Розведення хвилястих папуг

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.5/10 (2 голоси)

Розведення хвилястих папуг.Багато любителів хвилястих папуг купують не одну птицю, а відразу пару. Двом попугайчикам разом веселіше, до того ж, є шанс отримати від них потомство. Однак мало просто посадити двох птахів в клітку і чекати появи пташенят – потрібно правильно організувати розведення хвилястих папуг.

Як розводити хвилястих папуг

Зважившись на розведення хвилястих папуг, потрібно врахувати кілька нюансів. Перший – це вік, папужки не повинні бути віком до півтора років, оптимальний вік для розведення – 2-5 років. Папужки можуть почати гнездоваться і в більш ранньому віці, 8-9 місяців, але є ризик того, що самка загине.

Перегляньте публікацію - Як вибрати авокадо, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Також дуже важливо правильно підібрати пару. Для розведення потрібно підбирати здорових активних птахів. У парі самець повинен бути старше, більший і яскравіше самки. Птахи не повинні бути занадто худими або занадто великими. Не можна з’єднувати родичів, краще якщо птахи взяті з різних розплідників. Птахи повинні відчувати симпатію один до одного: триматися разом, доглядати один за одним, самка повинна дозволяти себе погодувати.

Найкращий час для розведення – кінець літа і початок осені. Не рекомендується розведення хвилястих папуг наприкінці зими та на початку весни: у цей період птиці ослаблені. Але якщо у папуг почався природний шлюбний період і відбулася планова кладка в «невідповідний» сезон, не варто викидати яйця, краще забезпечити птахам правильні умови, щоб пташенята благополучно вилупилися.

Розведення хвилястих папуг вимагає попередньої підготовки. За 2-3 тижні до спарювання потрібно щодня випускати птахів політати на 2-3 години. Також потрібно поступово збільшити тривалість світлового дня до 15 годин, додаючи по 1-1,5 години в день, різко збільшувати світловий день не можна. Оптимальна температура в приміщенні в період розмноження повинна становити 20-22 градуси.

Розведення хвилястих папуг.

Розведення хвилястих папуг

В клітці потрібно повісити гнiздовiй будиночок розміром приблизно 22 на 19 на 24 см, його можна придбати в зоомагазині або зробити самостійно. Дно будиночка встилається тирсою листяних порід дерев, краще берези. Хвойні породи дерев використовувати не можна.

Також потрібно забезпечити папугам особливий раціон: до звичайної зернової суміші додають більше кормів тваринного походження (у т. ч. яйця), фруктів, овочів, а також мінеральну підгодівлю. В період розмноження в раціоні папуг повинно бути достатньо білка, вітамінів і кальцію.

Початок гніздування можна визначити по поведінці самки: вона починає розчищати місце для кладки і викидати з будиночка зайві тирса. Зазвичай перше яйце з’являється через 2-3 тижні після підвішування гніздового будиночка, друге і наступні яйця з’являються через день після першого. Зазвичай в кладці буває від 4 до 6 яєць.

Висиджує яйця самка, самець може годувати її і сидіти з нею в гніздовій будиночку, надаючи «моральну підтримку». Насиджування становить у середньому 18 днів. У цей період краще не турбувати самку – вона сама прекрасно зі всім впорається.

Визначити, що пташенята вилупилися, можна за їх писку. Перші 10 днів після появи пташенят не можна турбувати самку і тим більше – насильно її зганяти, заглядати в будиночок. Через 10 днів, коли пташенята повністю покриються пуховими пір’ям, можна подивитися на них, але не можна брати їх у руки. Навіть після вильоту пташенят не можна змінювати в будиночку тирса, зачекайте, поки пташенята остаточно не подорослішають. Відсаджувати пташенят можна приблизно через два тижні після вильоту з будиночка.

Після відсаджування пташенят можна зняти будиночок. Розмноження хвилястих папуг не повинно бути занадто часто, оптимальне число – 1-2 роздумують на рік. При більш частих кладках потомство виходить слабким, а організм самки виснажується.

Радимо прочитати також

Температура у дитини влітку про Температура у дитини влітку.

Розведення хвилястих папуг – дуже відповідальний процес, якщо не дотримуватися всі його правила, можна зашкодити і самочке, та потомству. Ми дали лише загальні рекомендації, якщо ви вирішили всерйоз зайнятися розведенням волнистиков, краще всього буде порадитися з досвідченими власниками папуг і серйозно простудіювати спеціальну літературу.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.5/10 (2 голоси)
Розведення хвилястих папуг, 6.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>