Токсоплазмоз у кішок

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (1 голос)

Токсоплазмоз у кішок.Більшість захворювань домашніх тварин не небезпечні для людини, проте є ряд хвороб, якими господар може заразитися від свого вихованця. До таких захворювань відноситься, наприклад, токсоплазмоз у кішок.

Токсоплазмоз відноситься до паразитарних захворювань, він викликається внутрішньоклітинним паразитом – токсоплазмою Toxoplasma gondii. Основними господарями токсоплазмозу є кішки, але в якості проміжних господарів можуть виступати і інші домашні і дикі тварини, а також люди.

Перегляньте публікацію - Як вибирати овочі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Токсоплазмоз у кішок

Зазвичай кішки заражаються токсоплазмозом при контакті з гризунами або поїданні сирого м’яса, яке містить цисти збудника. Також цисти токсоплазми можуть міститися у вуличній пилу і бруду, що потрапляє в будинок. Людина може заразитися від кішки через слизові оболонки і пошкоджені шкірні покриви. Всупереч поширеній думці, не можна заразитися токсоплазмозом, прибираючи свіжі фекалії тварини.

Типові симптоми токсоплазмозу у кішок

 • загальний пригнічений стан, млявість
 • підвищена температура (40-41°C)
 • виділення з носа і очей
 • розлад травного тракту
 • сильне м’язове тремтіння
 • розлади ЦНС (судоми, паралічі і т. д.)
 • ураження дихальних шляхів
 • збільшення лімфатичних вузлів
 • захворювання очей
 • задишка
 • жовтяниця
 • відмова від їжі.

Токсоплазмоз у кішок досить складно діагностувати, оскільки він може протікати в трьох формах – латентній (прихованій), підгострій і гострій, кожна з яких характеризується своїм набором симптомів. До того ж, всі ці симптоми не специфічні саме для токсоплазмозу – ними можуть супроводжуватися та інші захворювання. Тому поставити діагноз може тільки ветеринар на основі результатів аналізів.

Він призначає лікування токсоплазмозу відповідними протипаразитарними препаратами. Також застосовується симптоматична терапія, спрямована на усунення окремих симптомів. Препарати і дозування призначаються в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Потрібно чітко дотримуватися всіх вказівок ветеринарного лікаря, самолікування категорично заборонено. В процесі лікування потрібно кожні два тижні робити аналіз крові на антитіла до токсоплазми.

Токсоплазмоз у кішок.

Як вже було сказано, токсоплазмоз у кішок небезпечний для людини: господар може заразитися від свого вихованця. У повністю здорової людини токсоплазмоз зазвичай протікає безсимптомно або з легкими симптомами, у результаті чого може розвинутися довічна хронічна інфекція. Особливо небезпечний токсоплазмоз для людей з ослабленим імунітетом, а також вагітних жінок, так як паразит через плаценту потрапляє в організм плоду і може викликати важкі ураження ЦНС.

Тому дуже важлива профілактика токсоплазмозу. Почати слід з коректування раціону кішки: не можна годувати тварину сирим м’ясом. Краще купуйте спеціалізовані корми, а якщо годуєте кішку «натуралкою», м’ясо необхідно ретельно проварювати. Також потрібно виключити контакти кішки з гризунами, птахами і бродячими тваринами. Щодня прибирайте котячий туалет (бажано робити це в рукавичках, використовуючи окріп і дезінфікуючі засоби), проведіть депаратизацію приміщення, підтримуйте чистоту в будинку – ці прості правила знижують вірогідність зараження токсоплазмозом.

При появі перших підозрілих симптомів відразу ж віднесіть тварину до ветеринарного лікаря. Якщо кішка дійсно хвора токсоплазмозом, потрібно ізолювати її до закінчення лікування. Чи потрібно усипляти тварину, якщо в будинку є вагітна жінка? Усипляння – це досить радикальний захід, досить просто виключити контакти жінки з хворими тваринами і провести повний курс лікування. А жінці потрібно здати аналіз крові на наявність антитіл до токсоплазми.

Радимо прочитати також

Як заощадити сімейний бюджет про Як заощадити сімейний бюджет.

Насправді, куди більш небезпечним джерелом зараження токсоплазмозом, ніж хвора кішка, є недожарене м’ясо або вуличний бруд. Діти, наприклад, частіше заражаються токсоплазмозом при грі в пісочниці, ніж граючи з кішкою. Зрозуміло, це не означає, що до токсоплазмозу у кішок потрібно ставитися недбало, його профілактика і лікування дуже важливі. Але усипляти хвору токсоплазмозом кішку не варто.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (1 голос)
Токсоплазмоз у кішок, 9.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>