Як визначити вік кошеняти

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.0/10 (2 голоси)

Як визначити вік кошеня.Якщо ви придбали кошеня безпосередньо у господаря мами-кішки (заводчика), через клуб або на пташиному ринку, ви будете знати точну дату його народження (хоча щодо пташиного ринку стовідсоткову гарантію дати складно). А ось якщо ви підібрали бездомне кошеня, визначення його віку може стати проблемою. Як визначити вік кошеня?

Як можна визначити вік кошеняти

Кращий спосіб визначити вік кошеня – це віднести його до ветеринара. До речі, візит з котеням до ветеринарного лікаря потрібен не тільки для того, щоб визначити вік і стать вашого нового улюбленця. У вуличного кошеня можуть бути якісь захворювання, які важливо виявити і вилікувати як можна раніше. Але навіть якщо кошеня повністю здоровий, ветеринар дасть поради по догляду за ним і складе графік щеплень.

Перегляньте публікацію - Що робити з ялинкою після Нового року, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Але що робити, якщо негайний візит до ветеринарного лікаря по якихось причинах неможливий? Є кілька способів визначити вік кошеня самостійно. Врахуйте, що розмір і вага кошеняти не є надійним критерієм визначення віку кошеня: вже при народженні кошенята можуть бути дрібними або великими, до того ж, темпи зростання кошеня залежать від того, наскільки добре годувала його мати.

Якщо кошеняті менше півтора місяців, його вік можна визначити по зовнішньому вигляду і активності. Так, у віці до трьох днів у кошеняти все ще є пуповина. У віці семи-десяти днів у кошенят починають відкриватися очі і відкриватися вушні раковини. У віці двох-трьох тижнів у кошеняти вже повністю відкриті очі, а вушні раковини повністю підняті вгору, як у дорослої кішки. Також кошеня починає стояти, хоча робить це невпевнено. У чотири тижні кошеня стає активнішим, він починає досліджувати навколишній світ і грати. У віці п’яти тижнів кошенята вже впевнено стоять на ногах.

Як визначити вік кошеня.

Як визначити вік кошеняти

Ще можна визначити приблизний вік кошеня за кольором очей. Всі кошенята, незалежно від породи, народжуються з блакитними очима. У віці трьох тижнів в організмі кошеня починає вироблятися меланін, що призводить до зміни пігментації. Зазвичай до 2,5 місяців очі кошеня набувають свій «дорослий» колір. Так що якщо у кошеняти блакитні очі, він молодший десяти тижнів.

Це далеко не кращий спосіб визначення віку кошеня. По-перше, у нього дуже низька точність, а в догляді за кошеням мають значення кожну тиждень, і навіть день. По-друге, цей спосіб не підходить, якщо ви маєте справу з породою, що передбачає наявність блакитних очей, адже в такому разі зміни пігментації не буде.

Точніше всього вік кошеня можна визначити по зубах. У два-чотири тижні у кошеняти з’являються перші молочні зуби – різці. Ікла прорізаються на третій-четвертому тижні. В півтора місяці з’являються премоляри (малі корінні зуби, розташовані за іклами). До двох місяців у кошеняти повинні бути всі молочні зуби, а в чотири місяці вони починають змінюватися постійними. До півроку процес зміни зубів закінчується.

До речі, по зубах можна дізнатися вік і дорослого кота або кішки. Тільки в цьому випадку потрібно дивитися на те, як зуби стираються. До півтора років стираються центральні різці нижньої щелепи, до двох з половиною – середні різці нижньої щелепи, до трьох з половиною – центральні різці верхньої щелепи, до чотирьох з половиною – середні різці верхньої щелепи. У п’ять років з’являються сліди стирання на клыках, до шести років стираються крайні різці верхньої щелепи.

У сім років починаються зміни поперечно-овальної що треться поверхні центральних різців нижньої щелепи, у вісім років – середніх різців нижньої щелепи, в дев’ять років – центральних різців верхньої щелепи. В 10-12 років випадають центральні різці, до 12-15 років випадають всі різці.

Радимо прочитати також

Самооцінка підлітка про Самооцінка підлітка.

Врахуйте, що всі методи самостійного визначення віку кошеня вкрай ненадійні. Краще всього все-таки звернутися до ветеринара – знати точний вік кошеня дуже важливо, так як від нього буде залежати догляд за вашим улюбленцем, зокрема, його раціон харчування.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.0/10 (2 голоси)
Як визначити вік кошеняти, 6.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>