Як визначити стать папуги

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.5/10 (2 голоси)

Як визначити стать папугиОсобливості утримання і годівлі папугу залежать не тільки від його виду, але і від статі птиці. Визначити стать папуг буває непросто, адже у багатьох видів сімейства попугових статевий диморфізм виражений слабо. Але все таки є способи це зробити. Як визначити стать папуги?

Як можна визначити стать папуги

Мабуть, найпопулярніші домашні папуги – це хвилясті папуги і корелли. Визначенням підлоги хвилястих папуг ми присвятили цілу статтю, так що зупинимося на кореллах. Більш-менш достовірно визначити стать папуги корелли можна у віці 12 місяців. До цього часу у самців і самок починає відрізнятися забарвлення.

Перегляньте публікацію - У скільки років виходити заміж, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

У самців стандартного (сірого кольору) колір пір’я перлинно-сталевий, у самок – запорошений-сірий, може мати бурий відтінок. Голова у самок повністю сіра, у самців вона спереду має насичено-жовтий колір. Також у самців на щоках є «рум’янець» – плями яскравого червоно-помаранчевого кольору, у самок він виражений слабо.

У корелл жовтого кольору (лютино) дізнатися стать складніше. Але у самок внизу хвоста є більш темна поперечна разлиновка насиченого жовтого відтінку, а на внутрішній поверхні крил – овальні плями більш темного відтінку, ніж назва оперення. Найважче визначити стать білих корелл. У самок іноді зустрічається світла разлиновка на хвості і плями на крилах, а у самців можуть бути яскравіше щічки.

Дуже просто дізнатися стать благородних зелено-червоних папуг (эклектусов), тому що в них дуже сильно розрізняється фарбування самок і самців – настільки, що їх можна прийняти за різні види. Оперення самки має червоно-вишневий колір, а живіт, нижня частина грудей і край крила синьо-фіолетові. Ірис жовтувата, чорний дзьоб, а ноги синюваті. Самці більш строкаті: основний колір зелений, також в оперенні зустрічається синьо-блакитний, жовтувато-зелений, червоний. Ірис помаранчева, дзьоб різнокольоровий, ноги сірі.

Як визначити стать папуги

Як визначити стать папуги

Визначити стать папуги розелли можна з того, якого кольору плями на щоках у птиці. У самок розелл ці плями сіруваті, а у самців – білі. Інші ознаки важко помітити в одиночній птиці, потрібно порівнювати самця та самицю. Самці яскравіше пофарбовані, у них більше велика голова і більш масивний дзьоб.

У самців ожерелового папуги «намисто» (рамкою навколо шиї), самки його позбавлені. Але з’являється цей ободок лише у віці 2-3 років, так дізнатися стать молодого ожерелового папуги буде важко. Також у самців яскравіше, ніж у самок, пофарбовані оперення і дзьоб.

У рожевогрудих кільчастих папуг (олександрійських папуг) можна відрізнити від самця самки за кольором дзьоба. У самок дзьоб повністю чорний, у самців чорне тільки подклювье, а верхня частина дзьоба має червоний колір.

Найважче визначити стать середніх і великих папуг (какаду, ара, жако і т. п.), тому що у них самки і самці виглядають практично ідентично. Помітити різницю можна тільки, лише порівнюючи двох, а краще – декількох птахів. Зазвичай у самок великих папуг ширше таз і постановка лапок.

Голова у самок має більш акуратну і компактну форму, у самців вона масивніше. Також у самців більш масивний дзьоб із широкою підставою. Самці звичайно активніше і говорливіші, ніж самки. А самки при цьому більш «господарські», вони можуть носити в дзьобі пір’я, шматки паперу для майбутнього гнізда. Але всі ці способи не дають 100% гарантії.

У світлих какаду можна визначити стать за кольором райдужки: у самок вона світло-коричнева, у самців – темно-коричнева, майже чорна. Але якщо у вас немає великого досвіду в визначення статі какаду, без порівняння двох особин визначити стать папуги какаду може виявитися не так вже й просто.

Радимо прочитати також

Цукровий діабет у дітей про Цукровий діабет у дітей.

На жаль, достовірно визначити стать папуги дуже і дуже складно. Якщо у види папуг немає явних відмінностей, як у эклектусов, то невелика різниця між самцями і самками стає видно тільки після повного статевого дозрівання. А набувають папуг зазвичай «підлітками», після ювенільної ліньки, адже молодого папугу легше приручити. Найбільш точний спосіб дізнатися стать папуги – це лабораторна експертиза, але вона коштує недешево, так і далеко не всі клініки проводять такі експертизи.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.5/10 (2 голоси)
Як визначити стать папуги, 9.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>