Равлик хелена

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.5/10 (4 голоси)

Равлик хелена.Багато акваріумістів стикаються з проблемою надмірного розмноження деяких равликів, які дуже сильно псують листя рослин. Видалення ікри або певної кількості равликів не може допомогти, адже їх чисельність дуже швидко росте в будь-якому випадку. Контролювати кількість зайвих молюсків в акваріумі майже неможливо. Але все таки вихід є! Хижий равлик хелена допоможе вам впоратися з цим завданням.

Хижі равлики хелени

Хижі равлики хелени (Anentome Helena), які мешкають тільки в прісній воді, привезені з Індонезії. Ці молюски не дуже великі – всього 5-10 мм в довжину, але їх яскраві смугасті панцирі дуже добре видно. Тонкі бурштинові і чорні смужки напевно привернуть вашу увагу. Та й тіло равлика хелени трохи нестандартне: подовжена форма ноги і голова у вигляді хоботка.

Перегляньте публікацію - Як вибрати пральну машину?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Чим цікавий равлик хелена?

Чим же так цікавий равлик хелена? Справа в тому, що цей молюск, на відміну від інших його родичів, не їсть рослинну їжу, а тільки білкову. Звичайно, повільний равлик не може наздогнати рибку, але іншого равлика – цілком. Не варто думати, що хелени можуть знищувати великих молюсків. Така здобич маленькхелені хелені не по зубах. Але ось маленькі равлики-черепашки, які розмножуються з великою швидкістю і виїдають діри в листі ніжних водоростей, – відмінний корм для хелени. Але також равлик хелена буде полювати на меланий – ґрунтових равликів, які ніякої шкоди також не несуть, а тільки рихлять грунт і видаляють залишки їжі з каменів.

Равлик хелена.

Хижий равлик хелена може з’їсти тільки дрібних молюсків, які можуть випадково потрапити у ваш акваріум разом з рослинами. Деяких з них, таких як фізи, вже неможливо вивести. Крім того, здобиччю хелен також стануть акролюкси – нешкідливі дрібні равлики, які добре розвиваються при достатній кількості залишків корму в акваріумі. Якщо у вас в акваріумі є теодоксуси, неретини, ампулярії і інші великі равлики, про них можете не турбуватися. Таку велику здобич равлик хелена не чіпатиме. Та й у великих равликів стулка панцира прилягає досить щільно, тому хелени не зможуть їх дістати. А ось дрібні особи вищеназваних равликів можуть постраждати, тому їх краще вирощувати окремо від хелен.

Акваріумний равлик хелена також може харчуватися будь-якою іншою білковою їжею. Якщо у вас в акваріумі немає інших молюсків, хелен слід підгодовувати замороженими живими кормами: мотилем, дафнією. Також можна використовувати звичайний курячий фарш – його равлики також з радістю поїдають. Живих риб, як і креветок, хелена не чіпає, так як не може їх наздогнати. Але ось мертва рибка однозначно стане здобиччю равлика. Ікра і мальки також можуть бути їжею для хелен, тому не варто проводити нерест у загальному акваріумі.

Равлики хелени – різностатеві, але відрізнити, де самка, а де самець, неможливо. Тільки під час розмноження можна зрозуміти, хто з них хто. До речі, до початку розмноження парочка хелен буде повзати по акваріуму разом. Під час розмноження самка равлики відкладає тільки одну ікринку за один раз. Одиночні ікринки укладені в оболонки квадратної форми, тому їх буде легко відрізнити від чого іншого. Равлики, що вилупилися зариваються в грунт, де харчуються залишками їжі, поки не виростуть в довжину до 2-3 мм. Тільки тоді вони виходять на поверхню і починають полювати на інших молюсків. Молоді равлики стають статевозрілими тільки по досягненні шестимісячного віку.

Для розмноження равликів не потрібно створювати будь-яких оптимальних умов. Головне – це наявність нормальної температури і білкової їжі. До речі, при температурі води нижче 20°С равлики можуть припинити своє розмноження. Загалом пара равликів хелена за рік може дати потомство в 300 особин. Але це тільки при хороших умовах. Також гарному розмноженню сприяє спокійна обстановка. Агресивна поведінка лабіринтових риб, боцій, барбусів і цихлід може вплинути на розмноження равликів. Тому краще позбавте їх від таких настирливих сусідів.

Радимо прочитати також

Самооцінка підлітка про Самооцінка підлітка.

Як тільки ви заведете у себе кілька хелен, ви не побачите відразу ж разючих змін. За тиждень вони не зможуть знищити всіх небажаних молюсків в акваріумі. Тому вам доведеться або почекати, або спочатку зайнятися розведенням хелен. Тільки через деякий час ви помітите, що небажаних равликів у вашому акваріумі стане набагато менше, і незабаром вони взагалі зникнуть.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.5/10 (4 голоси)
Равлик хелена, 7.5 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>