Як визначити стать хвилястого папуги?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)

Як визначити стать хвилястого папуги?Забавні різнокольорові хвилясті папужки – одні з найбільш популярних серед вихованців птахів. Деяким шанувальникам птахів стать вихованця не принципова, однак від статі папуги залежить не тільки його кличка, але і деякі особливості утрмиання. Тому буде корисно знати, як визначити стать хвилястого папуги.

Як можна визначити стать хвилястого папуги?

Легше всього визначити стать хвилястого папуги за кольором восковиці (шкірястого освіти, що знаходиться у верхній частині основи дзьоба птиці). У молодих папуг віком до 40 днів визначити стать за кольором восковицы досить непросто, тому що й у самців і самок вона має дуже світлий рожевий колір.

Перегляньте публікацію - Де і як краще відзначити Новий Рік, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Але поступово колір восковиці у самців і самок починає змінюватися. У молодных самців (до 2-3 місяців) восковица має світлий рожево-бузковий колір і пофарбована рівномірно. У міру дорослішання вона синіє і у дорослих самців хвилястого папуги стає насиченого блакитного або яскраво-синього кольору, проходячи через фіолетові або лілові тону.

У самок у віці до 2-3 місяців восковица має світлий білувато-блакитний або білувато-бежевий колір, при цьому вона пофарбована нерівномірно – на восковице є білі відмітини. Також у молоденьких самочок є тонка світла окантовка навколо ніздрів, якої немає у самців.

Як визначити стать хвилястого папуги?

Як визначити стать хвилястого папуги?

Поступово восковица у самок темніє і в підсумку набуває яскраво виражений коричневий колір (у шлюбний період) або світло-бежевий або біло-блакитний (після його закінчення). В результаті перенесеного стресу або у період линьки колір восковицы у самки може змінитися на синій, але через пару місяців він повинен прийти в норму.

Однак варто участь кілька нюансів, пов’язаних з різноманітністю забарвлень хвилястих папуг. У червонооких самців лютино (жовтого кольору) або альбіносів (повністю білого забарвлення) колір восковицы може варіюватися від рожевого до яскраво-фіолетового. При цьому у самок такого ж кольору колір восковицы залишиться бежевим.

У папуг з строкато пофарбованим оперенням восковица може бути пофарбована так само строкато, як і сама птах, різні ділянки можуть бути пофарбовані в різні відтінки синього, білого або рожевого. У такому випадку визначити стать хвилястого папуги досить важко, тому краще звернутися до фахівця.

Також можна спробувати визначити стать хвилястого папуги за його поведінки. Правда, цей спосіб не дуже надійний, адже у кожної птиці свій характер. Їм можна скористатися хіба що як доповнення до попереднього методу.

Самці хвилястих папуг відрізняються більш активним поведінкою. Вони шумлять, штовхаються, намагаючись всіма способами привернути до себе увагу. Якщо самець потрапив в нову обстановку, він буде намагатися її вивчити.

Самки більш спокійні, ніж самці, і вважають за краще спостерігати за тим, що відбувається, не беручи участі в галасливих забавах. Потрапивши в нову обстановку, вони починають наводити порядок у клітці, викидаючи з неї все, що здається їм зайвим.

Самці хвилястих папуг більш талановиті в звуконаслідування, ніж самки, їх пісні більш довгі та хитромудрі. Зазвичай самців легше навчити говорити, ніж самочок, але це не означає, що самки взагалі нездатні до розмови. З будь-якого правила є винятки: існують самки, які легко починають говорити, і самці, яким розмова не дається.

Радимо прочитати також

У новонародженого трясеться підборіддя про У новонародженого трясеться підборіддя.

Бажано придивитися до восковице хвилястого папуги і визначити його стать ще при купівлі птиці, бо від статі вашого вихованця будуть залежати деякі особливості догляду за ним. Можна, звичайно, запитати у продавця, але краще дотримуватися принципу «довіряй, але перевіряй»: на жаль, не всі продавці досить компетентні в визначення статі хвилястих папужок.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)
Як визначити стать хвилястого папуги?, 10.0 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>