Що робити, якщо пропала кішка

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Пропала кішка: що робити?На жаль, пропажа домашніх тварин – не така вже рідка проблема. Незважаючи на те, що кішки зазвичай менше виходять на вулицю, ніж собаки, домашня кішка теж може пропасти. Що робити, якщо у вас пропала кішка?

Пропала кішка: що робити?

Для початку давайте розберемося, чому взагалі зникають кішки. Що може змусити домашню кішку покинути будинок? Перша причина – це інстинкти: інстинкт розмноження і інстинкт мисливця. Кішка може відправитися на вулицю в пошуках пари або в гонитві за наживою. В цьому випадку є шанс, що кішка погуляє і повернеться, але сподіватися на нього не варто: є дуже багато обставин, які можуть перешкодити кішці повернутися додому.

Перегляньте публікацію - Як вибирати фрукти, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Друга причина – це переляк. Кішка може, приміром, злякатися гучних звуків (скажімо, пострілів петард за вікном) або сімейного скандалу і вистрибнути у вікно або вискочити у відкриті двері. Третя причина – необережність. Домашні кішки, які люблять сидіти на підвіконні, можуть не оцінити свої сили і випасти з вікна, якщо господар не подбав про те, щоб поставити на вікна сітки.

Отже, що робити, якщо у вас пропала кішка? В першу чергу – не сидіти склавши руки. Не чекайте, що кішка повернеться сама: на її шляху може зустрітися безліч перешкод, від бродячих собак до жалісливих людей, які хочуть забрати «бідну кішечку» собі. Тому для початку ретельно огляньте під’їзд і коридори. Бажано взяти з собою потужний ліхтар: якщо кішка забилася в темний кут, ви можете просто напросто її не помітити.

Потім потрібно пошукати підвалі, на горищі, під вікнами і в сусідніх будинках. При пошуку обов’язково подивіться вгору: від страху кішка могла забратися вище, на труби, при цьому перелякане тварина на ваше закличне «кіс-кіс» може не відгукнутися. У пошуках вам може допомогти улюблена іграшка вихованця або ласощі.

Пропала кішка: що робити?

Що робити, якщо пропала кішка

Якщо пропала кішка, шукати не потрібно тільки в приміщеннях, але і на вулиці. Для початку подивитися ваш двір і прилеглі двори, не забудьте перевірити кущі і дерева: може, кішка від страху залізла на дерево і не може злізти. Також вона могла потрапити під машину, так що потрібно перевірити припарковані у дворі автомобілі (краще за згодою їх власників, звичайно).

Якщо пошуки ні до чого не привели, спитайте людей, особливо тих, хто багато часу проводить на вулиці. Діти, двірники, пенсіонери на лавці біля під’їзду – всі вони могли бачити, як у вас пропала кішка, і підказати, де краще шукати. А може бути, яка небудь добра бабуся вже поселила у себе вашу кішечку.

Також потрібно зробити оголошення, в яких потрібно написати, що у вас пропала кішка, вказати приблизний час і місце пропажі, особливі прикмети тварини, кличку, на яку він позитивно, ваші контактні дані. Фотографія кішки і повідомлення про те, що знайшла є винагорода, збільшать шанси знайти вашого вихованця.

Оголошення варто не тільки розвісити на вулиці, але також віднести в ті місця, де буває багато людей. Віднесіть їх в магазини, аптеки, школи, дитячі садки і т. п. Також обов’язково занесіть оголошення в ветеринарні клініки і притулки для бездомних тварин – можливо, ваша кішка потрапила або потрапить туди.

Куди можна звернутися, якщо у вас пропала кішка? Якщо тварина породисте – зв’яжіться з заводчиком. Також у пошуках може допомогти місцеве товариство захисту тварин. Ще можна використовувати ЗМІ, в першу чергу – соціальні мережі і блоги, міські форуми і сайти. Можна дати оголошення в газетах і навіть на місцевому радіо і телебаченні.

Якщо у вас пропала кішка, не впадайте у відчай. Іноді відразу після зникнення тварина знайти не виходить, а через кілька днів, коли переляк проходить, тварина вибирається з укриття. Тому ваше завдання – не опускати руки, не припиняти пошуки і сповістити про зникнення якомога більше людей.

Що робити, щоб у вас не пропала кішка? Бажано її стерилізувати (якщо у вас кіт – каструвати), так вона не буде рватися на вулицю під час тічки. Якщо ви плануєте в майбутньому її в’язати, під час тічки слідкуйте за нею, не випускайте на вулицю без нагляду, а на прогулянці надягайте шлею.

Радимо прочитати також

Цукровий діабет у дітей про Цукровий діабет у дітей.

Встановіть на вікна сітки (щільні і міцні), завжди закривайте вхідні двері. І ніколи не лякайте кішку: в стані стресу вона може вислизнути на вулицю, а ви спочатку навіть не помітите, що у вас пропала кішка. Стежте за своїм вихованцем, тоді ймовірність того, що він потрапить, зменшується.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>