Як визначити стать черепахи?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)

Як визначити стать черепахи?Купуючи черепаху в якості вихованця, насамперед, звичайно ж, хочеться придумати їй ім’я. Вибір імені залежить від того, самку ви купили чи самця. Ось тільки як визначити стать черепахи?

Як дізнатися стать черепахи

На жаль, достовірно визначити стать черепахи при купівлі неможливо – занадто вона ще молода. Зазвичай різниця між самцями і самками у більшості черепах, яких утримують в якості домашніх вихованців, стає помітна лише у віці 6-8 років, коли довжина панцира досягає 10-11 см. Але навіть у цих умовах визначення статі черепахи може представляти труднощі для неспеціаліста.

Перегляньте публікацію - Грим на Хеллоуїн, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Визначити стать черепахи можна з деяких зовнішніх відмінностей між самцями і самками, і зробити це можна набагато точніше, якщо у вас є можливість порівняти двох черепах. У самок більшості сухопутних і частини водних черепах пластрон (черевної шитий панцира) плоский, у той час як у самців він увігнутий. У деяких видів черепах (наприклад, у чилійських) відстань між пластроном і карапаксом (спинним щитом панцира) у самок більше, ніж у самців.

У самців панцир часто має подовжену і вузьку форму, а у самок він коротше і більш округлий. Також варто звернути увагу на клоаку. У самок клоака знаходиться в кінця карапакса і схожа на зірочку, у самців вона розташована далі від краю панцира і має вигляд поздовжньої лінії. У більшості черепах самки більші за самців, тому що їм необхідно виношувати яйця, але у деяких видів черепах, навпаки, самці крупніше.

Можна спробувати визначити стать черепахи за хвоста. У самців практичних всіх видів черепах він довше і товщі, ніж у самок. По довжині і товщині хвоста можна визначити стать двукоготных, писаних прикрашених, променевих, вугільних (красноногих), еластичних, шпороносных, південноафриканських клювогрудых, коробчатых (облямованих, амбоинских, індокитайських), довгастих, бірманських, малих крестогрудых черепах, а також гірської черепахи Шпенглера, зубчастої киниксы, элсеи, черепахи Форстена, болотної черепахи Мюленберга. У самок лісовий киниксы та індійської лопастной черепахи хвіст практично непомітний, а у самців він яскраво виражений.

Також у самців деяких сухопутних черепах краще виражені стегнові шпори. А у багатьох видів прісноводних черепах самці мають довгі кігті на передніх лапах, у той час як у самок вони набагато коротше. До них відноситься, наприклад, писана прикрашена черепаха.

У деяких видів черепах самці відрізняються від самок кольором райдужки. Так, у самців каролінських коробчатых черепах ірис яскраво-червона, а у самок вона лише трохи червонувата. У гірських черепах Шпенглера у самок очі карі, а у самців – блакитні.

Як визначити стать черепахи?

Як визначити стать черепахи?

Побічно визначити стать черепахи допоможе її поведінка. У самців яскравіше виражений статева поведінка, ніж у самок. Вони переслідують самок, заграють, покусують їх за шию, кивають головою, надувають горло і т. п. Але якщо ваша черепаха живе в гордій самоті, цей спосіб навряд чи допоможе вам.

Також багато видів черепах мають свої специфічні ознаки, що дозволяють відрізнити від самця самки. Як визначити стать красновухих черепах? В цьому випадку зверніть увагу на кігті і хвіст. У самців довше кігті і більш довгий і товстий хвіст, а також більш гострий та довгий ніс. Самці красновухих черепах помітно менше, ніж самки.

У європейських болотяних черепах самки теж зазвичай більші за самців. Пластрон у самок плоский або злегка опуклий, а у самців – злегка увігнутий. Також самці можуть «похвалитися» більш товстим і довгим хвостом. Зверніть увагу на колір очей черепахи: у самців очі зазвичай карі, а у самок – жовті.

Вже знайомі критерії допоможуть визначити стать далекосхідної черепахи (китайського трионикса). У цього виду черепах самки масивніше і більшим, ніж самці, зате у самців більш товстий і довгий хвіст.

Радимо прочитати також

Стоматит у немовлят про Стоматит у немовлят.

На жаль, визначити стать черепахи, поки вона не досягла статевої зрілості (а на це йде кілька років), дуже складно, а часом і неможливо. По досягненні черепахою статевозрілого віку неспеціалісту це завдання може виявитися не під силу, особливо якщо черепаху з ким не порівняти.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)
Як визначити стать черепахи?, 10.0 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>