Триколірні кішки

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Триколірні кішки.Триколірні кішки завжди привертають увагу завдяки своїм незвичайним кольорам. У багатьох народів навіть існують повір’я, пов’язані з цими незвичайними кішками. Чому деякі кішки народжуються триколірним?

Триколірні коти

Триколірні кішки, як правило, мають хутро білого кольору з чорними і помаранчевими плямами. В англійській мові таких котів називають calico cat, «ситцеві кішки», очевидно, тому, що їх незвичайне забарвлення чимось нагадує яскраву ситцеву тканину. З тканиною пов’язана голландська назва триколірної кішки, lapjeskat (клаптева кішка). А японська назва «міке-неко» перекладається як тришерстна кішка.

Перегляньте публікацію - Як вибрати оливкову олію, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Також це забарвлення часто називають триколірним або черепаховим з білим. Незважаючи на те, що черепахові і триколірні кішки схожі, це різні забарвлення. У черепахових кішок шерсть чорно-помаранчева, а білі плями на ній можуть бути як присутніми, так і відсутніми. А у триколірних кішок білий колір є основним.

Іноді люди помилково вважають, що триколірні кішки виділяються в окрему породу. насправді ж слово «триколірна» відноситься лише до забарвлення. Зазвичай триколірними бувають безпородні кішки, а також представники деяких короткошерстих порід: американські короткошерсті, менкси, перські кішки, турецькі вани, японські бобтейли, перські кішки, екзоти.

Чому кішки триколірні?

Прийнято вважати, що триколірними можуть бути тільки кішки, але ніяк не коти. Чи так це насправді? Або це просто ще одна помилка, пов’язана з триколірними кішками? Дійсно, в переважній більшості випадків триколірне забарвлення мають саме кішки. Пов’язано це з особливостями спадкування триколірного забарвлення шерсті.

Чорний або помаранчевий колір шерсті визначає Х-хромосома. У котів в нормі одна Х-хромосома і одна Y-хромосома, тому в їх забарвленні не може бути одночасно помаранчевий і темний колір. У кішок Х-хромосоми дві, тому вони можуть мати триколірне і черепахове забарвлення.

Триколірні кішки.

Триколірні кішки

Єдиний виняток з правила – це коти з анеуплоідією, генетичною аномалією, при якій в набір статевих хромосом входить не дві хромосоми (XY), а три (XXY). Завдяки наявності двох Х-хромосом такий кіт може мати триколірне забарвлення, але ж ця аномалія призводить до того, що в більшості своїй триколірні коти стерильні. Таких котів дуже мало, в середньому на 3 тисячі триколірних кішок припадає один триколірний кіт.

Триколірні кішки: прикмети

Як ми вже говорили, в культурі багатьох країн з триколірним кішками пов’язані прикмети, повір’я та забобони. Зазвичай такі прикмети мають цілком позитивний характер: вважається, що триколірні кішки здатні приносити успіх. У США, приміром, їм навіть дали прізвисько «грошові кішки» (money cats). А мусульмани вважають, що триколірні кішки бережуть житло від пожежі.

У японських ресторанах, магазинах і інших громадських місцях нерідко можна зустріти фігурку триколірної кішки з піднятою вертикально лапою. Це «маникі-неко». Вважається, що такий талісман приносить власникові успіх, щастя і гроші. Кішка з піднятою правою лапою привертає успіх і гроші, ліворуч – клієнтів. Є й інший варіант, згідно з яким ліва лапа приманює гроші, а права – удачу.

Рідкісні триколірні коти (саме коти, а не кішки) особливо шанувалися японськими моряками. Вважалося, що кораблю з котом триколірного забарвлення на борту не страшні аварії. Навіть у наш час ходять чутки, що можна заробити кругленьку суму, запропонувавши японським морякам триколірного кота.

Радимо прочитати також

Роль батька у вихованні сина про Роль батька у вихованні сина.

Чи вірити в те, що триколірні кішки дійсно приносять удачу, чи ні – справа ваша. Вашим щасливим талісманом зможе стати вихованець абсолютно будь-якого забарвлення, головне – любити свою кішку і піклуватися про неї, тоді вона обов’язково відповість вам взаємністю.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Триколірні кішки, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>