Як позбутися чорної бороди

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Чорна борода в акваріумі.Наявність рослин в акваріумі – це запорука того, що ви створюєте хороші умови для утримання ваших риб. Але дуже часто разом з водоростями вищого порядку починають розвиватися і нижчі водорості: мікроскопічні рослини, які створюють багато проблем аквариумистам. Однією з таких проблем є чорна борода в акваріумі.

Як боротися з чорною бородою

Чорна борода характеризується тим, що на рослинах починають рости чорні ниточки довжиною від 5 до 20 мм, які потім формують ту саму бороду. При цьому акваріумна чорна борода дуже швидко вражає всі рослини. Навіть якщо у вас немає чорної бороди, то не факт, що ви застраховані від її появи. Спори чорної бороди можна занести з рослинами або рибками. І тоді ця водорість дуже швидко розмножиться у вашому акваріумі.

Перегляньте публікацію - Як позбутися від запаху в холодильнику, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Сама по собі чорна борода в акваріумі не несе шкоди. Для риб вона абсолютно безпечна. Але з часом ці маленькі водорості покривають всю поверхню рослин, що приводить до пригнічення їх зростання. До речі, не всі рослини так вже сильно уражаються чорною бородою. Швидкозростаючі водорості дуже добре протистоять чорній бороді, чого не скажеш про повільнозростаючі рослини.

Як позбутися від чорної бороди

В літературі можна знайти дуже багато різних способів з позбавлення від чорної бороди. Але не всі вони виявляються ефективними. Деякі акваріумісти радять завести рибок, які харчуються водоростями, наприклад, гіринохейлусів. Але справа в тому, що рибки не дадуть потрібного ефекту. Також не впораються з чорною бородою ампулярії. Звичайно, кількість чорної бороди помітно зменшиться, але ось вогнища росту рослин равлики не зможуть знищити. У результаті через пару тижнів ви знову зіштовхнетеся з цією ж проблемою.

Можна було б скористатися хімічними засобами. Але і тут не все так просто. Борна кислота або бура принесуть вам бажаний ефект вже через кілька днів. Але слідом за чорної бородою загинуть і рослини вищого класу. Також можна зашкодити рибкам. Є також інформація, що від чорної бороди допомагають позбутися антибіотики. Цей засіб сповільнить зростання рослин, але ось на чорну бороду ніяк не вплине. Механічні засоби (обрывание уражених листя, наприклад) також не приносить результати.

Надійний спосіб боротьби з чорною бородою

Але все ж є спосіб боротися з чорною бородою. Але для початку слід зрозуміти, чому вона розвивається. Для розвитку і швидкого росту водоростей потрібно велика кількість органіки у воді і відповідна її жорсткість. При таких умовах спори чорної бороди починають активно рости і селитися на рослинах.

Чорна борода в акваріумі.

Щоб запобігти розвитку водоростей, потрібно створити спеціальні умови, які будуть згубними тільки для них, але не для риб або рослин. Для початку потрібно потурбуватися про жорсткість води. В м’якій воді чорна борода дуже швидко розвивається. Тому жорсткість води повинна бути не менше 8°. Для підвищення жорсткості води можна скористатися таким рецептом: у приготовлену для заміни воду додайте 10%-ний розчин хлористого кальцію з розрахунку 1 мл на 1 л води.

Також вода в акваріумі повинна мати стійку лужну реакцію. Для її підвищення на 1 л води додавайте 0,2 г харчової соди.

Слідкуйте, щоб в акваріумі не було зайвої органіки. Саме через неї чорна борода так швидко росте. Як можна частіше чистіть дно. Не перегодовуйте риб. Дуже часто повністю видалити всю органіку з ґрунту неможливо, а рибки, які риються в ґрунті, піднімають її залишки у воду. Якщо хочете позбутися від чорної бороди, не заводьте таких риб. Також піднімати органіку з ґрунту можуть фільтри з сильною аерацією.

Слідкуйте за станом вашого акваріума. Для початку не перенаселяйте акваріум. У перенаселеному акваріумі завжди є проблеми з різними водоростями. Вчасно видаляйте пожовкле листя або рослини, які гинуть.

Радимо прочитати також

Рахіт у дітей про Рахіт у дітей.

Як бачите, боротьба з чорною бородою – це важке завдання, але цілком вирішуване. Створіть правильні умови у вашому акваріумі, і проблема небажаних водоростей відпаде сама собою.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як позбутися чорної бороди, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>