Як бачать кішки?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.8/10 (11 голоси)

Як бачать кішки?Багато людей думають, що якщо у кішки такі великі очі, значить вони відмінно бачать. Але може бути, що це не зовсім так? Адже під виразом «відмінний зір» ми розуміємо здатність добре бачити як вдаль, так і зблизька, і розрізняти кольори. Але для кішок певні здібності бачення виявляються несуттєвими. Зір кішок сильно відрізняється від людського. Так як бачать кішки?

Як бачать кішки?

Для початку слід звернути увагу на будову очей кішки. Навіть зовні вже видно, що будова очі кішки сильно відрізняється від людського. У кішок вертикальний зіницю, який при потребі може звужуватися в майже непомітну щілинку або повністю відкриватися, купуючи круглу форму. Така будова зіниці набагато вигідніше круглого. Яскраве сонячне світло сліпить кожного, але щоб він не завдав шкоди очам кішки, в тонкий зіниця він майже не проникає. Природна еволюція призвела до того, що очі кішки як нічного хижака найкращим способом захищені від негативного впливу сонячного світла.

Перегляньте публікацію - Оригінальний подарунок на 8 березня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як кішки бачать в темноті?

На те, як бачать кішки, сильно впливає незвичайне внутрішня будова їх очей. Очі будь-якої живої істоти складаються з безлічі спеціальних клітин – фоторецепторов. Всі фоторецептори діляться на два типи: колбочки і палички. Палички відповідають за сутінкове зір, а колбочки – за гостроту зору, здатність розрізняти дрібні деталі і кольору. Співвідношення колб і паличок в очах тих чи інших видів тварин різне. Для людини важливіше бачити вдень і розрізняти кольори. А ось для кішки набагато важливіше добре бачити вночі. Тому кількість паличок у кішки набагато більше, ніж колб. Також на сітківці є місце найкращого бачення. Якщо у людини це місце має форму ямочки, то у кішки це диск.

Як бачать кішки?

Як бачать кішки?

Але також варто відзначити, що у кішки біля фоторецепторов є спеціальні освіти, які називають тапетумом. Весь непоглощенный світло тапетум перехоплює і направляє назад на сітківку. Така особливість будови очей дозволяє тваринам бачити в сутінках, як удень. А вночі кішки бачать так, як ми бачимо в сутінках. До речі, наявність тапетума призводить до того, що у тварин вночі очі світяться. Але насправді це не світіння, а лише віддзеркалення світла тапетумом. Сподіваємося, що з часом те, чому у кішки очі світяться в темряві, тепер вам зрозуміло. Якщо б кішка не бачила добре в темряві, її очі не світилися б.

Які кольори бачать кішки?

Раніше вважалося, що кішки, як і собаки, не розрізняють кольорів, тобто мають монохромне зір. Вважається, що всі денні тварини мають поліхромним зором, а ось нічні – монохромним. В умовах темряви розрізняти кольори неможливо, та й не дуже потрібно. Але наявність колб у будові ока вже говорить про те, що тварина має розрізняти кольори.

Але повернемося до того, як бачать кішки. Тривалий час вчені вважали, що кішки не розрізняють кольорів. Але це не зовсім так. Крім відтінків сірого кішки сприймають також інші кольори. Всі кішки сприймають світ відтінки зеленого, сірого і блакитного. Також кішки розрізняють фіолетовий і жовтий, хоча останній іноді можуть плутати з білим. Але от червоний, помаранчевий і коричневий кішки не розрізняють абсолютно.

Як бачать світ кішки?

Кішки – відмінні мисливці, тому існує думка, що у них дуже гострий зір. Але, на жаль, кішки бачать не так сильно, як люди. Так як бачать кішки?

Зір кішки не дуже гостре, тому дрібні деталі вона бачить нечітко, швидше розпливчасто. Але все таки кішки – відмінні мисливці, так як їм це вдається? Під час полювання кішка орієнтується по звуку. І нехай вона не дуже чітко бачить, але щонайменший рух зауважує відразу ж. Кішки відмінно бачать рухомі предмети, але їх деталей не розрізняють.

Радимо прочитати також

Як допомогти дитині адаптуватися до школи про Як допомогти дитині адаптуватися до школи.

Також варто відзначити той факт, що кішка бачить на 270°. Кожне око кішки охоплює по 45% всієї картинки. Така здатність дає тварині можливість відмінно визначати не тільки форму об’єкта, але також відстань до нього. Що дає така здатність бачення кішці? Таке бачення забезпечило кішку здатність розрізняти віддаленість майданчики, на яку вона стрибає, з точністю до 3-5 см. Саме тому кішки майже ніколи не зриваються, коли стрибають на будь-що.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.8/10 (11 голоси)
Як бачать кішки?, 7.8 з 10 (основано на 11 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>