Судоми у кішки

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Судоми у кішки.Один з найстрашніших симптомів хвороби кішок – це судоми (мимовільні скорочення м’язів). Зазвичай судоми у кішки свідчать про наявність серйозного захворювання. Які причини судом у кішок? Що робити господареві, якщо в його кішки почалися судоми?

Судоми у кішок

Часто судоми у кішки вважають ознакою епілепсії, але далеко не завжди спазми м’язів викликаються саме цим захворюванням. Бувають і неепілептичні судоми, які можуть бути викликані різними причинами. Також судоми ділять на тонічні і клонічні. Для тонічних спазмів характерна тривала напруга м’язів, а для клонічних – короткі різкі скорочення, що чергуються з розслабленням.

Перегляньте публікацію - Як вибрати кухонний комбайн?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Справжній епілептичний припадок у кішки зазвичай супроводжується втратою свідомості, а ось судоми у кішки, викликані іншими причинами, можуть відбуватися і без втрати свідомості. Судоми у кішки можуть бути викликані двома основними групами причин, до яких відносяться захворювання головного мозку і порушення обміну речовин або інтоксикація.

До захворюванн головного мозку, здатних спровокувати судоми у кішки, крім істинної епілепсії відносяться, наприклад, запальні захворювання. Найчастіше вони являють собою ускладнення при різного роду інфекціях (сказ, тосксоплазмоз, чумка, енцефаліт), паразитарних захворюваннях, грибкових ураженнях мозку.

Судоми у кішки.

Також судоми можуть бути спровоковані гідроцефалією (водянкою головного мозку), черепно-мозковою травмою, дефіцитом тіаміну (вітаміну В1), пухлиною мозку, судинними захворюваннями (ішемія або інфаркт мозку), а також хронічними захворюваннями ЦНС, які супроводжуються враженням головного мозку (їх набереться більше десятка).

Але також судоми у кішки можуть бути викликані причинами, безпосередньо не пов’язаними з діяльністю головного мозку. Одна з таких причин – гіпоксія (недостатне постачання мозку киснем), викликане порушенням дихання або серцевої діяльності.

Також судоми у кішок можуть бути пов’язані з зниженим вмістом в крові кальцію (гіпокальцемія) або глюкози (гіпоглікемія). Гіпоглікемія може виникати при діабеті, захворюваннях печінки або пухлинах підшлункової залози. А гіпокальцемія може супроводжувати ендокринні захворювання, захворювання нирок, а також еклампсію (захворювання, що виникає в період лактації у кішок).

Серед інших причин, здатних викликати судоми у кішки, можна назвати враження кишечника паразитами, тепловий удар, захворювання щитовидної залози, а також інтоксикацію (отруєння фосфорорганикою, рослинами, щурячою отрутою, важкими металами і навіть шоколадом). І це лише невелика частина можливих причин судорожного припадку.

Тому якщо у вашої кішки почалися судоми, потрібно якомога швидше відвезти її до ветеринара. Поставити точний діагноз «на око» не зможе навіть фахівець. Щоб точно визначити причину судом, лікар візьме аналізи і проведе низку досліджень. В першу чергу, ви повинні якомога детальніше розповісти йому все про вашого улюбленця: чим ви годуєте його, чи всі зроблені щеплення, чи були якісь травми і захворювання, як саме проходив припадок(тривалість, інтенсивність спазмів).

Після цього ветеринар візьме аналізи сечі і крові. Зазвичай робляться три аналізу крові – загальний клінічний, біохімію та серологію (аналіз на віруси). Також може знадобитися прослухати серце і легені, досліджувати рефлекси, зробити ЕКГ і рентген грудної клітини.

Що робити, якщо у вашої кішки судоми?

Що робити, якщо у вашої кішки судоми? В першу чергу – не панікувати. Спочатку потрібно прибрати подалі від кішки всі предмети, об які вона випадково може поранитися, і загорнути тварину в ковдру або обкласти подушками, щоб кішка сама себе не поранила. Намагайтеся не торкатися руками до мордочки тварини і притримувати її рукою або коліном.

Якщо припадок пройшов протягом чотирьох хвилин, ласкаво поговоріть з кішкою, спробуйте її заспокоїти. У цьому разі екстреного звернення до ветеринара не потрібно, але пізніше обов’язково потрібно буде з’їздити в клініку. Якщо судоми у кішки тривають більше чотирьох хвилин, а також при неодноразовому повторенні припадків потрібно помістити кішку в закритий засіб перенесення і негайно відвезти у ветклініку.

Радимо прочитати також

Хеллоуїн у школі про Хеллоуїн у школі.

Судоми у кішки – це симптом, який у жодному разі не можна ігнорувати. Чим швидше ви зверніться до ветеринара, тим більше вірогідність, що з вашою кішкою в результаті все буде в порядку.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>