Вагітність хом’яків

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (6 голоси)

Вагітність хом'яківЯкщо у вас живуть двоє різностатевих хом’яків в одній клітці, вагітність самки практично неминуча. Неважливо, чи планували ви розведення хом’яків або все сталося через необережність – слід знати, як доглядати за самкою в цей період. Як протікає вагітність хом’яків?

Як протікає вагітність хом’яків?

Визначити вагітність хом’яків за зовнішніми ознаками досить складно: живіт стає більше тільки в середині вагітності, а якщо у хом’яка довга шерсть, помітити його практично нереально. Також в середині вагітності можуть стати більшими соски.

Перегляньте публікацію - Кращий подарунок на 23 лютого, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Непрямими ознаками вагітності можуть бути зміни в поведінці. Іноді під час вагітності ласкаві ручні хом’яки можуть ставати агресивними, перестають йти на руки. Трапляється і навпаки: агресивна і примхлива самка стає поступливішою (хоча так буває досить рідко).

Також вагітність хом’яків може супроводжуватися підвищеним апетитом і сонливістю, але іноді може спостерігатися і зворотне: самка стає більш активною, а знижується апетит. Все дуже індивідуально.

Якщо ви підозрюєте, що жінка вагітна, потрібно відсадити від неї самця, якщо ви не зробили цього раніше. Навіть якщо до цього хом’яки жили дружно (що швидше виняток, ніж правило), в період вагітності самка, швидше за все, почне проявляти агресію по відношенню до самця. Це може закінчитися плачевно як для самця, так і для самки (залежно від того, хто з них сильніший).

Бажано переселити самку в акваріум (тераріум) або клітку з високим піддоном, яку потрібно поставити в тихому спокійному місці. Справа в тому, що виходять із гнізда діти можуть випасти з клітини через лозини і загинути, так що важливо запобігти такий розвиток подій.

Вагітність хом'яків

Вагітність хом’яків

Вагітність хом’яків триває недовго: 16-19 днів у сирійських хом’яків і 19-22 дня – у джунгарських. Відхилення від цього терміну трапляються вкрай рідко, тому якщо жінка не народила протягом двох днів після передбачуваної дати пологів, варіантів всього два: або вона не була вагітна, або щось пішло не так. У такому випадку бажано проконсультуватися ветеринаром.

Щоб вагітність хом’яків протікала нормально, а потомство народився здоровим, дуже важливо подбати про правильне харчування в цей період. Харчування має бути різноманітним, причому в ньому потрібно збільшити частку білкової їжі. Зазвичай хом’якам тваринний білок дають 1-2 рази в тиждень. Проте вагітність хом’яків призводить до зростання потреби в тваринний білок, тому жінці потрібно щодня давати нежирний сир, варене яйце, нежирну варену курку без солі та приправ (що-то одне, звичайно, а не все відразу). Також у вагітної жінки повинен бути постійний доступ до свіжій воді.

Перші 10-12 днів вагітності самку ще можна брати на руки (якщо вона не проявляє агресію по відношенню до людей), хоча і небажано, а на пізніх термінах хомячиху краще не турбувати. Як визначити, що вагітність хом’яків добігає кінця? Зазвичай жінка починає активно облаштовувати гніздо.

Приблизно за 5 днів до передбачуваного закінчення вагітності потрібно провести генеральне прибирання в клітці. Ретельно промийте і продезінфікуйте клітку, покладіть нову підстилку і трохи старої (щоб в клітці був знайомий запах). Поставте будиночок (якщо він достатньо просторий для самки з потомством), покладіть свіжий корм (тільки не кладіть швидкопсувні продукти), в поїлку налийте чисту воду. Глибокі миски з водою краще прибрати: новонароджені хом’ячки можуть у них випадково потонути. Також потрібно дати самці побільше туалетного паперу або чистих білих серветок без ароматизаторів і барвників, щоб вона змогла облаштувати гніздо

У дні, що залишилися до пологів у жодному разі не турбуйте самку, нехай вона облаштує житло по своєму смаку. Прибирання перед самими пологами самка сприйме як розорення гнізда і може навіть знищити новонароджене потомство, тому що не буде відчувати себе в безпеці.

Радимо прочитати також

Як заощадити сімейний бюджет про Як заощадити сімейний бюджет.

Те, наскільки успішно буде протікати вагітність хом’яків, багато в чому залежить від їх господарів. Якщо ви забезпечите самці комфортні умови, то, швидше за все, вона благополучно розродиться здоровим потомством.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (6 голоси)
Вагітність хом'яків, 7.0 з 10 (основано на 6 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>