Як визначити стать кошеняти?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)

Як визначити стать кошеня?Здавалося б – що складного в тому, щоб визначити, хлопчик ваше кошеня чи дівчинка. Він же не папужка яка-небудь, а ссавець, все зрозуміло і наочно. Але насправді дізнатися стать маленького кошеняти буває не так просто, і часом трапляються прикрі помилки. Як визначити стать кошеняти?

Як можна визначити стать кошеняти

Всі знають, що для того щоб визначити стать кошеня, потрібно зазирнути йому під хвіст. Є яєчка – самець, немає – самка. Легко так говорити, коли кошеня короткошерстий, і всі первинні статеві ознаки, так сказати, «очевидний». З кошенятами довгошерстих порід складніше. До того ж, у більшості кошенят-хлопчиків яєчка опускаються в мошонку не відразу після народження, а у віці 4-12 тижнів.

Перегляньте публікацію - Що таке асафетіда, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Це може здаватися парадоксальним, але у новонародженого кошеня легше визначити стать, ніж у тварини, яким виповнилося кілька днів. У новонароджених кошенят шерсть ще не встигло висохнути і піднятися, а це означає, що «огляд» буде краще.

Отже, обережно покладіть кошеня животом на вашу долоню, обережно підніміть хвіст і загляньте під нього. Під хвостом буде два отвори: одне з них (той, який розташовано вище, ближче до хвоста) анальний, а друге – мочеполовое. У самок вони розташовані практично поруч, на відстані не більше 5 мм. У самців ж відстань складає приблизно 1 см і з віком може збільшитися.

У віці приблизно 10 днів, коли кошеня буде вже пухнастим, визначити його підлога можна все з того ж відстані між анальним і генітальним отворами (у самок воно все так само буде менше), а також з того, що у самців смужка між цими отворами волосиста, а у самок – практично позбавлена вовни, «лиса».

Як визначити стать кошеня?

Коли малюк підросте, можна буде визначити його стать за формою сечостатевого отвори. У кішечок статевим отвір (вульва) являє собою вертикальну щілину, яка розташована близько до анусу.

У котів на відстані близько сантиметри від ануса розташована мошонка з яєчками (схожа на дві маленькі припухлості), а прямо під мошонкою розташований отвір крайньої плоті, воно маленьке й кругле. Нагадуємо, що до віку 1-4 місяця яєчка можуть бути і не видно, тому що вони ще не встигли опуститися в мошонку з черевної порожнини.

Як визначити стать кошеняти?

Як визначити стать кошеняти?

Звичайно, легше всього визначити стать кошеня, коли є можливість порівняти його з іншими кошенятами з того ж посліду – в більшості випадків в посліді є кошенята обох статей, і різниця між жінками та самцями більш наочною. У довгошерстих порід кішок визначати стать потрібно якомога раніше, тому що потім довга шерсть закриє і анальний, і мочеполовое отвір, і визначити стать кошеня буде важко.

Дорослі кішки та кішки деяких порід можуть відрізнятися розміром, конституцією, формою морди і навіть забарвленням. Скажімо, черепаховий забарвлення властивий в основному самкам (через особливості успадкування генів, що відповідають за черепаховий забарвлення), а у самців він зустрічається вкрай рідко і свідчить про генетичні порушення.

Однак визначити стать тварини по зовнішньому вигляду може тільки досвідчений заводчик, та й то не завжди. Починаючому «кошатнику» не варто намагатися визначити стать кошеня з особливостей поведінки, висловом мордочки і того, як тварина мочиться. Всі ці способи вкрай ненадійні.

Радимо прочитати також

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності про Синдром дефіциту уваги та гіперактивності.

Насправді, визначити стать кошеняти не так вже й складно. Головне – орієнтуватися не на наявність або відсутність яєчок, які у маленького кошеня можуть бути ще не видно, а на відстань між анальним і генітальним отворами і їх форму (у кота – дві точки, у кішки – точка і вертикальна щілину).

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)
Як визначити стать кошеняти?, 5.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>