко або пучками. Рекомендації тут ті ж, що й для звичайної линьки. Але додатково ще потрібно забезпечити папузі обігрів – при шокової линьки температура тіла у папуг не піднімається, і ваш вихованець може застудитися.

Радимо прочитати також

Чим зайнятися дітям влітку? про Чим зайнятися дітям влітку?.

Але врахуйте, що іноді у папуг випадають пір’я не під час ліньки, а внаслідок хвороб або ураження паразитами. Тому якщо линька затяглася або ви спостерігаєте будь-які інші тривожні симптоми, потрібно звернутися до ветеринара-орнитологу: він поставить діагноз та призначити лікування.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Линька у папуг, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>