Судоми у собак

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)

Судоми у собак.Судоми у собак, мабуть, один з найстрашніших симптомів захворювань. Мимовільні скорочення м’язів – видовище не з приємних, і часто господарі, стикаючись з судомами у вихованця, не знають, що робити і як допомогти тварині. Що робити, якщо у вашої собаки судоми?

Прични судом у собак

Почнемо з того, що судоми в собак – це не захворювання, а симптом. Судомами може супроводжуватися велика кількість захворювань, причому судоми можуть бути різними в залежності від того, який недуг їх викликав. Ветеринари розрізняють наступні види судом:

Перегляньте публікацію - Як вибрати м’ясо, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • конвульсії – уривчасті скорочення м’язів
  • тонічні судоми – повільні і тривалі скорочення м’язів
  • клонічні судоми – скорочення м’язів чергується з розслабленням, чергування часто повторюються
  • епілептичні припадки – до судом додається втрата свідомості.

Які конкретно захворювання можуть супроводжуватися судоми? Одним з найпоширеніших захворювань, що викликають судоми у собак, є епілепсія. У різних порід собак різна схильність до епілепсії. До цієї хвороби більше схильні, наприклад, німецькі вівчарки, біглі, коллі, бельгійські тервурени. А самці більше схильні до епілепсії, ніж суки.

Ще однією причиною судом можуть стати порушення метаболізму. Так, судоми у собак багатьох дрібних порід нерідко бувають викликані гіпоглікемією (зниженням рівня глюкози в крові). У собаки після пологів судоми можуть бути викликані еклампсією – синдромом, пов’язаним зі зниженням рівня кальцію в крові. Підвищення рівня калію в крові, захворювання печінки і нирок теж можуть бути причиною судом.

Судоми у собак.

Судоми у собак

Також судоми у собак, можуть супроводжувати інфекційні захворювання, чумка, токсоплазмоз, піроплазмоз, сказ, правець грибкові і бактеріальні захворювання, інфекційні запалення, інтоксикацію, порушення серцевої діяльності, новоутворення та інші захворювання і патології.

Та точну причину судом може встановити тільки ветеринар, оглянувши тварину, взявши аналізи і провівши необхідні процедури. Однак деякі припущення ви можете зробити самі, а ветеринар їх потім підтвердить або спростує. Так, ми вже згадували, що у певних порід собак можна в першу чергу підозрювати епілепсію, у нещодавно народивших сук – еклампсію, у маленьких порід собак – гіпоглікемію.

Якщо ваша собака ще немає року, судоми можуть бути ознакою запального процесу (скажімо, менінгіту), вродженої патології, отруєння або метаболічного порушення. У собак у віці від року до п’яти судоми можуть свідчити про первинну епілепсію. А судоми у собак старше п’яти років можуть бути симптомом онкологічного захворювання, печінкової або ниркової недостатності, проблем з ендокринною системою.

Але діагноз лікар поставить пізніше, а що робити, поки собаку не оглянув ветеринар? Як допомогти тварині? На жаль, тут ви мало що можете зробити. Єдине, чим ви можете допомогти – це обережно виміряти собаці температуру і спробувати накапати їй на язик кілька крапель корвалолу або валокординц. Після цього потрібно якнайшвидше відвезти собаку у ветеринарну клініку або викликати ветеринара на дім: судоми у собак відносяться до невідкладних станів, що вимагають термінової ветеринарної допомоги.

Якщо напад не пройшов, лікар може вколоти внутрішньом’язово кетаміну гідрохлорид, магнію сульфат, антигістамінні засоби. Щоб визначити причину судом, лікар проведе низку необхідних досліджень. В першу чергу буде зроблено повний аналіз крові – загальний клінічний і біохімічний. Можуть знадобитися також эхо серця, рентген грудної порожнини і ЕКГ (при підозри на серцеву патологію), УЗД черевної порожнини, КТ, МРТ. А лікування буде призначено вже в залежності від того захворювання, яке викликало судоми.

Радимо прочитати також

Як влаштувати дитяче свято про Як влаштувати дитяче свято.

Судоми в собак – це дуже серйозний симптом, який у жодному разі не можна ігнорувати. Чим швидше ви звернетеся до ветеринара, тим більше вірогідність, що з вашої собакою все буде в порядку. А якщо ви будете діяти, дозволяючи нападам судом тривати, велика ймовірність того, що якийсь із них стане для вашої собаки останнім.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)
Судоми у собак, 5.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>