Як визначити стать хом’яка

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (3 голоси)

Як визначити стать хом'яка.Кожен новоспечений господар хом’ячка напевно захоче дізнатися стать свого вихованця – хоча б для того, щоб придумати йому відповідне ім’я. Однак визначення підлоги в маленьких пухнастих грудочок може виявитися непростим завданням. Як визначити стать хом’яка?

Як можна визначити стать хом’яка

Зрозуміло, можна просто запитати у продавця в зоомагазині. Але продавці можуть помилятися, а деякі навмисно видають самок за самців. А якщо хом’як вам дістався в подарунок або по знайомству, буде запитувати не у кого, як і в ситуації, коли ваша хомячиха обзавелася потомством: пол її нащадків вам доведеться визначати самостійно.

Перегляньте публікацію - Як боротися з грибком у ванній, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Врахуйте, що визначити стать хом’яка можна лише по досягненні тваринам чотиритижневого віку: у маленьких дитинчат різниця між жінками та самцями непомітна. До того ж, для визначення статі вам знадобиться взяти хом’ячка на руки, а з дитинчатами краще таке не робити.

Найбільш вірогідний спосіб визначити стать хом’яка – подивитися на відстань між статевими органами (сечовипускальним отвором) і анальним отвором. Для цього потрібно підняти хом’ячка за загривок, щоб він виструнчився і розставив задні лапки. Врахуйте, що робити це потрібно акуратно, щоб не завдати вихованцеві неприємні відчуття.

Як визначити стать хом'яка

Як визначити стать хом’яка

Однак багато хом’ячків, якщо їх підняти за шкірку, відчувають дискомфорт і починають звиватися. Тому краще зробити трохи по-іншому: обережно обхопите хом’яка пальцями під передніми лапами і покладіть його черевцем вгору на вашу долоню. Голову і верхню частину тулуба лежачого на долоні хом’ячка потрібно обережно втримувати великим пальцем цієї ж руки, а задня частина нехай вільно звисає (її можна дуже обережно підтримати великим і вказівним пальцями другої руки).

У самок відстань між піхвою і анальним отвором становить близько 3 мм (обидва отвори розташовані практично впритул). Відстань між половим членом і анальним отвором у самців в кілька разів більше – приблизно 1-1,5 см.

У самців місце розташування статевих органів зазвичай покритий густою шерстю, у самки в цій області шерсть більш рідка або навіть взагалі відсутній. Іноді у самок на животі можна розглянути соски, розташовані у два ряди. А у самців карликових хом’яків в центрі живота може бути помітна заліза, нагадує пупок, виділеннями з якої вони мітять територію. У самок вона зазвичай непомітна. У сирійських хом’яків залозу на животі можете не шукати, у них дві залози розташовані з боків спини.

Також відрізнити від самця самки можна за наявності яєчок. У досягли віку чотирьох тижнів самців у підстави хвоста зазвичай добре помітна мошонка. Однак цей спосіб визначення статі хом’яків не можна назвати стовідсотково надійним, так як у деяких самців статеві залози можуть залишатися всередині черевної порожнини (так званий крипторхізм), крім того, у карликових порід хом’яків яєчка малопомітні.

Дуже ненадійний спосіб визначення статі хом’яка – по поведінці. Вважається, що самці більш тихі, спокійні і доброзичливі, а самки – більш рухливі й агресивні. Але у кожної тварини свій характер, до того ж, на поведінку вашого вихованця можуть впливати різні фактори (стан здоров’я, умови утримання і т. п.), так що ми б не рекомендували намагатися визначити стать хом’яка з його поведінки, дуже легко в цьому випадку помилитися.

Радимо прочитати також

Температура у дитини влітку про Температура у дитини влітку.

Важливо пам’ятати одну річ: вкрай небажано містити разом як одностатевих, так і різностатевих хом’яків. Хом’яки – одиночні територіальні тварини, тому два хом’яка в одній клітці, швидше за все, почнуть конфліктувати і можуть нашкодити один одному. А якщо хом’яки різностатеві, під час тічки самка, швидше за все, завагітніє. Зізнайтеся чесно: ви готові возитися з її численних потомством?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (3 голоси)
Як визначити стать хом'яка, 7.0 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>