Равлики ампулярії

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (1 голос)

Равлики ампулярії.Акваріумісти заводять різних равликів не тільки для загальної краси, але також для підтримки чистоти в акваріумі. Деякі равлики в акваріумі, такі як котушки, приносять більше проблем, ніж користі. Але є і такі види равликів, які хочеться тримати в кожному акваріумі. До останніх належать равлики ампулярії – одні з найкрасивіших акваріумних молюсків.

Равлики ампулярії

Акваріумні ампулярії були завезені в Європу з Південної Америки в кінці XIX століття. В Європі вони швидко стали популярними серед акваріумістів завдяки не тільки розмірам, але й кольорам. Зовні ампулярії дуже схожі на звичайних равликів, які живуть в ставках нашої кліматичної зони. Але ампулярії в природі можуть виростати набагато крупніше наших равликів. Звичайно, все залежить від того або іншого виду ампулярії. Так, гігантські равлики ампулярії у своїх розмірах можуть досягати 8 см.

Перегляньте публікацію - Як вибрати весільне плаття?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Равлики ампулярії дуже незвичайні. Їх забарвлення може варіюватися від зовсім світлого до темно-коричневого. Також варто зауважити, що ампулярії дихають не тільки розчиненим у воді повітрям, але також і атмосферних. В останньому випадку вони піднімаються до поверхні води і висовують свою дихальну трубочку, через яку в легені закачується повітря.

Ампулярія: утримання

Равлики ампулярії невибагливі до умов утримання. Їм підходить будь-який склад води. Але з її м’якістю слід бути обережним. В м’якій воді у ампулярій руйнується раковина. На раковині можуть утворюватися виразки або поглиблення. На поведінці равликів це, швидше за все, не позначиться, але позбавляти молюсків їх природного захисту також не варто. Також не перенаселяйте ваш акваріум равликами. На одну ампулярию потрібно 10 л води.

Равлики ампулярії.

До температури в акваріумі равлики ампулярії також невибагливі. Їм підходить температура води від 15 до 33°С. Але ніколи не забувайте, що при температурі води нижче 20°С у равликів метаболізм сповільнюється, тому вони живуть в два рази довше. Але в холодній воді равлики стають млявими і не розмножуються. У теплій воді равлики ампулярії відрізняються своєю активністю, тому ці молюски відмінно підходять для великих тропічних акваріумів.

В природі равлики ампулярії харчуються рослинною їжею. Але ампулярії в акваріумі більш схильні до білкової їжі. Тому дуже часто можна спостерігати, що равлики поїдають заморожений корм. Правда, за рибками ампуляріям не вспіти, тому корму їм дістається мало.

Але все ж ампулярії завжди будуть харчуватися рослинністю, яку будуть прибирати з каменів або скла. Також слід зауважити, що при нестачі корму ампулярії можуть їсти рослини. Щоб цього не відбувалося, не тримайте равликів в акваріумі з ніжними рослинами. Мало того, що равлики почнуть потроху їх обгризати, так ще й рослина може зламатися під вагою ампулярії. Найкращими рослинами в акваріумі, де живуть равлики ампулярії, будуть водорості з широким, міцним і досить жорстким листям.

Також не забувайте, що ампулярій можна підгодовувати рослинною їжею, яку не будуть їсти рибки. Так, ви можете давати їм листя салату, капусту, сирий огірок або морквину. Також можна час від часу давати ампуляріям трохи білого хліба. Щоб вода не забруднювалася, не слід дуже часто підгодовувати равликів хлібом.

Равлики ампулярії: розмноження

Природно, що кожен акваріуміст хоче розмножити ампулярій, щоб цих великих красивих молюсків не пришлося через кілька років знову купувати. Ампулярій можна розмножувати, але для цього слід їх утримувати по декілька штук. Справа в тому, що равлики ампулярії різностатеві, і визначити, хто з них хто, просто неможливо. Щоб ваші равлики точно давали потомство, тримайте їх в акваріумах по 3-4 шт.

Самка ампулярії відкладає яйця не на стінках акваріума, а над поверхнею води. Для цього вона сама вилізе і знайде гарне місце для кладки. Переносити яйця без гострої потреби не слід. Також варто відзначити, що в пошуках місця для кладки ампулярия може вибратися з акваріума. Якщо її вчасно не знайти, равлик може загинути.

Радимо прочитати також

У новонародженого трясеться підборіддя про У новонародженого трясеться підборіддя.

Відкладена ампулярією ікра дозріває через 2 тижні. За цей час вона змінить свій колір, а її поверхню ороговіє. Маленькі равлики розривають оболонку ікри і падають у воду. Так як у молодих равликів дуже м’який панцир, вони можуть стати легкою здобиччю для всіх рибок. Та й загалом в акваріумі велика частина равликів все одно загине. Щоб врятувати равликів, під кладкою ікри розміщують сітку із дрібними гніздами. Коли равлики випадуть із кладки, їх можна буде перенести у спеціальний акваріум, де вони будуть рости.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (1 голос)
Равлики ампулярії, 9.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>